براتیسلاوا

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

براتیسلاوا

براتیسلاوا ، پایتخت اسلولکی است. با ۴۳۰ هزار نفر جمعیت این شهر یکی ازکوچک ترین پایتخت های دنیا از لحاظ جمعیت و یکی از بزرگترین پایتخت های اروپا  از لحاظ وسعت است. این شهر در کرانه دو رود دانوب و موراوا در جنوب شرقی اسلواکی واقع شده است. این شهر با اتریش و مجارستان هم مرز است و تنها شهری است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد.

تاریخ این شهر تحت تاثیر افراد و ملیت های گوناگونی مانند اتریش، بلغارستان، کرواسی، چک، المان و مجارستان قرار گرفته است. به عنوان مثال در طی سال های ۱۵۳۶ تا ۱۷۸۳ مرکز پادشاهی مجارستان بوده است.

براتیسلاوا مرکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اسلواکی است. با وجود آب و هوای خوب، مناظر دیدنی، موزه ها، تئاترها، گالری ها و دانشگاه های معتبر مورد توجه گردشگران و همچنین دانشجویان بسیاری قرار گرفته است. سالیانه حدود یک میلیون توریست از این شهر بازدید می کنند. امروزه می توانید موسسات مالی مهم، دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت های معتبر و کسب و کارهای بزرگ را در این شهر بیابید.

این شهر در سال ۲۰۱۷ به عنوان سومین شهر ثروتمند اروپا انتخاب شد. در ادامه به برخی از معروف ترین جاذبه های شهر اشاره خواهیم کرد.

قلعه براتیسلاوا

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر قطعا قلعه براتیسلاواست. این قلعه که بر روی تپه ای قرار دارد، به خاطر وسعتش قرن ها است که جزئی جدا نشدنی از چشم انداز شهر به شمار می رود. جالب است بدانید که از داخل این قلعه مستطیل شکل،  می توانید منظره زیبایی از رود دانوب، بخش هایی از اتریش و در مواقعی که هوا کاملا صاف است مجارستان رامشاهده نمایید.

تالار شهر قدیم

تالار شهر قدیم در حقیقت مجموعه ای از ساختمان هایی سنگی متعلق به قرن چهاردهم است که در بخش قدیمی براتیسلاوا قرار گرفته است. این تالار قدیمی ترین ساختمان سنگی اسلواکی به حساب می آید. ساختمان اصلی تالار از سه ساختمان به یکدیگر متصل شده، تشکیل شده بود که در قرون بعدی به وسعت آن اضافه شد.

دروازه مایکل

دروازه مایکل، یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر، تنها دروازه شهر است که از بناهای قرون وسطای به جا مانده. پس از بازسازی هایی که در سال ۱۷۵۸ روی این بنا انجام شد، طراحی آن به سبک باروک تغییر یافت. از بالکن این سازه، چشم انداز زیبایی به قلعه براتیسلاوا خواهید داشت.

قصر پریمات

این کاخ که به سبک نئوکلاسیک است، همانند الماسی زیبا در این شهر می دخشد. نمای بیرونی کاخ صورتی کم رنگ و سفید است. در بالای بنا مجسمه هایی از جنس مرمر را خواهید دید و در بالای بنا کلاهی که نمادی از اسقف اعظم می باشد را مشاهده خواهید کرد. فضای داخلی کاخ، با ستون ها ی با شکوه و چلچراغ بزرگ به اندازه نمای بیرونی با شکوه است

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید