دانشگاه وین

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دانشگاه وین اتریش

 

از آنجایی که دانشگاه وین ۹۲ هزار دانشجو دارد از آن به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور اتریش یاد می ‌کنند. دانشگاه اتریش قدمتی چندصد ساله دارد و در سال ۲۰۱۵ این دانشگاه ۶۵۰ امین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه در میان کشورهای آلمانی‌زبان و اروپایی است.

این دانشگاه در ۱۷۸ رشته دانشجو می‌پذیرد و ابین نشان از تنوع بالا رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه است. در این بین ۱۰۰ رشته در مقطعا کارشناسی ارشد نیز هستند.
دانشگاه وین اتریش در جذب دانشجویان خارجی بسیار شهره است و توانسته در این زمینه سرآمد باشد. در این راستا می توان به پذیرش ۳۷۰۰ دانشجو از سایر کشورها و تبادل سالیانه ۲۷۰۰ دانشجو با دانشگاه های دیگر در سراسر جهان، استخدام اساتید و کارکنان خارجی اشاره کرد.
اکثر رشته‌های این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می‌شود. پس برای اینکه در این رشته‌ها تحصیل کنید به مدرک زبان آلمانی نیاز خواهید داشت. البته برخی از رشته‌های این دانشگاه بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شوند.

همان طور که اشاره شد این دانشگاه رشته‌های مختلفی را تدریس می ‌کند و در همین راستا دارای ۱۵ دانشکده شامل حقوق، اقتصاد، علوم کامپیوتر، علوم فرهنگی- تاریخی، فلسفه، روانشناسی، علوم اجتماعی، ریاضیات، فیزیک، زمین شناسی، جغرافی و نجوم، پزشکی، ترجمه و ادبیات، تربیت بدنی، زیست شناسی مولکولی، میکروبیولوژی و محیط زیست است.
ترم زمستان دانشگاه وین از اوایل ماه نوامبر آغاز و تا اوایل ماه فوریه ادامه دارد. ترم بهار نیز ماه مارچ آغاز و در اواخر اکتبر خاتمه پیدا می‌کند.

مشاوره رایگان برای اخذ اقامت اروپا با ارسال کلمه “اروپا” به شماره ۵۰۰۰۲۳۰۰۰

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید