کاخ هافبورگ در وین اتریش

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کاخ هافبورگ در وین اتریش

کاخ هافبورگ قرن ها محل سکونت خاندان سلطنتی هافبرگ بود. امروزه رییس جمهور اتریش در این کاخ زندگی می کند. ساختمان مجلل این کاخ که نشان دهنده معماری چنصد ساله اتریش است، دلیل اصلی شکوه کل مجموعه است.

معماری داخلی ساختمان به سبک های مختلفی است از گوتیک و رنسانس گرفته تا باروک و یا حتی معماری کلاسیک می باشد. این مجموعه از ۲۳ ساختمان و ۲۶۰۰ اتاق تشکیل شده است.

هنگام بازدید از مجموعه از آپارتمان های سلطنتی، موزه سیسی، کلیسای کوچک سلطنتی، کتابخانه ملی، مدرسه سوارکاری اسپانیایی دیدن کنید.

آپارتمان های سلطنتی

آپارتمان های فرانتس که بعد از گذشتن سال ها همچنان شکل اولیه خود را حفظ کرده، بهترین گزینه برای بازدید است. یکی دیگر از زیباترین قسمت های این ساختمان سالن غذاخوری با معماری باشکوه و پرده های نقش دار است. بازدید از سالن “لارج” با دکوراسیون لویس، گلدان های چینی فرانسوی و نقاشی های هنرمندان برجسته خالی از طلف نخواهد بود.

موزه سیسی

موزه سیسی در اصل به ملکه الیزابت تعلق دارد و لوازم وی را در خود جای داده. در این بخش دست نوشته های ملکه و لوازم شخصی وی مانند لباس ها و دستکش او را خواهید دید.

کلکسیون نقره

در این بخش، کلکسیونی با بیش از هفت هزار قلم ظرف مربوط به دربار سلطنتی شامل سرویس نقره ملکه الیزابت، ظروف چینی قرن هجدهم،  سرویس غذاخوری پادشاه اتریش و سرویس یاقوت سلطنتی … را مشاهده خواهید کرد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

اینجا تنها مدرسه سوارکاری در جهان است که سوارکاری کلاسیک را دقیقا همانگونه که در گذشته آموزش داده می شد، به علاقمندان آموزش می دهد.  شهرت این مدرسه به خاطر شیوه خاص آموزشی آن است.  این سبک بر اساس مطالعه حرکات طبیعی اسب بوده که حرکات سوارکار و اسب بیشترین هماهنگی را با هم دارند. این هماهنگی منحصربفرد به اندازه ای زیبا است که حتی تماشاچیانی که با سوارکاری آشنا نیستند از آن لذت می برند. نکته جالب این است که تمامی اسبهای این مجموعه نریان سفید رنگ نژاد لیپیزان هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید