کیفیت زندگی در اتریش

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کیفیت زندگی در اتریش

اتریش کشوری است با فرهنگ غنی، مقصدی محبوب با طبیعت زیبا، اقتصاد پویا و شریک تجاری بسیاری از کشورها. همچنبن کشوری است که به داشتن کیفیت بالای زندگی شهرت دارد که از بسیاری موارد مانند نرخ جرم و جنایت پایین، سطح بالای امنیت اجتماعی و زیرساخت های قوی کاملا قابل ملاحظه است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۸، اتریش رتبه نخست در زمینه کیفیت بالای زندگی را به خود اختصاص داده است.

با توجه به آماری که موسسه مرسر در سال ۲۰۱۹ ارائه کرده است، وین برای دهمین سال، رتبه اول در رابطه با شهرهای قابل سکونت را به خود اختصاص داده است.

مهاجران اتریشی از امنیت فردی و اجتماعی، بهداشت، تامین اجتماعی و هزینه زندگی رضایت بالایی دارند.

بهداشت و سلامت

اتریش در زمینه بهداشت و تامین اجتماعی عملکرد بسیار خوبی داشته است طوری که رتبه دوم را در میان ۶۵ کشور به خود اختصاص داده است. ۸۴% جامعه آماری، نظر مثبتی نسبت به کیفیت خدمات درمانی این کشور داشته اند. به علاوه در مقایسه با سایر کشورها، هزینه های خدمات درمانی مقرون به صرفه است.

بهداشت و خدمات درمانی تنها مواردی نیستند که مردم رای مثبت به آنها داده اند.  ۹۶% مردم رتبه عالی را به کیفیت محیط زیست داده اند. که البته مناظر منحصر به فرد این کشور در این نظرسنجی بی تاثیر نبوده؛ اتریش رتبه دوازدهم را در میان ۱۴۹ کشور از نظر زیبایی محیط زیست به خود اختصاص داده است.

۹۱% والدین رای مساعد به خدمات درمانی و امکانات درمانی کودکان داده اند.

آموزش و پرورش

اتریش از نظر کیفیت آموزشی، هزینه های آموزش، استانداردهای آموزشی و در دسترس بودن رتبه یازدهم از بین ۴۹ کشور را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داد. از دیدگاه ۸۹% والدین، کیفیت آموزشی بسیار بالا است.

اگرقصد اقامت در این کشور را به همراه کودکان خود دارید، اتریش گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

حمل و نقل و زیرساخت ها

سیستم حمل و نقل عمومی پربازده شاخص مهمی در کیفیت زندگی است. اتریش شبکه حمل نقل گسترده و پربازدهی دارد. همچنین به عنوان قطب حمل و نقل یعنی محل تلاقی جاده ها، راه های آهن و آبراه ها است. حمل و نقل عمومی در این کشور منظم، مقرون به صرفه و امن است.

اقتصاد

اتریش چهاردهمین کشور ثروتمند در جهان است. علت این امر وجود اقتصاد اجتماعی توسعه یافته مبتنی بر بازار است. رابطه اقتصادی این کشور با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و صادرات گسترده باعث رشد اقتصادی آن شده است. بانک جهانی اعلام کرده که اتریش یکی از بالاترین تولیدات ناخالص داخلی را داشته که باعث ارتقاء استانداردهای زندگی شهروندان می شود. بیش از ۱۸٫۵۰۰ مزرعه ارگانیک در اتریش وجود دارد که خود عامل مهمی در شکوفایی اقتصاد آن است.

 

جدول شاخص کیفیت زندگی

  • شاخص کیفیت زندگی ۴۶    بسیار بالا
  • شاخص قدرت خرید ۸    متعادل
  • شاخص امنیت ۷۴   بالا
  • شاخص بهداشت ۴۶   بالا
  • شاخص آب و هوا         ۳۶  بسیار بالا
  • شاخص هزینه های زندگی ۷۶ متعادل
  • شاخص قیمت ملک ۶۷     متعادل
  • شاخص ترافیک ۲۸    پایین
  • شاخص آلودگی هوا ۷۸    پایین

 

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید