شهر پاتراس در کشور یونان

پاتراس
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

معرفی شهر پاتراس

 

شهر پاتراس شهری پرهیاهو و تاریخی، دروازه ورود به غرب است. این بندر پرتردد نقطه ارتباط با ایتالیا و اروپای غربی است و از مراکز مهم تجاری یونان نیز به حساب می آید. شهری که با توجه به فرهنگ بومی آن، در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد.

 

تاریخچه شهر پاتراس

پایتخت منطقه غربی یونان، پاتراس، که در قله کوه پناهایکون واقع شده است و قدمت آن به قرن سوم قبل از میلاد باز می گردد. این شهر در دوران امپراطوری رم شکوفا شد و از قرن سیزدهم به امپراطوری های مختلف مانند فرانک ها، بیزانس ونیزی ها، ترک ها و … تعلق داشت و از سال ۱۸۲۱ به بعد به سرعت توسعه یافت. این شهر بندری که محل عبور و مرور بسیاری از کشتی ها بود به محلی برای تجارت تبدیل شد و رونق زیادی گرفت. امروزه پاتراس یکی از مهمترین شهرهای یونان و سومین شهر بزرگ این کشور به حساب می آید.

 

فعالیت های فرهنگی شهر پاتراس

جمعیت این شهر به ۲۲۳ هزار نفر می رسد. رویدادهای مختلفی مانند فستیوال موسیقی، تئاتر و جشن های گوناگون در طول سال در این شهر برگزار می گردد. نمایشگاه های هنری مانند مجسمه سازی و نقاشی در گالری هنری شهرداری برگزار می گردند. کتابخانه مرکزی شهر نیز میزبان رویدادهای متعدد مانند جلسات کتابخوانی و … است. از آنجایی که این شهر در زمینه موسیقی قدمت زیادی دارد، بسیاری از موسیقی دانان مشهور دنیا شغل حرفه ای خود را از این شهر آغاز کرده اند. ساختمان ادبیات و هنر شهر، سالنی را به برگزاری سخنرانی ها و کنفرانس ها اختصاص داده است. فستیوال بین المللی تابستانه هر ساله در این شهر برگزار می گردد که یکی از مهمترین رویدادهای این شهر به حساب می آید. یکی دیگر از هیجان انگیزترین رویدادها، کارناوال پاتراس است که یکی از بزرگترین کارناوال های اروپاست که در ۱۷ ژانویه برگزار می شود. موسیقی، رقص و شادی، آتش بازی و … در جای جای شهر برپا بوده و در مراسم افتتاحیه عده ای با نواختن موسیقی، مردم را به حضور در جشن دعوت می کنند. جالب اینجاست که برای کودکان مراسم ویژه ای در نظر گرفته شده و کارنوال کودکان یکی از جالب ترین بخش های مراسم است. از آنجایی که سالیانه جمعیت بسیاری برای شرکت در این مراسم به خیابان ها می آیند، کارناوال چند ساعت به طول می انجامد.

 

پیاده روی در شهر

یکی از بهترین راه های آشنایی بیشتر با این شهر زیبا، پیاده روی است. می توانید خیابان های قدیمی، میدان های زیبا، مغازه های کوچک و بزرگ و کافه ها را دیده و از Psila Alonia میدان زیبا با درختان نخل، رستوران های خیابانی، مجسمه Paleon Patron Germanos یکی از رهبران ملی که در جنگ با عثمانی ها در قرن نوزدهم نقش مهمی داشت، دیدن نمایید. و در نهایت در انتهای خیابان از پله ها بالا رفته و و از قلعه ای که داستان ها و افسانه های بسیاری در مورد آن وجود دارد دیدن نمایید. همچنین می توانید در Dassillion جنگل زیبای درختان کاج که مشرف به شهر است اوقات خوشی را سپری کنید و از دیدن چشم انداز زیبای خلیج به خصوص در غروب خورشید لذت ببرید. کلیسای سنت اندرو، یکی از بزرگترین و زیباترین کلیساهای منطقه بالکان است. بازدید از بازارهای رنگارنگ میوه و سبزیجات در مناطق مختلف شهر که محصولات تازه را به مردم ارائه می دهند نیز از جذابیت های دیدنی این شهر محسوب می شوند.

 

اخذ اقامت یونان و زندگی در شهر پاتراس از طریق اخذ اقامت تمکن مالی یونان امکان پذیر می باشد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید