دانشگاه هومبولت در آلمان

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دانشگاه دولتی هومبولت در برلین آلمان

 

دانشگاه هومبولت برلین در زمره دانشگاه‌های قدیمی آلمان به شمار می‌رود. این دانشگاه بیش از ۲۰۰ سال پیش یعنی در سال ۱۸۱۰ در شهر برلین افتتاح شد. دانشگاهی که در زمینه علوم انسانی و هنر دارای شهرت جهانی است. در گذشته این مجموعه به نام دانشگاه برلین شناخته می‌شد که در سال ۱۹۴۹ نام این دانشگاه به نام دو بنیانگذار و موسس خود یعنی ویهلم ون هومبولت و برادرش الکساندر ون هومبولت تغییر پیدا کرد.

این دانشگاه با ۳۲ هزار دانشجو در ۱۸۹ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از ۹ دانشکده شامل حقوق، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، هنر، ادبیات و زبان، الهیات، کسب و کار و اقتصاد و پزشکی و … تشکیل شده است.

دانشگاه هومبولت برلین با نام اختصاری اچ یو برلین یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه تحقیقات است. علت شهرت ویهلم هومبولت ایجاد ساختار جدید آموزشی بر مبنای برقراری رابطه نزدیک و مستقیم میان تحقیق و آموزش بود. مدلی که امروزه نیز در سراسر جهان در موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها مورد تایید و استفاده است.

این دانشگاه در کارنامه معتبر خود ۵۵ جایزه نوبل در زمینه فیزیک، ادبیات، اقتصاد و … توسط دانشجویان کسب کرده است که نشان از موفقیت عملکرد این دانشگاه آلمانی است.

دانشگاه هومبولت به منظور ایجاد شرایط بهتر برای دانشجویانش با شرکت‌های مختلف قرارداد همکاری امضا کرده تا دانشجویان بتوانند ایده‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی خود را راحت تر اجرایی کنند.

دانشگاه هومبولت در سال ۲۰۱۹ در رده بندی جهانی برترین دانشگاه‌ها رتبه ۶۷ را به خود اختصاص داده که در مقایسه با سال گذشته ۵ رتبه ارتقا پیدا کرده است. در کالج زبان اچ یو ۱۵ زبان مختلف آموزش داده می‌شود. همچنین دانشجویانی که در زبان آلمانی سطح مورد نظر دانشگاه نیستند این امکان را خواهند داشت که از کالج‌های زبان دانشگاه استفاده کنند.

 

مشاوره رایگان برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان با ارسال کلمه “آلمان” به شماره ۵۰۰۰۲۳۰۰۰٫

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید