سیستم خدمات درمانی در اروپا چگونه است؟

سیستم خدمات درمانی در اروپا چگونه است؟
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سیستم خدمات درمانی در اروپا چگونه است؟

خدمات درمانی اروپا در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا مزیت‌های زیادی دارد. پوشش‌های درمانی و خدمات جامع و مقرون به صرفه‌ای که در اروپا ارائه می‌شود موجب شده مردم تمایل بیشتری برای برخورداری از نظام درمانی اروپا پیدا کنند.

 

در این مقاله به بررسی اجمالی عملکرد بیمه در اروپا و دلایل تمایل مردم به خدمات درمانی این قاره می‌پردازیم.

انواع بیمه درمانی در اروپا

اروپایی ها در طول تاریخ کلیه سناریوهای بیمه را آزمایش کرده‌اند و از میان آن‌ها سه سیستم: خویش‌فرما، اجتماعی و خصوصی را پیشنهاد می‌کنند.

در تمام کشورهای اروپا کلیه شهروندان باید تحت پوشش بیمه باشند.

هزینه درمان در اروپا پایین‌تر از بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا است. به عنوان مثال هزینه یک شب بیمارستان در فرانسه ۱۸ یورو است. این در حالی است که برای یک شب در آمریکا باید حدود هزاران دلار پرداخت کرد.

بیمه تامین اجتماعی دولتی بسیاری از بیمارستان‌ها و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی مانند پزشکان را تحت پوشش قرار می‌دهد. کشورهایی مانند بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، نروژ، اسپانیا، سوئد و … از اشکال مختلف بیمه پزشکی استفاده می‌کنند و کلیه شهروندان این کشورها تحت پوشش بیمه دولتی هستند.

همچنین افراد می‌توانند علاوه بر این از بیمه‌های خصوصی استفاده کرده و بازپرداخت مراقبت‌های خاص، بسیاری از صورتحساب‌ها و یا هزینه‌های دندانپزشکی را تامین کنند.

بر اساس قانونی که سال ۲۰۱۳ در فرانسه وضع شد، تفاوت‌ها در پوشش‌های بیمه‌ به حداقل رسیده تا همه شهروندان بتوانند از خدمات درمانی یکسان و یکپارچه استفاده کنند. با توجه به قانون دیگری که از سال ۲۰۱۶ اجرا شد، هزینه‌ها به صورت ۵۰- ۵۰ تقسیم‌بندی شده‌اند که تا ۱۲۵% هزینه‌های پزشکی و تا ۱۰۰% هزینه‌های چشم پزشکی و … را پوشش می‌دهد.

در بسیاری از کشورهای اروپایی، خدمات درمانی در سطح پایه مانند هزینه‌های جراحی ابتدایی، ویزیت پزشک عمومی، هزینه‌های دارو، آزمایشگاه و … توسط بیمه دولتی و خدمات درمانی خاص‌تر مانند دندانپزشکی، چشم پزشکی، جراحی‌های پیشرفته‌تر و … توسط شرکت خصوصی پوشش داده می‌شوند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید