مدارک لازم برای تمدید پاسپورت چیست؟

همه چیز درباره تمدید پاسپورت
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اخذ یا تمدید پاسپورت (گذرنامه) جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

 

تمام افرادی که قصد اخذ اقامت در دیگر کشور های دنیا را دارند باید دارای پاسپورت بین المللی باشند. پاسپورت یک مدرک مشابه با شناسنامه شماست و بدون داشتن پاسپورت امکان سفرهای خارجی برای شما امکان پذیر نیست. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید زمان انقضای پاسپورت شماست. پس از منقضی شدن پاسپورت باید مجددا برای تمدید پاسپورت اقدام کنید و در این نوشتار به بررسی مراحل، مدارک و تمام امور مربوط به تمدید پاسپورت پرداخته‌ایم. با موسسه حقوقی سایرس به عنوان نمایندگی معتبر اخذ اقامت اروپا همراه باشید.

پاسپورت چیست؟

پاسپورت سندی معتبر در کل جهان است که برای سفرهای خارجی به آن نیازمند خواهید بود. اعتبار پاسپورت بسته به هر کشوری متفاوت است ولی پاسپورت‌های ایرانی با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شوند. زمانی که می‌خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید، آژانس‌های مسافرتی یا ادارات مربوطه مدت زمان اعتبار پاسپورت شما را چک می‌کنند. اگر شش ماه تا تاریخ انقضای پاسپورت شما باقی مانده باشد باید برای تمدید پاسپورت و حفظ اقامت اروپا یا کشوری که در آن اقامت دارید، اقدام کنید.

تعویض پاسپورت یا تمدید پاسپورت؟ به کدامیک نیاز دارید؟

زمانی که اعتبار پاسپورت تمام شود باید برای تعویض آن اقدام کنید ولی شرایط دیگری نیز وجود دارند که نیاز به تعویض پاسپورت دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • پر شدن صفحات پاسپورت
 • تغییر نام، نام خانوادگی و یا تاریخ تولد
 • مخدوش شدن گذرنامه
 • درخواست تفکیک نام فرزندان از گذرنامه

برای ارائه مدارک و تعویض پاسپورت باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و مراحل اداری را طی کنید.

(پیش از ادامه مطلب توصیه می کنیم نگاهی به مقاله انواع ویزای شینگن برای ایرانیان نیز داشته باشید.)

چند گام ساده برای دریافت و تمدید پاسپورت

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت چیست؟

مشابه با تمام مدارک حقوقی و شناسایی برای تمدید پاسپورت نیز باید اسناد متفاوتی را از قبل آماده کرده باشید. مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت را که پیش از مراجعه به پلیس ۱۰+ باید آماده کرده باشید در ادامه معرفی کرده‌ایم. توجه داشته باشید که برای تمدید پاسپورت حتما حضور متقاضی برای انگشت‌نگاری در محل اداره پلیس +۱۰ لازم است. مدارک لازم برای تعویض پاسپورت عبارتند از:

 • تهيه و تکمیل فرم درخواست از دفاتر خدمات الکترونيک
 • پرداخت وجه ذکر شده از طریق دستگاه کارتخوان در دفاتر پیشخوان دولت
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اجازه محضری پدر برای افراد زير ۱۸ سال
 • اجازه محضری همسر برای بانوان متأهل
 • مدارک اختصاصی برای تمدید پاسپورت آقایان؛
  ارائه اصل کارت پايان خدمت يا معافيت هوشمند
  (آقايان بالای ۵۰ سال نیازی به ارائه کارت پايان خدمت ندارند)
  آقايان دانشجو يا دانش آموز برای خروج از کشور باید از محل تحصیل نامه اشتغال به تحصیل دریافت کرده و به سازمان وظیفه عمومی ارائه دهند.
آشنایی با شیوه تمدید اعتبار پاسپورت

مهم‌ترین مراحل تمدید پاسپورت چیست؟

با به همراه داشتن مدارک معرفی شده برای تعویض و تمدید پاسپورت و مراجعه به مراکز معرفی شده از طرف دولت عملا بیشتر راه را طی کرده‌اید. در نهایت نیز متقاضی باید شخصا با مدارک مورد نیاز را به پلیس ۱۰+ ارائه دهد. افسر گذرنامه مدارک ارائه شده را بررسی کرده و رسیدی به متقاضی تحویل می‌دهد که ارائه آن در زمان تحویل پاسپورت الزامی است.

تمدید پاسپورت چند روز طول می‌کشد؟

پس از تحویل رسید، پاسپورت جدید توسط پست از یک هفته تا حداکثر ۱۰ روز به نشانی مندرج در فرم متقاضی ارسال می‌شود. زمانی که پاسپورت را تحویل می‌گیرید، باید رسید تایید را مامور پست ارائه دهید. البته این زمان برای صدور پاسپورت جدید در اثر مفقودی، چیزی حدود ۲۰ روز است.

پیگیری وضعیت صدور و تمدید پاسپورت

پیگیری و استعلام وضعیت صدور پاسپورت از طریق سیستم پیامکی ۱۱۰۰ و یا شماره گیری#۱۱۰* امکان پذیر است. در صورتی که می‌خواهید بدون حضور در دفاتر از وضعیت صدور پاسپورت خود آگاه شوید می‌توانید از طریق این شماره اقدام کنید.
(اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید دلایل ریجکت ویزای شینگن راهنمای شما در این موضوع است.)

تعویض پاسپورت قبل از انقضا، پیشگیری بهتر از درمان است!

درصورتی‌ که پاسپورت خود را گم کرده‌اید یا اینکه گذرنامه شما مخدوش شده، باید حتماً به اداره‌ی گذرنامه‌ شهر خود مراجعه کنید. اگر در تهران زندگی می‌کنید، این اداره در خیابان مطهری، خیابان کوه نور قرار دارد. اما اگر در خارج از کشور هستید، باید هرچه سریع‌تر مفقودی پاسپورت خود را به سفارت، نمایندگی‌های کنسولی یا دفاتر حافظ منافع ایران در کشور مربوطه گزارش دهید. شما علاوه بر اطلاع به سفارت یا کنسولگری ایران، باید پلیس و مقام‌های محلی را نیز در جریان بگذارید. اگر اعتبار گذرنامه مخدوش یا مفقودی شما به پایان رسیده، نیازی به طی کردن این مراحل نیست و شما می‌توانید مستقیماً راهی دفاتر خدمات الکترونیکی شوید.

مدارک لازم برای تمدید گذرنامه در خارج از کشور

درصورتی‌ که ساکن خارج از ایران هستید و اعتبار گذرنامه‌ شما به اتمام رسیده، می‌توانید برای صدور گذرنامه‌ جدید به سفارت ایران در کشور محل زندگی یا وب‌سایت سفارت مراجعه کنید. سامانه‌ی امور کنسولی ایرانیان وزارت امور خارجه نیز یکی دیگر از راه‌های تمدید گذرنامه برای ایرانیان خارج از کشور است. هموطنان مقیم خارج از کشور می‌توانند با در دست داشتن مدارک زیر، اقدام به درخواست تمدید پاسپورت خود کنند:

 • تکمیل فرم صدور گذرنامه
 • ارائه‌ اصل گذرنامه‌ فعلی و کپی از صفحات آن، به‌خصوص صفحه‌ آخرین مهر خروج
 • ارائه‌ اصل شناسنامه‌ جمهوری اسلامی و کپی از تمام صفحات آن

 در صورت مفقود شدن پاسپورت چگونه آن را تمدید کنیم؟

برای اعلام فقدان یا تعویض پاسپورت معتبر باید به اداره گذرنامه اصلی  مراجعه کنید ولی در صورتی که اعتبار گذرنامه‌ای که مخدوش شده یا گم شده به اتمام رسیده باشد دیگر نیازی به اعلام فقدان نیست و می‌توانید مستقیما به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده، مراحل اداری را طی کنید و پاسپورت جدید را خود را از طریق پست دریافت کنید. شهروندان ایرانی مقیم خارج از کشور نیز در صورت مفقودی پاسپورت می‌توانند با مراجعه به سفارت یا دفتر حفاظت منافع ایران در کشور مورد نظر مراتب را اطلاع دهند. به یاد داشته باشید که باید به پلیس و  یا مقامات محلی اطلاع‌رسانی کنید.

موانع دریافت صدور و تمدید پاسپورت

محدودیت‌های صدور و تمدید پاسپورت

برخی افراد به دلایل مختلف اجازه خروج از کشور را نداشته و مجاز به تعویض پاسپورت نیستند. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد:

 • افرادی که سفر آن‌ها باید با تایید و تشخیص مقامات قضایی انجام شود.
 • افرادی که دارای بدهی مالیاتی، حکم اجرای دادگستری و ثبت اسناد باشند.
 • مشمولان خدمت نظام وظیفه؛ البته این گروه می‌توانند با سپردن وثیقه که مبلغ آن بسته به کشور مقصد متفاوت است از کشور خارج شوند.

استعلام وضعیت ممنوع الخروجی پیش از تمدید پاسپورت

سازمان ثبت اسناد کشور از سال ۹۷ سامانه‌ای را برای استعلام آنلاین وضعیت ممنوع الخروجی مسافران راه اندازی کرده است که مسافران می توانند به راحتی از طریق اینترنت از وضعیت خود آگاه شوند.

محل صتدور و تمدید پاسپورت کجاست؟

در نهایت پروسه اخذ پاسپورت می تواند از چند روز تا دو هفته طول بکشد. در صورتی که برای سفر عجله دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مدارک خود را با دقت جمع آوری کنید همچنین فرم درخواست را با اطلاعات صحیح و به دقت پر کنید. به یاد داشته باشید که وجود هر گونه کسری در مدارک ارائه شده یا رائه اطلاعات ناکامل باعث می‌شود تا پروسه تعویض پاسپورت زمان بر شود یا اصلا انجام نشود.

پاسپورت چیست؟

پاسپورت سندی معتبر در کل جهان است که برای سفرهای خارجی به آن نیازمند خواهید بود. اعتبار پاسپورت بسته به هر کشوری متفاوت است ولی پاسپورت‌های ایرانی با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شوند.

مهم‌ترین مراحل تمدید پاسپورت چیست؟

متقاضی باید شخصا با مدارک مورد نیاز را به پلیس ۱۰+ ارائه دهد. افسر گذرنامه مدارک ارائه شده را بررسی کرده و رسیدی به متقاضی تحویل می‌دهد که ارائه آن در زمان تحویل پاسپورت الزامی است.

چگونه پاسپورت گم شده را تمدید کنیم؟

برای اعلام فقدان یا تعویض پاسپورت معتبر باید به اداره گذرنامه اصلی مراجعه کنید ولی در صورتی که اعتبار گذرنامه ای که مخدوش شده یا گم شده به اتمام رسیده باشد دیگر نیازی به اعلام فقدان نیست

 

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اخذ یا تمدید پاسپورت (گذرنامه) جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

1 دسامبر 2019

برای گرفتن پاسپورت اروپایی چند سال باید اقامت دائم داشته باشیم و تمدید هر چند سال یکبار است؟

  7 دسامبر 2019

  لطفا به این نکته توجه کنید مدت زمان اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشورها بسته به قوانین آنها متفاوت است ولی معمولا پس از ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. اعتبار اقامت موقت نیز معمولا یک ساله است.

30 ژوئن 2020

فرم الكترونيك براى تمديد پاسپورت چگونه يافت مى شود

  18 ژانویه 2021

  شما باید حضوری به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

9 جولای 2020

سلام، ممنونم از مقاله کامل و خوبتون. من نام خانوادگی ام قبلا پسوند داشت که با مراجعه به ثبت احوال حذفش کردم. الان باید برای پاسپورت هم دوباره اقدام کنم؟

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر
  بله اگر تغییراتی در شناسنامه انجام شده است، دقیقا همان تغییرات بایستی در پاسپورت نیز اعمال شود.

9 جولای 2020

سلام وقت بخیر . یک سوال داشتم. من ماه دیگه ۱۸ سال میشم. میتونم اون موقع پاسپورت مستقل بگیرم؟ شرایطش چیه؟

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر
  بله پس از ۱۸ سال و با رضایت ولی ( همسر یا پدر) امکان دریافت پاسپورت مستقل وجود دارد.

17 جولای 2020

سلام . پاسپورت من پنج سالش تموم شده آیا تمدید میشه یا باید یه پاسپورت دیگه ای بگیرم . اونوقت چه مدارکی لازم داره.ممنون از همکاری شما

  21 اکتبر 2020

  سلام

  در صورتی که مدارکتان کامل باشد با مراجعه به مراکز مربوطه می توانید به راحتی پاسپورت خود را تمدید کنید.

15 آگوست 2020

سلام برای تعویض پاسپورتی که اعتبارش تموم شده آیا به همراه داشتن پاسپورت قبلی لازم هست؟

  13 اکتبر 2020

  برای دریافت پاسپورت جدید، باید پاسپورت قبلی را نیز به همراه داشته باشید.

25 آگوست 2020

سلام، پاسپورت من تا دو سال و نه ماه دیگر معتبر است ولی مایلم پاسپورت جدید بگیرم آیا امکانش هست؟

ممنون

  13 اکتبر 2020

  علت دریافت پاسپورت جدید چیست؟ آیا صفحات خالی ندارید؟

25 آگوست 2020

برای خانمی که خارج از کشور هست (کانادا)
برای تمدید پاسپورت نیاز به رضایت همسر دارد

همسر ایران هست

  13 اکتبر 2020

  برای تمدید پاسپورت باید با توجه به مدارک ذکر شده در سایت سفارت اقدام کنید.

10 سپتامبر 2020

Slm, aya kasi ke tabaeye keshvare araq ast mitavanad az iran jahate daryaft vizaye shingen egdam konad???

  13 اکتبر 2020

  در حاضر در کدام کشور زندگی می کنید؟ عراق یا ایران؟

   17 اکتبر 2020

   سلام. من در خارج از کشور هستم و نیاز به تمدید پاسپورت دارم. ولی اصل شناسنامه من در ایرانه. آیا با کپی شناسنامه میشه درخواست تمدید پاسپورت کرد. اگر نه، سریعترین راه حل چییه. ممنون

    21 اکتبر 2020

    برای کسب اطلاعات دقیق به سفارت ایران در کشور محل سکونت خود مراجعه کنید.

11 سپتامبر 2020

سلام آیا پاستورت خودم و همسرم وفرزندان زیر۱۲ سال باهم هست یا جدا گانه ممنونم جواب بدید

  21 اکتبر 2020

  پاسپورت ها جدا هستند.

8 اکتبر 2020

با سلام..
درحال حاضر پس از سن ۱۸ سالگی برای دختران، اجازه پدر برای اخذ پاسپورت ضروری است؟

  21 اکتبر 2020

  معمولا به اجازه پدر نیاز دارید.

17 اکتبر 2020

با سلام
من پاسپورتم تا ۱۵ شهریور اعتبار دارد
اما برای کارهای پذیرش ترجیح می دهم پاسپورتم رو تمدید کنم تا هم برای ویزا مشکلی پیش نیاد و …
آیا امکانش هست یا باید تا ۱۵ شهریور صبر کنم؟

  21 اکتبر 2020

  برای تمدید پاسپورت، می توانید زودتر اقدام کنید.

19 اکتبر 2020

سلام
من تاحالا از پاس هیگونه استفاده نکردم .سفید هستش .فقط تاریخ انقضا تمام شده .چه کار کنم واسه تمدیش و چه مدارکی لازم هستش؟

  21 اکتبر 2020

  سلام

  برای تمدید پاسپورت باید به پلیس+ ۱۰ مراجعه کنید.

21 اکتبر 2020

سلام
من پاسپورتم ده ماه اعتبار داره میخوام برای سفارت المان وقت بگیرم شماره پاسپورت باید توی سایت زد . شاید برای یک سال دیگه وقت بدن به نظرتون برم پاسپورتمو تمدید کنم؟

  28 اکتبر 2020

  برای پاسپورت جدید اقدام کنید، چون اخذ وقت از سفارت پروسه ای زمانبر است و برای انجام مراحل به شماره پاسپورت معتبر نیاز دارید.

27 اکتبر 2020

سلام پاسپورت داشتم و الان منقضی شده. در پاسپورت جدید میخواهم نام خانوادگی انگلیسی با کمی تغییر نوشته شود. امکانش هست؟

  28 اکتبر 2020

  بله. این امکان وجود دارد.

5 نوامبر 2020

سلام. ممنون از سایت خوبتون. من امروزبرای اخذگذرنامه برای اولین بار، پلیس+۱۰ اقدام کردم ۳۰سال سن دارم و مجرد هستم.. اما اصلا اجازه محضری پدرم و حتی مدارک شناسایی پدرم رو نخواستند و گفتند تاچندروز دیگه گذرنامه برای من پست میشه. سوالم اینه که مگر اجازه پدر رو برای خروج از کشور نمیخوان؟ یعنی موقعی که بخوام از کشور خارج بشم یعنی در فرودگاه اونموقع مدرکی دال بر اجازه پدرم از من مطالبه میکنند یا خیر؟

  17 نوامبر 2020

  سلام
  اگر زمان مراجعه به پلیس+ ۱۰ مدرکی در این رابطه مدرکی از شما درخواست نکردند، فکر نمی کنم که بعدا براتون مشکل ساز بشه. ولی صرفا جهت اطمینان مجددا از مرکزی که مراجعه کردید سوال کنید.

12 دسامبر 2020

پاسپورت من تا تاریخ ۳۱/۰۳/۱۴۰۰ اعتبار دارد .چون مقیم ترکیه هستم ایا امکان تمدید ان در حال حاضر وجود دارد؟

  18 ژانویه 2021

  بهتر است که پاسپورت خود را تعویض کنید.

31 ژانویه 2021

با سلام و وقت بخیر
بنده ۴ روز تا انقضای پاسپورتم باقی مونده .
آیا میشه بصورت غیر حضوری اقدام کرد واسه تمدید ؟

  2 فوریه 2021

  پیش از پاندمی به دلیل ضریب امنیتی بالای پاسپورت، برای تمدید پاسپورت باید به پلیس+ ۱۰ مراجعه می کردید. به دلیل همه گیری ویروس کرونا، صحبت هایی در رابطه با درخواست غیرحضوری/ آنلاین پاسپورت شده بود. برای کسب اطلاعات دقیق به پلیس+۱۰ منطقه خود مراجعه کنید.

7 آوریل 2021

سلام برای تمدید پاسپورت چند ساله که دو ماهه دیگر تاریخ آن منقضی میشود باید از اول شروع یا اینکه برای ۵سال دیگر تمدید میشود

  1 می 2021

  برای تمدید پاسپورت باید مدارک لازم را ارائه کنید تا پاسپورت شما تمدید بشه و پاسپورت جدید بگیرید.

18 آگوست 2021

سلام ،اگر از سفارت آلمان وقت گرفته باشیم‌ و اینقدر پروسه طولانی باشد که‌ مجبور باشیم پاسپورت را تمدید کنیم و همزمان یعنی در زمانی که هنوز پاسپورت به دست ما نرسیده باشد سفارت آلمان به ما وقت بدهد باید چکار کنیم؟ ممنون

  16 آگوست 2022

  نسرین عزیز سلام
  در موقعیت‌های مشابه شرایط شما، بهترین کار هماهنگی مستقیم با آفیسر سفارت هست.
  معمولا نتیجه صحبت و هماهنگی، تحویل پاسپورت به شماست تا بعد از تمدید به سفارت تحویل بدید.

8 نوامبر 2021

سلام وقت تون بخیر..اگر ویزای تحصیلی دریافت کرده باشم تو پاسپورت م اما تا رفتن م اعتبار پاسپورت تموم بشه..امکان تعویض پاسپورت هست؟

  22 نوامبر 2022

  سرکار خانم نصیری عزیز سلام
  بله، امکان تمدید هست. فقط شما باید پاسپورت قدیمی (که ویزا داخل اون درج شده) رو هم در سفرها به همراه داشته باشید.

25 ژانویه 2022

سلام .یک سوالی داشتم؛ پاسپورتی ک خروجی نخورده باشه و پاسپورت دو ماه اعتبار داشته باشه اگر برای تمدید اقدام کنم امکان تمدیدش هست؟

  6 نوامبر 2022

  جناب صدیفی عزیز سلام
  بله، مشکلی نیست.

11 جولای 2022

سلام و سپاس به خاطر همۀ زحمات برادران نیروی انتظامی در حوزه های مختلف به ویژه گذرنامه

11 جولای 2022

سلام و وقت بخیر.پاسپورت من تاریخ انقضاش تمام شده میخاستم بدونم برای تمدید پلیس +۱۰ چند قطعه عکس از من میخاد بابت تمدید؟

  31 جولای 2022

  مریم عزیز سلام
  پلیس +۱۰ در حال حاضر به عکس نیازی نداره.
  به محض مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از شما عکس گرفته میشه و برای پاسپورت استفاده می‌کنن.

16 جولای 2022

اگه شوهر فرد فوت کرده باشه گواهی فوت به الاوه مدارک بالا کافیه ؟

  31 جولای 2022

  سلام
  بله

24 جولای 2022

سلام برای تمدید گذرنامه چه نوع عکسی و چه تعداد همراه داشته باشیم؟

  31 جولای 2022

  عماد عزیز سلام
  در خصوص مساله عکس برای تمدید گذرنامه بهتر هست به نزدیک‌ترین دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

26 جولای 2022

سلام علیکم ورحمت الله من پاسپورت ۴۵ روزه دارم از افغانستان میخوام تمدید کنم کجا باد تمدید کنم

  31 جولای 2022

  عبدلواسیع عزیز سلام
  در خصوص این مساله شما باید به سفارت افغانستان در ایران مراجعه کنید.

30 جولای 2022

اعتبار پاسپورت سه سال مونده باشه آیا میشه مجدد تمدید پنج ساله کرد؟؟

  31 جولای 2022

  سلام علی عزیز
  فقط در صورتی که شما نیاز به داشتن پاسپورت پنج ساله داشته باشید و با صلاحدید مسئول مربوطه در پلیس +۱۰ امکان این مساله وجود داره.
  به عنوان مثال، در صورتی که شما نیاز به پاسپورت با اعتبار ۵ ساله داشته باشید برای اینکه ویزای ۵ ساله داخل پاسپورتتون قرار بگیره.

30 جولای 2022

سلام شناسنامه سيد لحاظ شده اما در پاسپورت لحاظ نشده آيا نياز به تعوض پاسپورت مي باشد؟ تاريخ اعتبار تا ۳مرداد ۱۴۰۲ مي باشد.لطفا راهنمايي كنيد..

  31 جولای 2022

  سلام امیر عزیز
  جواب این مساله بسته به نیاز شما به پاسپورت متفاوت هست، در برخی شرایط نیازی نیست و حساسیتی وجود نداره ولی به عنوان مثال در روند اخذ اقامت برخی از کشورهای اروپایی، جزییات این مدلی مهم هست.
  در نهایت ما پیشنهاد می‌کنیم که همیشه اطلاعات به صورت کامل و دقیق داخل پاسپورت درج بشه.

21 آگوست 2022

گذر نامه را باید تمدید کنم

  21 آگوست 2022

  جناب پیریایی عزیز
  برای تمدید گذرنامه باید به نزدیک‌ترین دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

22 آگوست 2022

سلام ببخشید من ۱۰شهریور بلیط کربلا دارم ولی در گذر نامم مشکلی وجود داشت و درخواست تعویض گذر نامه کردم میشع بگید چقد طول میکشه بیاد

  23 آگوست 2022

  ریحانه عزیز سلام
  برای این مورد باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

24 آگوست 2022

تاریخ انقضای گذرنامه بنده ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ میباشد .و اینکه این موضوع را هم میدانم که ۶ ماه مانده تا تاریخ انقضائ ، نمیتوان سفر رفت ، آیا میتوانم الان اقدام به تمدید گذرنامه ام کنم ؟

  28 آگوست 2022

  جناب علیزاده عزیز سلام
  با توجه به اینکه این مساله با توجه به نظر مسئول مستقر در پلیس +۱۰ تصمیم‌گیری میشه. باید به نزدیک‌ترین دفتر پلیس +۱۰ محل سکونت یا کارتون مراجعه کنید و در خصوص این مساله پیگیری‌ها رو انجام بدید.

28 آگوست 2022

سلام وقت بخیر
من پاسپورتم تا تاریخ ۲۰۲۳/۰۸ وقت داره آیا میتوان تمدید کرد؟
چون برای ثبت نام لاتاری باید تاریخ اعتبار پاسپورت حداقل ۶ ماه جلوتر از نتایج به دست آمده باشد

  29 آگوست 2022

  محمد عزیز سلام
  برای بررسی این مورد باید به نزدیک‌ترین پلیس +۱۰ محل سکونتتون مراجعه کنید.

28 آگوست 2022

مدارک تمدیدگذرنامه دراستان مرکزی برای صدور گذرنامه به کجا ارسال می شود

  29 آگوست 2022

  جتاب فلاحی عزیز سلام
  در خصوص این مورد باید به نزدیک‌ترین دفتر پلیس +۱۰ محل سکونتتون مراجعه کنید.

4 سپتامبر 2022

نیلوفر عزیز سلام
برای این مساله پیشنهاد می‌کنیم که مستقیما به اداره گذرنامه مراجعه کنید و شرایط رو مطرح کنید.

8 اکتبر 2022

سلام وعرض ادب واحترام بسرم معلول جسمی حرکتی برای تمدید گذرنامه ایشان لطفا اطلاع دارید کدام اداره بلیس + ۱۰ طبقه همکف یا اسانسور دارد؟جهت اطلاع ساکن منطقه ۱۴ شهرداری هستم خیابان شهید سعیدی غیاثی سابق .باتشکر

  23 اکتبر 2022

  جناب اسفندیاری عزیز سلام
  در خصوص این موضوع باید با نزدیک‌ترین دفاتر پلیس +۱۰ به محل سکونتتون تماس بگیرید و شرایط هر دفتر رو به صورت جداگانه جویا بشید.

24 اکتبر 2022

ممنون خیلی مفید بود

9 نوامبر 2022

عرض سلام
لطفا راهنمایی کنید که برای تمدید گذرنامه دیگه نیاز به برگه های کپی نیست خودشون صفحات را اسکن می کنند و خودشون هم عکس می اندازند کسیکه سایت شما را می خواند قبل از مراجعه به پلیس +۱۰ دردسر اضافه نداشته باشد

  9 نوامبر 2022

  سلام
  خیلی ممنونیم که محتوای ما رو مطالعه می‌کنید.