دانشگاه پلی تکنیک میلان

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان دانشگاهی علمی- فنی است و مهندسان و معماران و طراحان صنعتی برجسته ای را آموزش داده است. کیفیت و ایده های نوآورانه در پروژه های تحقیقاتی که باعث رشد و توسعه کسب و کار و دنیای تولید می شود، از اهمیت بسیار برخوردار است. پلی تکنیک با هدف تربیت مهندسان خبره و آموزش دیده در پروژه های تحقیقاتی، سایت ها و کارگاه های آموزشی مختلفی شرکت کرده است.

دانشگاه دولتی پلی تکنیک میلان که در سال ۱۸۶۳ افتتاح شد، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های فنی در ایتالیا به حساب می آید. علاقمندان می توانند در رشته های مهندسی، معماری و طراحی در کلیه مقاطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) تحصیل نمایند.

این دانشگاه در رشته های مهندسی عملکرد بسیار خوبی داشته است به گونه ای که رتبه بیست و چهارم در رشته های مهندسی و رتبه چهاردهم دررشته معماری را به خود اختصاص داده است. این داشگاه از ۱۲ دانشکده تشکیل شده که ۱۳۸ رشته در آن آموزش داده می شود. در مقطع کارشناسی اکثر دوره ها به زبان ایتالیایی برگزار می گردد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی هستند.

برای پذیرش در رشته هایی که به زبان انگلیسی هستند به مدرک زبان انگلیسی یعنی نمره ۶ در آیتلس، ۷۸ در تافل آی بی تی و ۵۴۷ در تافل پی بی تی نیازمند خواهید بود. دو بار در طول سال کلاس های آموزش زبان ایتالیایی به صورت رایگان و زبان انگلیسی (آمادگی دوره های تافل) با هزینه ۸۰ یورو برگزار می گردد.

برای مقطع کارشناسی ارشد، بورسیه های مختلفی مانند بورسیه پلاتین به ارزش ۱۰ هزار یورو، بورسیه طلایی به ارزش ۵ هزار یورو، بورسیه نقره ای که کلیه هزینه های دانشگاه را پوششش می دهد و بورسیه DSU مختص متقاضیان کم درآمد، برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. اولویت انتخاب با دانشجویانی است که ترم اول یعنی ماه سپتامبر ثبت نام می نمایند.

سهمیه دانشجویان برای بورسیه در مقطع دکترا بسیار کمتر از مقطع فوق لیسانس است. دانشجویانی که از بورسیه بهره مند نمی شوند، با توجه به دورهخ خود ملزم به پرداخت ۱۵۰۰ یورو بایت شهریه می باشند.

شهریه:

  • شهریه ترم اول (ماه سپتامبر) با توجه به رشته به صورت میانگین: ۸۰۵٫۵۸ یورو
  • شهریه ترم دوم تحصیلی (ماه ژانویه) با توجه به رشته به صورت میانگین: ۴۳۹٫۵۸ یورو

آغاز ترم:

دانشگاه پلی تکنیک از دو ترم تحصیلی تشکیل شده است:

  • ترم پاییز اول سپتامبر
  • ترم زمستان اول فوریه
دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید