شهر دلفی یونان

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

شهر دلفی یونان

شهر دلفی با ۳۰۰ هزار جمعیت یکی از مشهورترین قطب های گردشگری یونان به شمار می رود که در یونان باستان محل پرستش آپولو بود. اهمیت دلفی به اندازه ای بود که یونانیان باستان آن را مرکز جهان می دانستند. دلفی که در فهرست میراث جهانی یونسکو  قرار گرفته در نزدیکی روستایی با همین نام قرار دارد و از نظر درجه اهمیت با آکروپولیس در یک رده قرار می گیرد.

دو افسانه در مورد این شهر وجود دارد. اول آنکه زئوس دو عقاب را به دو طرف جهان رها کرد، این دو عقاب در این منطقه به یکدیگر رسیدند. دوم آنکه بعد از نبرد پلاتیا، شهرهای یونان آتش‌های خود را خاموش کرده و آتش جدیدی از دلفی برداشتند.

شهر دلفی در سال ۱۸۹۲، پس از انتقال روستا به منطقه ای دورتر برای انجام کاوش های باستانی، به وجود آمد.

 

معبد آپولو / معبد دلفی

تنها بقایای به جا مانده از معبد آپولو ، پایه‌های آن است. این معبد ۳ بار بازسازی شده که هر بار به دلایل مختلفی از بین رفته است. آخرین بار این معبد به سبک درویک، در قرن ۴ پیش از میلاد ساخته شد.  برای دسترسی به معبد باید از بالای کوه مسیری به طول ۲۰۰ متر را بپیمایید تا به معبد برسید. این راه به مسیر مقدس شهرت دارد. در دوران باستان در دو طرف راه، لوازم تزئینی نصب شده بود که امروزه چیزی از آن باقی نمانده است. در پشت معبد دیواری ۹۰ متری را خواهید دید که از سنگ های چند ضلعی ساخته شده است.

شهر دلفی یونان

تئاتر و استادیوم دلفی

این بنا با ظرفیت ۵ هزار تماشاچی در ۳۵ ردیف ، در قرن چهارم قبل از میلاد ساخته شده است. مسابقات موسیقی پاتیان در این جا برگزار می شدند.

۵۰ متر بالاتر از تئاتر، استادیوم دلفی با گنجایش ۵۰۰ تماشاچی قرار دارد. تاریخ ساخت این بنا به قرن ۵ پیش از میلاد باز می گردد. این بنا برای برگزاری مسابقات ورزشی و بازی های پاتیان ساخته شد.

یکی دیگر از آثار زیبای این مجموعه ستون برنزی آن بود که نمادی از جنگ یونانی ها با ایران بود. این ستون در در سال ۳۲۴ میلادی توسط کنستانتین بزرگ برداشته شد و امروزه در ترکیه نگهداری می شود.

همچنین برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان و یا اقامت سرمایه گذاری یونان ، درخواست مشاوره خود را از طریق فرم مشاوره ارسال کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید