دانشگاه لیل فرانسه

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دانشگاه لیل فرانسه

 

دانشگاه لیل فرانسه در سال ۱۵۶۲ توسط اسپانیایی‌ها تاسیس شد که در ابتدا نام دیگری (دوئای) داشت. اما مدتی بعد و پس از آنکه مدیریت این دانشگاه از اسپانیایی ها گرفته و به فرانسوی‌ها داده شد، به نام لیل تغییر پیدا کرد. دانشگاهی که پاستور، دانشمند سرشناس جهان، اولین مدیر دانشکده پزشکی آن بود. این دانشگاه در حال حاضر ۶۷ هزار دانشجو دارد.
دانشگاه لیل دارای ۲۴ دانشکده و ۶ حوزه اصلی شامل هنر، زبان و ادبیات، حقوق، اقتصاد و مدیریت، بهداشت، علوم انسانی و اجتماعی، ورزش، علوم و تکنولوژی است. دانشگاه لیل با ۶۶ لابراتوارو بیش از ۳ هزار مقاله علمی‌-پژوهشی در فهرست بهترین دانشگاه‌ها در زمینه تحقیقات قرار گرفته است.

این دانشگاه همچنین شعبه دیگری دارد که از ۵ دانشکده در زمینه علوم و تکنولوژی تشکیل شده است. این دانشگاه در نزدیکی مرز بلژیک در خارج شهر لیل قرار گرفته است و لازم به ذکر است که در زمینه ریاضیات و IT عملکرد بسیار خوبی داشته است.
رشته های حقوق و بهداشت در شعبه دیگری از دانشگاه لیل که در جنوب این شهر واقع شده، تدریس می‌شود و دوره های علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی در یکی دیگر از شعب این دانشگاه برگزار می‌شوند.

برای معرفی امکانات مدرن این دانشگاه می‌توان به استفاده از روش‌های به روز، برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند آموزشی، امضای قرارداد همکاری با بهترین دانشگاه ها در سراسر جهان، کلاس‌های بزرگ و … اشاره کرد. امکانات و ویژگی‌هایی که باعث شده که سالیانه ۸ هزار دانشجو از کشورهای مختلف تمایل به تحصیل در این مجموعه را داشته باشند.

از نقاط قوت این دانشگاه می‌توان به برگزاری بیش از ۲۰ رشته به زبان انگلیسی نیز اشاره کرد. همچنین در صورتی که دانش آموزی به زبان فرانسه تسلط کافی نداشته باشد، می تواند در کالج زبان فرانسه این دانشگاه شرکت کند و زبان فرانسوی بیاموزد.
ترم پاییز دانشگاه لیل فرانسه از سپتامبر آغاز و در اواسط دسامبر خاتمه می‌یابد. همچنین ترم بهار هم اواسط ژانویه آغاز شده و در اواسط می به پایان می‌رسد. همچنین امتحانات ترم پاییز در ماه ژانویه و ترم بهار این دانشگاه در ماه ژوئن برگزار می‌شوند.
حداقل شهریه هر ترم در دانشگاه لیل فرانسه ۲۶۵ یورو است که با توجه به مقطع و سال تحصیلی و هزینه‌های دیگر مانند بیمه متغیر است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید