ماریا خرسند بنیانگذار تکنولوژی بلوتوث

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ماریا خرسند بنیانگذار تکنولوژی بلوتوث

ماریا خرسند در سال ۱۳۳۶ در خانواده ای تحصیل کرده به دنیا آمد و در پانزده سالگی برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد و از دانشگاه فولرتون کالیفرنیا در رشته کامپیوتر فارغ التحصیل شد. در دوران تحصیل در این دانشگاه با همسر سوئدی خود آشنا شد و پس از ازدواج با او به سوئد مهاجرت کرد.

وی که از معدود زنان موفق در این حیطه بوده مدت زیادی در شرکت سونی اریکسون مشغول به‌ کار بود. خانم خرسند موفقیت های بسیاری را در کارنامه خود به ثبت رسانده که از آن می توان به مدیرعاملی شرکت تحقیقات فناوری SP ، رئیس بازارهای مالی شرکت فناوری OMX، رئیس بخش لایسنس تکنولوژی اریکسون و مدیرعاملی شرکت دل اشاره کرد.

در دوران مدیریت وی در SP فروش این شرکت درکشورهای سوئد، نروژ و دانمارک به ۱٫۵ میلیارد رسید. وی همچنین عضوی از شورای فناوری اطلاعات دولت بود و در سال ۲۰۱۱ به عضویت آکادمی علوم مهندسی درآمد و به خاطر خدمات ارزشمند وی به این کشور در حوزه کسب و کار،  در ژوئن ۲۰۱۴ جایزه King’s medal به وی اهدا شد.

ماریا خرسند در زمان مدیریت خود در شرکت اریکسون سوئد، ریاست پروژه بزرگ بلوتوث را بر عهده داشت و در اصل به عنوان بنيان‌گذار تکنولوژی بلوتوث شناخته می شود.

بیرگیتا بولین، رئیس هیات مدیره شرکت تحقیقات فنی SP که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده، خوشحالی خود را از انتصاب خانم خرسند به سمت مدیریت عاملی این شرکت اعلام کرد و اضافه کرد که سابقه فعالیت‌های بین‌المللی و تجربه فراگیر او در این صنعت به همراه توانایی‌های رهبری وی در دوران‌ تغییر، تاثیری بسزایی بر عملکرد آینده شرکت خواهد داشت.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید