نادر انقطاع، ایرانی موفق

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

نادر انقطاع ایرانی موفق

نادر انقطاع در ۸ اکتبر، ۱۹۵۵ در تهران متولد شد. وی پس از فارق التحصیلی از دانشگاه تهران در سال ۱۹۷۸ به آمریکا مهاجرت کرد و فوق لیسانس و دکترای خود را از موسسه فناوری کالیفرنیا دریافت کرد. در حال حاضر در دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا مشغول به تحصیل است. استاد انقطاع در این دانشگاه دارای کرسی‌ای خاصی با عنوان H.Nedwill Ramsey Professor است و با دانشکده های مهندسی برق، مهندسی بیولوژی، فیزیک و ستاره‌شناسی، علم مواد و مهندسی ارتباط دارد.

نادر انقطاع در رشته نانو تکنولوژی و الکترومغناطیس در جهان پیشرو است و موفق به اخذ جوایز مهمی در این زمینه شده است که از آن میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جایزه شوراهای پیشرو نانوتکنولوژی موسسه مهندسان برق و الکترونیک در سال ۲۰۱۸
  • جایزه ویلیام استرایفر جامعه فوتونیک در سال ۲۰۱۷
  • مدال طلای جامعه بین‌المللی حرفه‌ای در اپتیک و فوتونیک کاربردیدر سال ۲۰۱۵
  • جایزه الکترومغناطیس IEEE در سال ۲۰۱۲
  • جایزه جرج هیلمیر در زمینه تحقیق برتر در سال ۲۰۰۸
  • محقق جوان بنیاد علوم ملی ایالات متحده در سال ۱۹۸۹

 

وی نقش مهمی در علوم نانو ایفا کرده به گونه ای که تحقیقات وی در این زمینه، بر رشته‌های متعددی از نجوم و علوم کامپیوتر گرفته تا پزشکی و فنون ارتباطات تأثیر بسزایی داشته است.

به علاوه او سهم عمده ای در ترکیب دو حوزه علوم نانوالکترونیک و نانوفوتونیک داشته است. همچنین ایشان برای بسط و گسترش مواد اپسیلون نزدیک صفر که گذردهی الکتریکی نزدیک به صفر دارند در جوامع علمی شهرت و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید