سبک زندگی مردم فرانسه

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سبک زندگی مردم فرانسه

فرانسه به علت بالا بودن سطح سواد مردم، فرهنگ و سبکزندگی غنی، برخورداری از وضع مطلوب اقتصادی و بهداشتی و گسترده بودن بیمه های اجتماعی که امنیت و رفاه اجتماعی را به همراه دارد، در وضعیت خوبی به سر می برد. مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی‌شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است.این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله‌ی بین‌المللی زندگی عنوان بهترین کشور جهان را برای زندگی کسب کرده است.

نکات خاصی که می‌توانیم در مورد فرانسه نام ببریم عبارتند از قطار TGV، سواحل زیبا، غذای مدیترانه ای سالم، پیست‌های اسکی،  امکانات بهداشت و درمان عالی و تخت‌های بیمارستانی زیاد و در آخر و مهم‌تر از همه آب‌وهوای گرم و متعادل.

 

هنر آشپزی

فرانسوي‌ها به آشپزي علاقه زيادي داشته و از آن به عنوان يك هنر ياد مي‌کنند. دست‌پخت فرانسوي در اغلب کشورهاي دنيا معروف است. اولين کتاب‌هاي آشپزي فرانسه در قرون‌وسطي نوشته شده است.

 

توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی

  • رانندگي‌ در ‏فرانسه بسيار اصولي‌ و با نظم انجام مي‌گيرد. قوانين رانندگي به خوبي رعايت شده و تقريبا در هيچ چهارراه يا ميداني پليس ديده نمي‌شود، چون خود مردم به قوانين راهنمايي احترام مي‌گذارند.
  • فرانسوي‌ها در همه کارها، خصوصا خريد کردن و رانندگي خيلي‌ با‏ حوصله هستند. هيچ‌کس به فرد جلويي خود اعتراض نمي‌کند، حتي اگر مدت زيادي منتظر بماند.

 

صرف غذا

در فرانسه خوردن غذا به صورت تفريحي بسيار مهم است. شام و ناهارهاي رسمي ‌ممکن است حتي بيش از دوساعت به طول بينجامد. اين وعده‌ها شامل يک پيش غذا، يک غذاي اصلي از ماهي يا گوشت همراه با سبزي، سالاد، پنير و ميوه هستند که با دسر و قهوه خاتمه مي‌يابد.

 

آداب اجتماعی

  • صداقت و راستگویی از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • مردم فرانسه عموما بسيار اهل کتاب و کتابخواني‌ هستند و در اماکن عمومي ‌به عنوان مثال مترو، بالاي۵۰ درصد افراد در حال خواندن روزنامه يا مطالعه کتاب مشاهده مي‌شوند.
  • فوتبال و راگبي از ورزش‌‌هاي مورد علاقه فرانسوي‌ها است . مسابقه سالانه «تور دو فرانس» را مشتاقانه دنبال مي‌کنند.
  • تمام مغازه‌ها حداکثر تا ساعت ۷ عصر باز بوده و از اين ساعت به بعد فقط کافه‌ها و رستوران‌ها باز هستند.
  • تقريبا دو ميليون نفر در باشگاه‌هاي آماتوري فوتبال عضويت داشته و ورزش‌هايي مانند ماهيگيري، تنيس، پياده‌روي، اسکي و قايق سواري بسيار رايج است. شکار در کنار اسب سواري و گلف نيز کم و بيش ديده مي‌شود.
سبک زندگی مردم فرانسه

 

همچنین برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه ، درخواست مشاوره خود را از طریق فرم مشاوره ارسال کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید