هتل لزنولید پاریس

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

هتل لزنولید پاریس

هتل لزنولید پاریس مجموعه عظیم قرن هفدهمی است که در ابتدا به عنوان آسایشگاهی برای جانبازان ساخته شد. پیش از ساخت این مجموعه به دستور لویی چهاردهم، سربازان معلول خدمات پزشکی را به سختی دریافت می کردند.

بخش هایی از هتل در سال های بعدی به کلیسا و آرامگاه ناپلئون تبدیل شد. این مجموعه در کرانه چپی رود سن واقع شده است.

ساخت این مجموعه عظیم که یکی از باشکوه ترین بناهای تاریخی پاریس است ۵ سال به طول انجامید. سخت ترین بخش این مجموعه ساخت کلیسای آن بود. ساخت کلیسایی که برای ورود پادشاه و مردم مناسب باشد کمی دشوار بود تا اینکه با مشورت با معماری دیگر تصمیم برا آن شد تا کلیسایی مخصوص سربازان و کلیسای دیگری برای انجام مراسم تشریفاتی ساخته شود. در طراحی نمای خارجی کلیسا از برگ های طلا و در نمای داخلی از نقاشی های دیواری استفاده شده است.

مقبره ناپلئون با سنگی قرمز که به شکل تاج ناپلئون روی پایه ای از جنس گرانیت در کلیسای سلطنتی قرار دارد. در اطراف مقبره مجسمه های عظیم تعبیه شده است که در میان آنها مجسمه ناپلئون در پشت مقبره توجه همگان را به خود جلب می کند. مقبره چندین ژنرال و مارشال و پسر ناپلئون قرار گرفته است.

یکی از موزه های مهم این مجموعه،  موزه‌ی نظامی است که در سال ۱۷۹۴، پایه‌گذاری شده است. در این موزه، مجموعه‌ی عظیمی از تجهیزات، لباس، اسلحه، اسناد نظامی به نمایش درآمده است. یادبودهایی از ناپلئون و ژنرال‌های فرانسوی در این موزه نگهداری می‌شود.

امروزه سازمان های متعددی در اینجا مستقر هستند با این حال ماهیت اصلی خود یعنی ارائه خدمات پزشکی به جانبازان را حفظ کرده است. در نیمه دوم قرن بیستم، بازدید از کلیه بنا که به سبک کلاسیک است،  برای عموم آزاد شد.

همچنین برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه ، درخواست مشاوره خود را از طریق فرم مشاوره ارسال کنید.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید