بیمه پزشکی در یونان

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بیمه پزشکی در یونان

استانداردهای پزشکی در یونان به صورت کلی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، خوب است. بیمه پزشکی یونان به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم شده و سیستم خدمات درمانی ملی، با هدف ارائه خدمات رایگان و جامع در سراسر کشور اجرا می شود. از سال ۱۹۹۰، سرمایه گذاری در بخش خصوصی با هدف ارائه سیستمی با بازدهی بسیار بالا انجام شد.

شهروندان با داشتن بیمه پزشکی از مزایای متعددی مانند خدمات درمانی، لابراتوار/ آزمایش های گوناگون، تشخیص بیماری، خدمات دندانپزشکی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، روانشناسی، هزینه بیمارستان، آپتومتری، سمعک، پروتز، خدمات درمانی دراز مدت، خدمات زایمان، واکسیناسیون و … بهره مند می شوند و همچنین بیمارستان هایی که خدماتی با استانداردهای بالا ارائه می دهند، اکثرا در شهرهای اصلی مانند آتن، تسالونیکی و … قرار گرفته اند.

خدمات درمانی اولیه

خدمات درمانی اولیه توسط شرکت های بیمه خصوصی- EOPYY  (مطب، مراکز درمانی، کلینیک های خصوصی و …)، PEDY Units- خدمات درمانی دولتی، بیمارستان های دولتی، مراکز درمانی، مراکز درمانی محلی و منطقه ای، شرکت های کاملا خصوصی که تحت پوشش EOPYY  نیستند و …. ارائه می شود.

خدمات درمانی بیمارستانی

خدمات درمانی بیمارستانی توسط سازمان هایی که تحت پوشش EOPYY هستند، بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز دولتی و همچنین بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی ارائه می شوند.

پزشک های متخصص یا عمومی که با EOPYY قرار دارند می توانند ماهیانه ۲۰۰ بیمار را ویزیت نمایند، در صورتی که تعداد بیماران از این مقدار افزایش یابد، می توان با پرداخت ویزیت پزشک مجددا در ماه های بعدی مراجعه کرد.

بسیاری از بیمارستان های خصوصی با بیمارستان های آمریکا و یا کشورهای دیگر همکاری می نمایند و کارکنان آنها نیز دوره های آموزشی خود را در خارج از کشور گذرانده اند.

به صورت کلی مادامی که مالیات پرداخت شود و با توجه به نوع کاری که شخص مشغول به آن بوده و تحت پوشش یکی از شرکت های بیمه باشد می تواند از خدمات درمانی این کشور استفاده نماید. همچنین اصلی ترین شرکت ها در این زمینه IKA, OAEE, The Lawyers and Engineers fund و … هستند.

دارو

با استفاده از بیمه،  تنها ۲۵% هزینه  دارو را پرداخت خواهید کرد. برخی از گروه ها مانند بیمارانی که دوره درمان طولانی مدتی دارند، زنان باردار و … می توانند به صورت رایگان داروهای خود را دریافت نمایند یا هزینه کمتری پرداخت نمایند.

اورژانس

در شرایط اورژانسی، می توانید به بیمارستان های دولتی بروید. با تماس با شماره ۱۶۶ می توانید اطلاعاتی راجع به بیمارستان هایی که خدمات on-call ارائه می دهند کسب نمایید. خدمات اورژانسی به صورت رایگان ارائه می شوند.

برای درخواست آمبولانس نیز با شماره ۱۶۶ تماس حاصل نمایید، حمل و نقل بیمار به بیمارستان با آمبولانس نیز رایگان خواهد بود. حمل و نقل بیمار با هلیکوپتر از جزایر کوچک تر به جزایر و یا شهرهای اصلی نیز رایگان است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید