پوگلیا

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پوگلیا

پوگلیا جزیره ای کوچک بین ونیز و لیدو است. به علت شیوع بیماری طاعون، بیماران که می بایستی از سایرین جدا می ماندند به پوگلیا منتقل شده و در آنجا قرنطینه شدند. بعدها این جزیره به محلی برای نگهداری از بیماران روانی تبدیل شد. در نهایت در این جزیره با وجود عمارت ها، قلعه ها و … به مکانی خالی از سکنه تبدیل شد.

امروزه این منطقه در فهرست چند جاذبه گردشگری برتر ایتالیا قرار گرفته است. شهرهای قدیمی با گذشته ای ملموس، کلیساهای زیبا با بهترین معماری، آثاری از فرهنگ های مختلف، غارنگاره، طلا و سنگ مرمر، مزارع زیتون، دریای سیز، سواحل شنی تمیز و غذاهای خوشمزه با کیفیت بالا همگی توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. توریست هایی که از شلوغی و یا گردش در توسکانی خسته شده اند، می توانند در اینجا استراحت کنند. در سفر خود به این منطقه، بازدید از جاذبه ههای زیر را از دست ندهید.

قلعه دلمونته

این کاخ یکی از پر رمز و رازترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است. این قلعه هشت ضلعی، در سال ۱۲۴۰ به دستور فدریکو دوم ساخته شد و در بالای تپه ای در آندریا قرار دارد. از داخل قلعه چشم انداز زیبایی از دره و دریای آدریاتیک را خواهید دید. این قلعه که حتی برج هایش نیز هشت ضلعی هستند، در سال ۱۹۹۶ در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفت.

غار مونوپلی و کستلانا

مونوپلی یکی از شهرهای تاریخی آپولیا است که تاریخ غنی و زیباییش زبانزد همه است. نوزده  کلیسای قرون وسطایی و کوچه های سنگفرش از جاذبه های این شهر هستند. چند کیلومتر دورتر از این شهر صخره ای که شکل عجیبی دارد و ۹۰ میلیون سال از پیدایش آن می گذرد را خواهید دید.

باری

باری پایتخت پوگلیا به شمار می رود- بندری شلوغ و منطقه ای دانشگاهی. معماری منحصر به فرد این منطقه، کلیساهای خیره کننده و سواحل زیبا، خیابان های تودرتو و باریک، قلعه های قدیمی از جاذبه های اینجا به شمار می روند.

گارگانو

یکی از طبیعی ترین و زیباترین مناطق پوگلیا، گارگانو است. این شهر در پاشنه چکمه ایتالیا قرار دارد. پارک های طبیعی و محافظت شده متعددی در این منطقه قرار دارند. جنگل اومبرا یکی از زیباترین جاذبه های اینجا است.

آلبروبلو

این منطقه، در سال ۱۹۹۶ در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفت. این منطقه به دلیل وجود معماری ساختمان هایش که به ماقبل تاریخ باز می گردد، شهرت دارد.

 

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید