موزه آکروپلیس

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

موزه آکروپلیس

موزه آکروپولیس در ۳۰۰ متری جوب شرقی معبد پارتنون واقع شده و زمانی که در نمایشگاه پارتنون که در طبقه بالای موزه قرار دارد راه می روید، می توانید چشم انداز ۳۶۰ درجه از آتن را ببینید.  امروزه بیش از ۱۰ هزار بازدیدکننده از اینجا بازدید می کنند.

ساخت موزه

برنارد چورمی و مایکل فوتیادیس توانستند مناقصه ساخت موزه جدید آکروپلیس را که در سال ۲۰۰۰ برگزار شده بود،برنده شوند. ساخت ساختمان جدید موزه در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید. این موزه در فضایی ۱۴ هزار متر مربعی با تمامی امکانات و تسهیلات ساخته شده است.

در سال ۲۰۱۷، موزه آکروپولیس در اقدامی جدید تصمیم به همکاری با دو موزه معروف دنیا یعنی موزه شانگهای و موزه شهر ممنوعه پکن، گرفت.  به این ترتیب، دو اثر از موزه آکروپولیس در موزه شانگهای و دو  اثر از شانگهای به آتن فرستاده شدند. از موزه شهر ممنوعه نیز اتاق کاخ خصوصی امپراطور کیان‌لونگ به نمایش گذاشته شد.

 

معماری

معماری این ساختمان بر سه پایه کلی استوار است که در نوع خود منحصر به فرد است.

  • نور: نوری که در سالن ها استفاده شده در رنگ های مختلف هستند به عنوان مثال نور سالن نقاشی ها با نور سالن های دیگر متفاوت است همچنین نوری که در طول روز بر مجسمه ها و … می تابد در رنگ های گوناگون است بدین صورت نمای مجسمه ها در طول روز با هم متفاوت خواهد بود. در اصل اگر بخواهیم فضای این نمایشگاه را توصیف کنیم؛ می توانیم بگویییم که این نمایشگاه با محوریت استفاده از نور محیطی ساخته شده است
  • مسیر: مسیر بازدیدکنندگان داخل موزه به‌صورت یک چرخ سه بعدی طراحی شده است. این چیدمان از کشفیات حفاری‌های باستان‌شناسی تا مرمرهای پارتنون ادامه داشته و به دوره رومیان ختم می‌شود. بازدید و حرکت در موزه ای که روزانه چندین هزار بازدیدکننده دارد کار دشواری است به همین علت چیدمان آثار و مسیر باید به گونه ای طراحی شود که برای بازدیدکنندگان مشکلی ایجاد نشود، از این رو آثار از زمان کشفیات حفاری های باستان شناسی شروع و به دوره رومیان ختم می شود تا توجه بازدیدکنندگان را جلب کرده و آنها را به درستی در طول مسیر هدایت نمایند.
  • چیدمان آثار: این مجموعه به سه بخش پایه، میانه و بالا تقسیم شده است. آثار باستانی در جایگاهی حفاظت شده با رعایت کلیه شرایط لازم نگهداری در بخش پایه قرار گرفته اند. در بخش میانه که به شکل ذوزنقه ای دو سویه است، آثاری از امپراطوری رومیان به نمایش درآمده و قسمت بالایی که با الهام از پارتنون به شکل مستطیل ساخته شده است، مرمرهای این بنای باستانی را به نمایش گذاشته است و تصویری از پارتنون اصلی در قرن های گذشته را در ذهن بازدیدکنندگان ایجاد می کند. کلیه مجسمه ها در محفظه های شیشه ای قرار گرفته اند تا از خطر نور و گرمای مضر دور نگه داشته شوند

در طراحی نمای این ساختمان از شیشه، بتن استفاده شده است. نمای شرقی و غربی موزه و همچنین ستون‌های نمایشگاه پارتنون از فولاد ساخته شده‌اند.

برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان و یا اقامت سرمایه گذاری یونان ، درخواست مشاوره خود را از طریق فرم مشاوره ارسال کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید