ستون پیروزی برلین

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ستون پیروزی برلین

 

ستون‌های پیروزی برلین که روزگاری سمبل پیروزی‌های ژرمن‌ها به شمار می‌رفت، حالا دیگر به یک عامل مهم جذب گردشگری تبدیل شده است. البته این منطقه علاوه بر بُعد گردشگری بعد دیپلماتیک و سیاسی هم دارد. به نحوی که اکثر سخنرانی های مهم آلمان در این منطقه صورت می‌گیرد.

ستون پیروزی دارای مجسمه طلایی ویکتوریا است. این ستون در خیابان گروسر وسرن واقع شده است. ستون پیروزی برلین با ۶۷ متر ارتفاع، در سال ۱۸۷۳ به مناسب جشن پیروزی پروس در جنگ بین پروس و دانمارک توسط فردریک دریش ساخته شد و هنوز بعد از سالیان سال جذابیت‌های بصری فوق العاده ای داراست. در قسمت پایینی ستون، چندین ستون کوچک وجود دارند که دور تا دور ستون اصلی قرار گرفته اند. مجسمه ای طلایی به طول ۳/۸ متر با طرح زنی بالدار در بالای این ستون قرار گرفته که نماد الهه پیروزی است.

 

البته این این مجسمه در گذشته روبروی Reichstag قرار داشت. در سال ۱۹۳۸ به این مکان که محل تلاقی ۵ خیابان و شرق به غرب است، منتقل شد.

ستون پیروزی برلین یکی از زیباترین معماری های جهان را در دل خود دارد. این ستون از جنبه معناشناسی به گفته تاریخ شناسان نمادهای اساطیری آلمان را به مدرنیته متصل می کند و به همین دلیل از اهمیت ویژه برخورار است.

البته اگر به برلین سفر کرده و قصد تماشای این اثر تاریخی شگفت انگیز را دارد، راه سختی پیش روی شماست. بله شما باید از ۲۷۰ پله این ستون بالا بروید تا از نزدیک شاهد چشم انداز زیبای ستون پیروزی برلین باشید.

 

کشور آلمان از نظر فرهنگ و هنر و البته پیشرفت صنعتی کشوری غنی محسوب شده و به همین دلیل دلیل یکی از قطبهای گردشگری جهان است. از این رو اقامت بلوکارت آلمان برای آن دسته از افراد که به دنبال تجربه ی زندگی خاصی هستند یکی از مناسبترین انتخابهای اروپایی است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید