تحصیل در فرانسه

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تحصیل در فرانسه

این حقیقت که فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد داشجویان است بر هیچ کس پوشیده نیست. علاوه بر امکانات بسیاری که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، کیفیت آموزشی بالا، شهریه نسبتا پایین و سبک زندگی فرنسویان در جهان شهرت دارد. همچنین متقاضیان می توانند از کمک های مالی دانشگاه ها یا بورسیه استفاده نمایند.

سیستم آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین ها در اروپا و حتی جهان است. بسیاری از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی در بالای جدول قرار دارند که از آن میان می توان به اکول نرمال سو پریور، پلی تکنیک، دانشگاه پیر و ماری کوری، پاریس سود، سوربن و … اشاره کرد.

 

آیا می توان در فرانسه تحصیلات رایگان داشت؟

بله. در صورتی که شهروند یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باشید یا اقامت کشور فرانسه را اخذ کرده باشید، می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایید. کشورهایی که عضو منطقه اقتصادی اروپا هستند شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و لیختن اشناین می باشند. البته به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه کاملا رایگان نیست و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه اندکی می باشند. به یاد داشته باشید که اگر شهروند کشورهای فوق الذکر نباشید و یا اقامت این کشور را اخذ نکرده باشید، جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور ملزم به پرداخت شهریه می باشید. به عنوان مثال در صورتی که دانشجویی از کشور آفریقا قصد تحصیل در فرانسه را داشته باشد و قبلا اقامت این کشور را اخذ نکرده باشد شهریه بیشتری در مقایسه با دانشجوی فرانسوی پرداخت می نماید.

 

چه مبلغی باید بپردازیم؟

شهریه دانشگاه های دولتی توسط دولت تعیین می شود و در سراسر فرانسه به یک میزان است.

در صورتی که اقامت دائم این کشور را اخذ کرده باشید، شهریه ها به صورت میانگین به شرح ذیل خواهد بود:

مقطع کارشناسی:  سالیانه ۱۷۰ یورو

مقطع کارشناسی ارشد: سالیانه ۲۴۳ یورو

مقطع دکتری: سالیانه ۳۸۰ یورو

 

شهریه را چه زمانی باید پرداخت نماییم؟

دانشجویان معمولا شهریه سالیانه را در آغاز سال تحصیلی یعنی ماه سپتامبر پرداخت می نمایند.

 

آخرین زمان ارائه فرم پذیرش کی است؟

آخرین مهلت ارائه درخواست بین ماه های فوریه و آپریل برای ترم پاییز است.

 

آیا دانشجویان ملزم به یادگیری زبان فرانسوی هستند؟

حتی اگر در دوره هایی  که به زبان انگلیسی هستند، تحصیل می نمایید، نباید شانس یادگیری این زبان را از دست ندهید. البته نه تنها به این خاطر که این زبان در حدود ۳۰ کشور دنیا صبحت می شود بلکه به این خاطر که برای مکالمات روزمره به آن نیاز خواهید داشت. به علاوه افرادی که تا حد قابل قبولی می توانند به این زبان صحبت نمایند برای استخدامی در اولویت هستند.

 

پیشنهاد موسسه حقوقی سایرس، برای خانواده هایی که می خواهند علاوه بر فرزند دانشجو خود به کشور فرانسه سفر کنند، اخذ اقامت تمکن مالی این کشور می باشد. برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، می توانید علاوه بر مطالعه در وب سایت ما، با کارشناسان ما نیز در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید