استخر طبیعی گیولا

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

 استخر طبیعی گیولا یونان

 

در یکی از جزایر بسیار محبوب گردشگرانی که کشور یونان را انتخاب می‌کنند، یک استخر طبیعی وجود دارد که کمتر کسی با آن آشنایی دارد. جزیره تاسوس یونان که هر ساله تعداد زیادی توریست را به سمت خود جذب می‌کند، در قلب خود یک استخر طبیعی بسیار زیبا دارد به نام گیولا.

استخر گیولا یکی از زیباترین استخرهای طبیعی در جهان است. گردشگرانی که این استخر زیبا را از نزدیک دیده اند، نام تکه ای از بهشت را روی آن گذاشته اند. این تالاب توسط دیواری سنگی از دریای اصلی جدا شده و به طور مجزا شبیه به استخری است که آب های شفاف، تمیز و گرم دارد.

اگر به یونان سفرکرده و قصد بازدید از این استخر زیبا را دارید نیاز است برای دسترسی به این منطقه از یک راهنما کمک بگیرید. در واقع شما سفر طولانی را در پیش دارید که البته به زودی به این نتیجه میرسید که ارزشش را داشت.

نگاهی به تاریخچه استخر گیولا نشان می دهد که در افسانه ها عنوان شده که این استخر توسط خدای یونانی؛ «زئوس» ساخته شده و آفرودیت در آن شنا کرده است. به همین دلیلل است که این تالاب به نام “اشک آفرودیت” نیز شناخته می‌شود. گیولا یکی از شاهکارهای طبیعت است پس تماشای آن را از دست ندهید.
این تالاب در نزدیکی روستای استریس قرار دارد و در میان صخره ها چشم همه را به خود خیره می کند. تالاب گیولا در اصل استخری سنگی در اندازه های ۲۰ در ۱۵ متر است. از آنجایی که صخره‌های این منطقه صاف هستند بنابراین پیاده روی روی آنها آسان است. وجود صخره کف تالاب و آب تمیز و فیروزه ای رنگ که زیر نور می درخشد، زیبایی این منطقه دوچندان کرده است. صخره هایی که به صورت افقی روی هم قرار گرفته اند به سکویی برای شیرجه تبدیل شده اند. بلندی و پستی های بیشماری اطراف این تالاب قرار داد که بلندترین ارتفاع آن به ۸ متر می‌رسد.

 

درخواست مشاوره رایگان به جهت اخذ اقامت تمکن مالی یونان و یا اقامت سرمایه گذاری یونان با ارسال کلمه “یونان” به ۵۰۰۰۲۳۰۰۰٫

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید