اقامت معلولین در المان

اقامت معلولین در المان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

معلولیت، محدودیت نیست! این فقط یک شعار یا جمله عادی در کشورهای اروپایی نیست. کشورهای زیادی در اروپا به تحقق کامل این شعار باور دارند. در سال‌های اخیر کشورهای مختلف قاره سبز مثل آلمان تلاش‌های زیادی برای بهبود زندگی معلولان انجام داده‌اند. در این مقاله به بررسی اقامت معلولین در المان می‌پردازیم. در ادامه همراه سایرس باشید.

آلمان، انواع اقامت اروپا برای افراد مختلف

آلمان یکی از کشورهایی است که راه های زیادی را برای مهاجرت پیش پای افراد قرار داده است. در حقیقت با وجود این راه‌ها می‌توان گفت که برای اقامت دائم اروپا، کشوری بهتر از آلمان وجود ندارد. شرایط اخذ اقامت برای همه افراد از جمله معلولان شبیه یکدیگر است و تفاوتی با هم ندارد.

مهاجرت از طریق تحصیلی، یک راه راحت برای مهاجرت معلولین

اگر آلمان بهترین کشور برای مهاجرت معلولین است، مهاجرت تحصیلی هم یکی از راه های راحت مهاجرت به کشور ژرمن ها است. دانشگاه‌ها و دانشکده‌های آلمان، شرایط مناسبی را برای تحصیل معلولان در نظر گرفته است.

از طرف دیگر، برای مهاجرت از طریق تحصیل معلولان شرایط جذابی و حمایت‌های خاصی از طرف آلمان دارد. برای مثال بورسیه‌های تحصیلی یا خدمات پزشکی از جمله این خدمات ویژه است. با توجه به همه این دلایل باید گفت که مهاجرت از طریق تحصیل برای معلولین یکی از بهترین گزینه‌ها است.

اقامت معلولین در المان

مهاجرت کاری؛ فرآیند سخت و پیچیده

یکی از دیگر رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان، مهاجرت کاری است. البته مهاجرت کاری برای معلولین کمی سخت است. اما در هر صورت مهاجرت کاری را می‌توان یکی از راه‌های مناسب مهاجرت به آلمان دانست. برای مهاجرت کاری، متقاضی باید پیشنهادی از یکی از شرکت های اروپایی داشته باشد. پس از دریافت دعوت‌نامه و تقاضای رسمی کارفرما، متقاضی می‌تواند به راحتی اقامت آلمان را به دست آورد.

مهاجرت سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت آلمان، سرمایه گذاری در این کشور است. برای سرمایه گذاری در آلمان کافی است از طریق خرید سهام در یکی از شرکت های آلمانی اقدام کنید. به صورت کلی سرمایه گذاری در آلمان، یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در این کشور است. پیش از ادامه مقاله پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله تمدید گذرنامه در خارج از کشور اطلاعات دقیقی در خصوص مدارک و اسناد مهاجرتی به دست آورید.

اقامت معلولین در المان

چقدر طول می کشد تا بتوانیم اقامت دائم اروپا را به دست آوریم؟

دریافت اقامت دائم اروپا فرآیندی زمان بر است. معمولا در ابتدا ویزای موقت به فرد اعطا می‌شود. در مرحله بعدی فرد بایستی با پیروی از قوانین و مقررات در جهت اخذ اقامت دائم اروپا اقدام کند. به صورت میانگین و در روش‌های مختلف ۵ سال طول می‌کشد تا فرد بتواند اقامت دائم اروپا را اخذ کند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با انواع اقامت اروپا، مقاله سرمایه گذاری در یونان را در وبلاگ سایرس مطالعه کنید.

چه کشورهایی به غیر از آلمان برای اخذ اقامت اروپا مناسب هستند؟

همه کشورهای اروپایی شرایط زندگی مناسبی برای مهاجران معلول فراهم کرده اند. در حقیقت کیفیت زندگی معلولان در کشورهای مختلف اروپایی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد. کشورهایی مثل فرانسه، انگلیس، پرتقال، سوئد و دیگر کشورهای مناسب اروپایی برای اروپا مناسب هستند. در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم مقاله کدام کشورها مدرک پزشکی ایران را قبول دارند مطالعه بفرمایید.

معرفی انواع اقامت معلولین در المان

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اخذ اقامت معلولین جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

با وجود این، در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند شد.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

22 آوریل 2021

ورزشکارم و شرایط گرفتن ویزای ورزشی معلولین رو میخاستم

  9 می 2021

  برای اخذ ویزای ورزشی، به یک اسپانسر نیاز دارید که متعهد شود هزینه‌های شما را تأمین خواهد کرد. به علاوه الزاماتی برای صدور ویزا وجود دارد مانند داشتن رزومه ورزشی قوی که فرد باید آنها را انجام دهد. چنانچه شرایط لازم را داشته باشید و پرونده کامل باشد. ویزا برایتان صادر می شود که اگردر سابقه ورزشی شما مشکلی ایجاد نشود، امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

17 می 2021

کدوم کشورها برای اقامت معلولین مناسبه؟

  17 می 2021

  در سال های اخیر کشورهای توسعه یافته امکانات مختلفی را برای اقامت معلولین فراهم کردند تا بتوانند زندگی راحت تر و بهتری داشته باشند. کشورهای اروپایی به سلامت فیزیکی و روحی این افراد اهمیت زیادی می دهند و برای ساختن دنیایی بهتر برای آنها تلاش کرده اند به عنوان مثال برای بیمارستان ها بخش مختص معلولین در نظر گرفته شده تا پروسه درمان راحت تر انجام شود. دولت برنامه های تفریحی و اجتماعی مختلفی را برایشان برنامه ریزی کرده است تا بیشتر با جامعه در تعامل باشند و بسیاری موارد دیگر. بین کشورهای اروپایی سوئد، فنلاند، آلمان، ایتالیا و … شرایط بسیار خوبی را برای اقامت معلولین مهیا کرده اند. استرالیا و کانادا نیز در زمینه مهاجرت معلولین و ارائه تسهیلات و امکانات متعدد به آنها موفق بوده اند.

17 می 2021

شنیدم آلمان امکانات خوبی را در اختیار معلولین قرار میده، میشه کمی توضیح بدین؟

  17 می 2021

  آلمان کشوری پیشرفته است که امکانات بسیار خوبی را در اختیار معلولین قرار می دهد پس برای مهاجرت و اقامت معلولین مقصدی ایده آل به حساب می آید. افراد دارای معلولیت، کارت شناسایی مخصوص دریافت می کنند و می توانند از خدمات ویژه ای بهره مند شوند که دامنه این خدمات با توجه به میزان ناتوانی فرد متفاوت است. برخی از این خدمات عبارتند از:
  مراقبت‌های پزشکی
  استفاده رایگان از وسایل حمل‌ونقل عمومی
  استفاده از پارکینگ‌های مخصوص با دسترسی آسان
  بازنشستگی قبل از موعد
  ایجادفرصت های شغلی مناسب

17 می 2021

چطوری میشه از امکانات کاری و زندگی رایگان برای معلولین در اروپا استفاده کرد؟

  17 می 2021

  برای اینکه بتوانید برای اقامت معلولین در یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنید باید یک سری فاکتورها داشته باشید و صرفا داشتن ناتوانی جسمی تضمینی برای اخذ اقامت معلولین نیست.