دانشگاه کرت

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دانشگاه فنی مهندسی کرت در یونان

 

پس از خروج آلمان‌ها از یونان، مسئولان این کشور احساس نیاز کردند که دانشگاه‌هایی در این کشور افتتاح شود. همان زمان جلسات مختلفی با مسئولان برگزار و گزینه‌های بسیاری بررسی شدند. در نهایت در سال ۱۹۷۷ کمیته ای با مدیریت «پروفسور پریکهلیس» شکل گرفت تا امور مربوط به دانشگاه و تاسیس آن انجام شود. چند سال بعد و پس از بررسی‌های فراوان در سال ۱۹۸۴ اولین گروه متقاضیان ثبت نام در دانشگاهی به نام «کرت» شدند. دانشگاه فنی مهندسی کرت که متقاضیان زیادی در کشور یونان داشت و به زودی مسیر پیشرفت را طی کرد. در این مسیر حضور اساتید با تجربه و خبره، همکاری علمی با دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان و بهره‌گیری از کارکنان ماهر تاثیر بسزایی داشت.

دانشگاه فنی مهندسی کرت یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور است که از امکانات بسیاری همچون سالن کنفرانس مجهز، امکانات تحقیقاتی، کتابخانه مدرن، رستوران و مراکز تفریحی، برخوردار است. این دانشگاه همچنین با داشتن حدود ۳ هزار دانشجو به یکی از بهترین و معتبرترین مراکز تحقیقاتی در یونان و جهان تبدیل شده است.
دانشگاه فنی مهندسی کرت یونان ۵ دانشکده مهندسی را داراست. شامل دانشکده مدیریت و مهندسی تولید، دانشکده مهندسی منابع معدنی، دانشکده معماری ، دانشکده محیط زیست و کامپیوتر.
اما آنچه در این دانشگاه بیش از هر چیزی اولویت دارد ، استفاده از روش‌ها و اطلاعات جدید و بکارگیری ایده‌های خلاقانه در پژوهش است. تغییر برنامه‌ریزی تحصیلی جهت به روزرسانی مطالب و کتب آموزشی، انطباق آن با استاندارهای جهانی و برگزاری دوره های جدید همگی سبب شده‌اند تا این دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه‌های یونان و جهان قرار بگیرد.
موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که دانشگاه فنی و مهندسی کرت یونان با بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر جهان قرارداد همکاری امضا کرده است که در نتیجه اساتید، دانش آموزان و کارکنان می‌توانند از امکانات و تسهیلات سایر دانشگاه‌ها نیز در کنار دانشگاه خود استفاده کنند. از جمله نقاط قوت دیگر این دانشگاه که شاید برای شما بسیار مهم باشد، می‌توان به برگزاری دوره های متعدد به زبان انگلیسی اشاره کرد.
اما زمان بندی دانشگاه کرت یونان به چه شکل است؟ ترم زمستان این دانشگاه از ۲۴ سپتامبر آغاز و ۲۱ دسامبر خاتمه می‌یابد. فصل امتحانات از ۸ ژانویه تا ۲ فوریه به طول می‌انجامد و پس از حدود ۱۰ روز تعطیلات، ترم بعد یعنی ترم بهار از ۱۱ فوریه آغاز می‌شود. این ترم در ۲۴ می، تمام شده و امتحانات این ترم از ۶ ژوئن تا ۲۹ ژوئن ادامه دارند.
اما سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که معیار مهم برای پذیرش در این دانشگاه چیست؟ باید بگوییم که نمرات و معدل کل دانشجو در آخرین مدرک تحصیلی و همچنین مدرک زبان یونانی در سطح B2 معیار اصلی پذیرش دانشجو در این دانشگاه است. اهمیت این موضوع به حدی است که تنها در صورتی دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک زبان یونانی معتبر نشده‌اند، می‌توانند در فهرست دانشجویان رزرو شده برای سال آینده قرار بگیرد که تا شروع سال تحصیلی آتی مدرک زبان خود را به دانشگاه ارائه دهند.

آزمون زبان دانشگاه کرت دو بار در سال در ماه‌های سپتامبر و می در دانشگاه آتن و در ماه‌های ژوئن و اکتبر در دانشگاه تسالونیکی برگزار می‌شود. شهریه این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است اما حداقل شهریه این دانشگاه ۷۵۰ یورو است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید