تنوع غذایی در فرانسه

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تنوع غذایی در فرانسه

غذای فرانسوی

شهرت غذاهای فرانسوی به خاطر سالم بودن و طعم ساده آنها است که علت آن وجود ترکیبی از مواد اولیه طبیعی است. آشپزی در فرانسه به اندازه ای اهمیت دارد که به عضوی جدا نشدنی از فرهنگ این کشور تبدیل شده و در سال ۲۰۱۰ در فهرست میراث فرهنگی نامشهود یونسکو قرار گرفت. غذاهای فرانسوی  را می توان در یک جمله توصیف کرد: غذایی با کیفیت و تازه ولی کم حجم.

اگر می خواهید با آشپزی فرانسوی آشنا شوید حتما با پنیر شروع کنید. این کشور به خاطر داشتن پنیرهای متنوع و خوشمزه شهرت دارد. در اصل پنیر به اندازه ای در فرهنگ فرانسوی جای باز کرده که همه جا دیده می شود. حتی در بسیاری از رستوران ها بعد از وعده اصلی بشقابی از پنیرهای مختلف سرو می شود. جالب اینجاست که اگر انواع مختلف پنیرها را در نظر بگیریم بیش از ۱۰۰۰ مدل پنیر وجود دارد یعنی امتحان کردن همه آنها چند سال طول می کشد.

حال کمی فراتر می رویم، بسیاری از غذاهای سنتی فرانسوی مانند انواع مختلف ماهی، میگو، صدف و … که با مواد اولیه تازه و ادویه های محلی طپخ می شوند نیز ارزش امتحان کردن را دارند.

جالب اینجاست که بدانید غذاهای هر منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی خود متفاوت است که همین مسئله سفر به این کشور را هیجان انگیز و جالب می کند. به عنوان مثال همینطور که در شهرهای مختلف سفر می کنید، انواع مختلف پنیر را خواهید دید که مخصوص آن ناحیه است و در مناطق دیگر یافت نمی شود یا مثلا  aligot که از ترکیب سیب زمینی، کره، خامه، پنیر آب شده و سیر تهیه می شود یکی از غذاهای محبوب شهرهای مرکزی و جنوبی است. در این مقاله به ۵ غذای محبوب فرانسوی اشاره ای خواهیم داشت.

 

Soupe à l’oignon/ سوپ پیاز

این سوپ با پیاز کاراملی شده و گوشت گاو/مرغ تهیه می شود که با نان برشته و پنیر آب شده روی آن سرو می شود. دستور طبخ اولیه این سوپ به دوران رومی ها باز می گردد. البته دستور طبخ فعلی این سوپ به قرن هجدهم باز می گردد. در برخی مناطق شیر، تخم مرغ، آرد و … نیز به سوپ افزوده می شود.

Cassoulet/ کسوله

این غذا از لوبیایی که در آب گوشت پخته، سوسیس، اردک و یا گوشت گوسفند تهیه می شود. این غذای خوشمزه  بیشتر در جنوب فرانسه یعنی تولوز، کارکاسون و … طبخ می شود. نام این غذا از اسم قابلمه ای که در آن طبخ می شود یعنی Cassole گرفته شده که همانند مخروطی معکوس است.

 Chocolate soufflé/ سوفله شکلات

این دسر در قرن هجدهم در فرانسه طبخ می شده است. سوفله به صورت شیرین یا با طعم های مختلف سرو می شود که امروزه در همه منوها در سراسر جهان نیز دیده می شود. این دسر شکلاتی خوشمزه که با خامه شکلاتی نیز پر می شود توجه هر سلیه ای را به خود جلب می کند.

Faluche/ فلمیش

فلمیشبه معنای کیک است. این غذا در شهرهای شمالی نزدیک مرز بلژیک طبخ می شود که در اصل از خمیری پفکی شکل است که با پنیر و سبزیجات پر می شود. در گذشته این غذا با خامه و تره فرنگی تهیه می شد. همچنین در شهرهای جنوبی فلمیش مانند پیتزا سرو می شود که روی خمیر ماهی کولی، پیاز و زیتون می ریزند.

Ratatouille/ راتاتویی

یکی دیگر از غذاهایی که شهرت جهانی دارد راتاتویی است. این غذا در جنوب شرقی فرانسه در منطقه پروونس سرو می شود. ابتدا سبزیجات در قابلمه ای گود با حرارت بالا با کمی روغت تفت داده می شود و برای مدتی کوتاه در فر قرار داده می شود. در تیه این غذا از کدو، گوجه، سیر، پیاز، بادنجان، هویج، فلفل دلمه های، ریحان، مرزنجوش، آویشن و بسیاری سبزیجات دیگر استفاده می شود. نظرات و روش های مختلفی برای طپخ این غذا وجود دارد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید