تاج‌گذاری مد در فرانسه

تاج‌گذاری مد در فرانسه
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تاج‌گذاری مد در فرانسه

دیور، شنل و لویی ووتان و لیستی که می تواند ادامه داشته باشد، طراحان معروفی هستند که نام برند خود را با شهرت فرانسه گره‌ زده‌اند. محبوبیت فرانسه در صنعت مد به دلیل خلاقیت، هنجارشکنی و استفاده صحیح از پارچه است.

بی‌شک فرانسوی‌ها استایل شیک خود را به لویی چهاردهم مدیون هستند. شاه لویی چهاردهم سلیقه‌ای تجملاتی داشت که در کاخ ورسای به وضوح مشاهده می‌شود. سبک پوشش خاندان سلطنتی در این دوره، در دوخت این لباس‌ها با استفاده از پارچه‌های نفیس با نقوش خاص شهرت داشت. در دوران وی تجارت پارچه تحت کنترل دربار سلطنتی قرار گرفت و خیلی زود جهانی شد. قرن‌هاست که بهترین پارچه‌ها و مواد اولیه را می‌توانید در فرانسه بیابید.

در قرن نوزدهم، خیاطی‌های مختلفی در سراسر فرانسه افتتاح شد. اولین خیاطی توسط چارلز فردریک انگلیسی افتتاح شد. وی برچسب نام خود را روی لباس‌ها می‌دوخت. پس از مدتی وی به چنان شهرتی رسید که برای مشتریانش در سراسر جهان لباس طراحی می‌کرد. در اوایل قرن بیستم خانه‌های مد در پاریس مانند فروشگاه شنل افتتاح شدند. در آن زمان لباس‌های تنگ با دامن‌های پف‌دار برای زنان رایج بود. شنل با خلاقیت و نوآوری خود لباس‌هایی را ارائه کرد که همگی گشاد بودند. در دهه ۱۹۲۰ این سبک محبوبیت خاصی پیدا کرده بود تا جایی که فرهنگ پوشش را در اروپا تغییر داد.

در جنگ جهانی دوم با بسته شدن سالن‌های شنل صنعت مد رو به افول گذاشت. کشوری که در این میان از فرصت استفاده کرد تا جایگاهی برای خود به دست آورد، آمریکا بود. آن‌ها توانستند توجه رسانه‌ها به طراحان آمریکایی مانند کلر مک کاردل را جلب کنند.

بعد از سال‌ها کمبود پارچه، کریستن دیور که چهره‌ای نمادین در دوران پس از جنگ به شمار می‌رود، چهره‌ای جدید از این صنعت را به نمایش گذاشت. سبک پیشگام دیور با دامن‌های تنگ تر و میدی، پوشش زنان را تغییر داد.

در دهه ۱۹۶۰ مری کوانت طراح انگلیسی با ایده‌های جدید وارد عرصه مد شد. سبک وی با لباس‌هایی راحت تر و غیر رسمی که بیشتر مورد توجه جوانان بود، صنعت مد فرانسه را به خطر انداخت.

در دهه ۱۹۶۰ طراح جوان، ایو سن لوران موجب شد تا فرانسه بار دیگر تاج پادشاهی را در این زمینه بر سر بگذارد. او در کلکسیون خود از طرح کت‌های مردانه الگو برداری کرد و تنها طراحی بود که مجموعه‌ای آماده خرید را به نمایش گذاشت.

امروزه هفته مد پاریس در کنار هفته مد لندن، میلان و نیویورک چهار رویداد مهم در صنعت مد جهان هستند و هر سال معروف‌ترین طراحان جهان آثار خود را در این چهار شهر به نمایش می گذارند.

اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، علاوه بر ایجاد بستری برای علاقه مندان به مد برای گشت و گذاری در مهد مد دنیا، امکان زندگی و استفاده از خدمات شهروندی را نیز برای صاحبین این اقامت به وجود می آورد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید