خیابان ریوولی در پاریس

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

خیابان ریوولی در پاریس

خیابان ریوولی یکی از معروف ترین خیابان های پاریس محسوب می شود؛ خیابانی تجاری که تمامی برندهای معروف و لوکس دنیا را می توانید در آن بیابید. نام این خیابان همنام نبرد ناپلئون با اتریشی ها در ژانویه ۱۷۹۷ است. این خیابان گذرگاه میان شهرنشینی لوکس و مدرنیته است  بین میدان کونکورد و موزه لوور قرار دارد و دارای معماری منحصر به فرد و جالبی است.

تاریخچه ساخت

در نهم اکتبر سال ۱۸۰۱ میلادی و قبل از سلطنت ناپلئون، زمانی که  وی کنسول اول فرانسه بود، فرمان ساخت مسیری ویژه در حد‌‌‌فاصل باغ تویلری، قصر وندومه، خیابان سنت هانور و خیابان سنت فلورینتی، باغ‌های صومعه  اسومپشن، بلوار کاپوسین و فیولیونس را صادر کرد. عملیات پاکسازی برای احداث خیابان آغاز شد. خیابان ریولی در سال ۱۸۰۴ برای برگزاری جشن تاجگذاری سنگفرش شد و نمای بیرونی کلیه ساختمان ها به منظور زیبایی بیشتر با یکدیگر هماهنگ گردید.

معماری

معماری این خیابان به سبک نئو کلاسیک است که از ویژگی های آن می توان به تلفیق ظرافت، بزگ نمایی و اغراق در ساخت بنا اشاره کرد. عمارت‌های آن همگی سه طبقه و روی یک بخش طبقه همکف هستند. در نمای ساختمان ها؛ سنگ مرمر، قرنیز های سبک، ستون‌ها و قاب‌های بالکن‌دار با نرده‌ها و حاشیه‌های آهنی دیده می شود. طبقه دوم کم ارتفاع تر و در بالای آن اتاق زیرشیروانی قرار گرفته است.

از آنجایی که ناپلئون قصد داشت تا این خیابان به محلی لوکس و شیک تبدیل شود، قوانینی را نیز برای فروشگاه های آن وضع کرد که بر اساس آن، هیچ مغازه ای اجازه استفاده از تنور، چکش و … را نداشتند همچنین نمی توانستند بر روی تزئینات و طاق های ساختمان، تابلویی نصب نمایند. وضع قوانینی از این دست باعث شد تا مردم تمایلی به خرید فروشگاه های این خیابان نداشته باشند، برای جلوگیری از این اتفاق، قانونی وضع شد که بر اساس آن، فروشگاه های این خیابان به مدت ۲۰ سال از پرداخت مالیات معاف شدند. که بعدها ۱۰ سال دیگر نیز افزایش پیدا کرد و به ۳۰ سال ارتقا پیدا کرد.

پس از پایان دوره ناپلئون، رشد خیابان ریولی ادامه پیدا کردو تا خیابان مارنگو امتداد یافت و در زمان ناپلئون سوم تا سرحد نهایی امروزی خود رسید. در همین دوره بود که فواره هایی که در طول این خیابان بودند، حذف شدند و این خیابان به شکل  امروزی خود درآمد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه میتوانید مطالب مربوطه را در سایت سایرس مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید