خطرات پناهندگی

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پناهندگی- تلاشی سخت و مخاطره آمیز برای زندگی بهتر

آخرین آمار نشان می دهند که با وجود قوانین محکمی که در رابطه با پناهجویان و پناهندگی وضع شده، همچنان تعداد بسیاری از مردم سراسر جهان، به صورت غیر قانونی به اروپا مهاجرت می کنند. تنها در ماه می ۲۰۱۹ بیش از ۲۷ هزار نفر از طریق یکی از کشورهای همسایه وارد اروپا شده اند. این مهاجرت به دلایل مختلفی مانند فقر، جنگ، رویای داشتن زندگی بهتر و … اتفاق می افتد. آمار ارائه شده از وزارتخانه کشور فوق نشان می دهد که ۳ هزار نفر از ۲۷ هزار نفر از طریق دریای اژه، مدیترانه و یا دریای سیاه سعی به ورود غیر قانونی به خاک کشورهای مختلف اروپایی را داشته اند.

بسیاری از طریق روش های بسیار خطرناک به صورت زمینی یا دریایی تلاش می کنند تا وارد کشوری شوند و در این مسیر سختی های زیادی را متحمل می شوند یا حتی جان خود را از دست می دهند. مهاجران که به شدت آسیب پذیرند ممکن است چندین روز را در کانتیر بمانند یا در صحرا از گرسنگی، تشنگی و خستگی جان خود را از دست بدهند و یا در دریا غرق شوند. قاچاقچیان انسان نقش مهمی را در این میان ایفا می کنند. در این مسیر پر مخاطره، صدها مهاجر غیر قانونی توسط نیروهای امنیتی دستگیر می شوند و به کشور خود بازگردانده می شوند.

قاچاق انسان امروزه به یک نگرانی جهانی تبدیل شده و کشورهای زیادی به عنوان مبدا، مقصد و یا ترانزیت تحت تاثیر این مشکل بزرگ قرار گرفته اند. قاچاقچیان از مهاجرانی که در رویای زندگی بهتر هستند و امکان ورود به یک کشور را از طریق روش های قانونی ندارند به طرق مختلف سوء استفاده می نمایند.

اکثر پناهندگان به دلیل داشتن زندگی بهتر به صورت غیر قانونی وارد کشوری می شوند؛ قاچاقچیان سودجو نیز از شرایط استفاده کرده و هزینه های گزافی را در مقابل خدمات بی کیفیت به آنها ارائه می دهند من جمله حمل و نقل،  جعل اسناد و مدارک و …

از آنجایی که کلیه این اقدامات کاملا غیر قانونی هستند، مجرمان در این حیطه قدرتمند و پناهجویان به شدت آسیب پذیر می شوند. بسیاری از پناهجویان در طی مسیر مورد سوء استفاده قرار گرفته، جان باخته و یا بدون هیچ پشتوانه ای در وسط راه رها شده اند. عده ای از پناهجویان زمانی که با واقعیت روبرو می شوند تلاش می کنند تا هر طور که شده به کشور خود بازگردند ولی قاچاقچیان آنها را وادار به ادامه مسیر می نمایند. اینجاست که برای تصمیم گیری درست آنقدر دیر شده که دیگر نمی توان کاری کرد و پشیمانی سودی نخواهد داشت.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید