دانشگاه پامپئو فابرا

دسته بندی : دانشگاه ها

دانشگاه «پامپئو فابرا» یا «UPF» در بارسلونا

 

جوان‌ترین دانشگاه شهر بارسلون در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است. این دانشگاه سرعت خوبی در زمینه رشد و توسعه داشته و از این جهت در بین هفت دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در رشته‌های حقوق، مدیریت کسب و کار، علوم سیاسی و پزشکی بسیار مطرح است. شعب این دانشگاه در مرکز شهر واقع شده است و در رشته‌های متنوعی نظیر حقوق، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم انسانی، اقتصاد و کسب و کار، ادبیات و مترجمی، ارتباطات، مهندسی و پزشکی دانشجو می‌پذیرد.
دانشگاه UPF در سال ۲۰۱۹ در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۳۵ را به خود اختصاص داد و در فهرست دانشگاه هایی است که دوره های خود را به زبان های اسپانیایی، کاتالان و انگلیسی برگزار می کند؛ البته زبان اصلی آموزش در در مقطع کارشناسی در این دانشگاه کاتالان است ولی تعدادی از دوره ها نیز به زبان انگلیسی برگزار می‌گردند. از بین ۱۳هزار دانشجویی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند ۲۰ درصد را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند و این نشان از این دارد که دانشگاه فوق مورد توجه دانشجویان غیر اسپانیایی نیز قرار گرفته است. تمامی شعب این دانشگاه از امکانات خوابگاهی بهره‌مند هستند و خوابگاه‌ها نیز در نزدیکی دانشگاه واقع شده‌اند.

اما شرایط تحصیلی این دانشگاه چگونه است؟
هر سال تحصیلی در این دانشگاه از ۳ ترم تشکیل شده است. جلسه خوش آمدگویی دانشجویان ترم اول ۱۴ سپتامبر و آزمون تعیین سطح زبان اسپانیایی ۲۱ سپتامبر هر سال است. تاریخ شروع ترم پاییز از اواسط سپتامبر تا اواسط دسامبر؛ تاریخ شروع ترم زمستان از اوایل ژانویه تا اواسط مارچ و تاریخ شروع ترم بهاره از اوایل ماه آپریل تا اواسط ژوئن است. هر ترم تحصیل در این دانشگاه حداقل ۶هزار یورو است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید