بیشتر بدانیـد

کشور اتریش

پایتخت : وین / زبان رسمی : آلمانی / امید طول عمر : 73 سال / پول رایج : یورو
کوههای آلپ که از مراتع و جنگلها پوشیده شده، دو سوم مساحت اتریش را در بر دارد. زمینهای کم ارتفاع شرق اتریش از تپه‌های کوتاه، آبگیر وین و ناحیه‌ای مسطح و ماندابی در کنار نویزیدلارزه در مرز مجارستان تشکیل شده است. در امتداد مرز چکسلواکی گرانکوه پوشیده از درختانی است که به 1200 متر ارتفاع می‌رسد.
به دلیل اختلاف ارتفاع انواع آب و هوای محلی در این کشور مشاهده می شود. شرق کشور خشک تر از غرب آن است، و به طور کلی در زمستان سردتر در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است.
رودهای مهم: دانوب، این، مور / بلندترین نقطه : قله گروس گلوکنر، 3798 متر
جمعیت 8.17 میلیون نفر
مساحت 83870 متر مربع
گردشگر 30میلیون سالانه
دارای 72 دانشـگاه
بیشتر بدانیـد
اقتصاد اتریش

اتریش با وجود این که حدود 90% از نیاز غذایی‌اش را خود تولید می‌کند، فقط 8% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. صنایع تولیدی که متشکل است از ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده‌های نفتی، سیمان و کاغذ بخش های اصلی اقتصاد این کشور هستند. کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص می‌دهد. اتريش داراي اقتصاد توسعه ‌يافته همراه با استانداردهاي بالاي زندگي است. تاكيد بر گسترش صنايع كوچك و متوسط از جهت‌گيرهاي كلان اقتصادي اين كشور به شمار مي‌رود. اتريش برنامه اصلاحات اقتصادي را با هدف رسيدن به فعاليت اقتصادي رقابتي و جذب سرمايه‌گذاري با موفقيت دنبال نموده است.

اتريش عموما در زمينه هاي فولاد سازي، قطعه سازي اتومبيل، ريل، توربين، تجهيزات راه آهن، مواد شيميائي، رنگي، داروئي، الكلي، مواد اوليه و نيمه ساخته، ماشين‌آلات صنعتي و نيروگاهي، ماشين‌ بخار، ماشين هاي كشاورزي، ماشين آلات معدني و راهداري، دستگاههاي برقي مخابراتي و غيره تجربه و توان بالائي دارد.

سبک زندگی در اتریش

اتریش با داشتن فرهنگ بسیار غنی به یکی از بهترین کشورهای دنیا جهت زندگی تبدیل شده است. طبق بررسی بین المللی مخارج زندگی توسط موسسه بین المللی مرکر؛ اتریش رتبه ۲۱ دنیا را از نظر هزینه های مناسب برای زندگی دارا میباشد. اتریش دارای مناسبترین قیمتها در اروپای مرکزی جهت اجاره مسکن و دفتر کار میباشد و دارای یکی از محکمترین اقتصاد های اروپا است بطوری که نرخ تورم تنها نیم درصد و درصد بیکاری در این کشور بسیار پایین است به همین دلیل مردم به خوبی از پس هزینه زندگی در کشور اتریش بر می آیند. بر اساس آمار در اتریش، ۹۰٪ از مردم از مسکن و امکانات اولیه‌شان راضی هستند.

رژیم غذایی مردم اتریش

رژیم غذایی مردم اتریش، تحت تاثیر رژیم غذایی مردم جنوب شرقی اروپا است و می‌توان دستورالعمل‌ها و روش‌های متنوع آشپزی این ناحیه از اروپا را به وضوح در آشپزی مردم اتریش مشاهده کرد. آنهاعلاقه‌ی زیادی به تهیه‌ی انواع دسر دارند و برای تهیه‌ی این خوراکی‌های لذیذ از روش‌ها و دستورهای اختصاصی خود استفاده می‌کنند.

ارزشهای خانواده

 • خانواده پایه و اساس ساختار اجتماعی اتریشی ها است.
 • خانواده ها معمولا کوچک و کم جمعیت هستند.
 • تعطیلات آخر هفته مخصوص وقت گذراندن با خانواده است.
 • حتما شام را در کنار خانواده صرف می کنند.
 • معمولا یکشنبه ها را در منزل پدربزرگ و مادربزرگ سپری می کنند.
 • تنها دوستان نزدیک و اقوام به منزل دعوت می شوند.
 • اتریشی ها معمولا میانه رو و محافظه کار هستند.
 • رفتار بسیار ملایمی دارند و محتاط هستند.

آداب و رسوم مردم اتریش

 • در صورتی که میهمانان را به مراسم رسمی دعوت می کنید؛ زمان ارسال دعوتنامه برای مدعوین از چند هفته قبل از شروع مراسم خواهد بود تا میهمانان بتوانند برنامه خود را راحتتر هماهنگ کنند.
 • نحوه پوشش در اتریش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • حتی زمانی که لباس غیر رسمی پوشیده اند بازهم ظاهری مرتب دارند.
 • برخی از زنان اتریشی بهترین لباسهای خود را هنگام خرید به تن می کنند.
 • سلام و احوالپرسی ها به صورت رسمی است.
 • معمولا سریع و محکم دست می دهند.
 • در حین احوالپرسی با طرف مقابل تماس چشمی برقرار می کنند.
 • افراد را با القاب آنها و به صورت رسمی صدا می کنند؛ مگر آنکه خود فرد به شما اجازه بدهد تا وی را با اسم کوچک خطاب کنید.
 • زمانی که وارد اتاق می شوید با تک تک افراد حاضر در اتاق دست بدهید.
 • حضور به موقع و سر وقت نشان دهنده احترام است.

سیستم حمل و نقل در وین

سیستم حمل و نقل وین بسیار منظم، یکپارچه و مجهز است که یکی از بهترین‌ها در اروپا می باشد. بلیت‌ها را می‌توانید در قطار، تراموا، اتوبوس و مترو استفاده کنید. برنامه‌ زمانی شبکه‌ی حمل و نقل عمومی وین هم تا حدی منظم و برنامه ریزی شده است که خیلی کم پیش می‌آید، بیش از ١٠ دقیقه معطل رسیدن وسیله‌ای شوید. آغاز کار این شبکه از ساعت ٥ یا ٦ صبح شروع می‌ شود و ساعت 12 خاتمه می یابد. خطوط مترو هم تا ساعت ١٢:٣٠ یا ١ بامداد فعال هستند.

بلیت و کارت عبور شبکه‌ی حمل و نقل عمومی وین را می‌توانید در ایست‌گاه‌های مترو از دستگاههای خودکار فروش بلیت در ایستگاهها و همچنین از مغازه‌ها خریداری نمایید. بعد از خرید بلیت و قبل از سوار شدن، باید بلیتتان را وارد دستگاه آبی‌رنگی کنید که در ورودی ایستگاه مترو یا داخل اتوبوس و مترو قرار گرفته است. یکشنبه ها، استفاده‌ی کودکان زیر ١٤ سال از این شبکه رایگان است.

متروی زیرزمینی یا یوبان

شهر وین دارای پنج مسیر مترو است که هر مسیر با یک شماره و یک رنگ خاص مشخص میشود. مسیر U1 قرمز، U2 بنفش، U3 نارنجی، U4 سبز و U6 قهوه‌ای است. قطارهای این خطوط با فاصله‌ی ٢ تا ٧ دقیقه حرکت می‌کنند و بیشتر مراکز دیدنی و مهم شهر را پوشش می‌دهند.

تراموا

وین دارای 29 خط مختلف می‌باشد که هر خط با یک عدد یا حرف مشخص می‌گردد در هر ایستگاه تابلوهایی نصب شده که مسیر هر خط و نام ایستگاههای قبل و بعد از آن را مشخص کرده است و جدول زمان بندی حرکت نوشته شده است که با کمک این جدول می توانید زمان انتظار برای سوار شدن را محاصبه کنید. در بعضی از ایستگاهها به کمک تابلوهای نمایشگر این زمان نشان داده می‌شود.

اتوبوس

خطوط اتوبوس شهر وین را با یک رقم و یک حرف الفبا مشخص می‌کنند. به دلیل گستردگی مترو، شاید کمتر پیش بیاید که از اتوبوس استفاده کنید. در هر ایستگاه تابلویی جهت نمایش نام ایستگاههای مسیر و زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس نصب شده است. در این سیستم اگر قبل از رسیدن به ایستگاه کسی دکمه توقف که نزدیک دربهای اتوبوس قرار دارد را فشار ندهد و در آن ایستگاه مسافری هم منتظر نباشد اتوبوس توقف نمی‌کند.

سرویس شبانه

جمعه‌شب‌ها، شنبه‌شب‌ها و شب‌های قبل از همه‌ی تعطیلات رسمی، شبکه‌ی متروی زیرزمینی وین مشغول به کار است. همچنین، شبکه‌ای از خطوط اتوبوس‌های شب‌رو یا «نایت‌لاینر»ها هم در سراسر سال فعالیت می‌کند. برای استفاده از این اتوبوس‌ها می‌توانید از بلیت‌های معمولی استفاده کنید. مسیر بیشتر این اتوبوس‌ها به «کارتنر رینگ» در «اُپر» ختم می‌شود و فاصله‌ی زمانی حرکتشان هم ١٥ تا ٣٠ دقیقه است.

تاکسی

تاکسی را می‌توانید در خیابان یا از کیوسک‌های تاکسی کرایه کنید. کرایه‌ی تاکسی‌ها را بر اساس فاصله محاسبه می‌کنند، اما اگر مایل باشید می‌توانید قبل از سوار شدن با راننده در اینباره توافق کنید.

آموزش در اتریش

دراتریش دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی، دو زبانه و بین المللی تحصیل کنند. تحصیل از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است و مدارس به دو مقطع دبستان (4 سال) و متوسطه( 8 سال) تقسیم می شود که خود مقطع متوسطه شامل دو دوره 4 ساله است. در سیستم آموزشی اتریش به بازی اهمیت زیادی داده می شود زیرا بر این باور هستند که دانش آموزان در سنین پایین تر نکات بسیاری را از طریق بازی کردن فرا می گیرند. ثبت نام مدارس دولتی در ماه مارس آغاز می شود . والدين ملزم به ثبت نام كودكانشان در مدرسه مناسب ـ در اغلب موارد نزديكترين مدرسه به محل سكونت ـ و حصول اطمينان از اينكه كودكشان بطور منظم در مدرسه حضور مي يابد، مي باشند. دانش آموزان ملزم به پوشیدن یونیفرم نمی باشند. معمولا جلسات اولیا و مربیان در ماه اکتبر برگزار می شود. از آنجایی که کلاسهای بچه ها تا ساعت 12 یا 13 ادامه دارد، دانش آموزانی که والدین شاغل دارند می توانند در مدرسه بمانند و تکالیف خود را انجام دهند و یا در مراکزی به نام HORT که نزدیک مدرسه آنها است ثبت نام کنند. دانش آموزان می توانند بعد از مدرسه به آنجا رفته، ناهار بخورند، تکالیف خود را انجام دهند، بازی کنند و یا در تورهای تفریحی شرکت کنند. والدین می توانند به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه بسیار کمی فرزندان خود را در این مراکز ثبت نام کنند. هيچ گواهي نامه اي مبني بر اتمام آموزش اجباري صادر نمي شود اما، در گزارش ساليانه در پايان سال نهم از آموزش اجباري، به اين صورت توضيح داده مي شود كه دانش آموز آموزش اجباري را به اتمام رسانده است.در بخش آموزش پايه، تفاوتهايي ميان آموزش پايه عمومي و آموزش پايه حرفه اي وجود دارد. آموزش پايه حرفه اي مربوط به دانش آموزاني است كه در دوره’ كارآموزي يا توسعه’ آموزشي قرار دارند.

دانش آموزان ممتاز در دوره ابتدایی به دبیرستان‌های جامع ( (AHSراه می‌یابند و پس طی دوره چهار ساله متوسطه عمومی (سیکل اول)، دوره چهار ساله آخری (سیکل دوم) را نیز در همین دبیرستان‌ها به تحصیل می پردازند یا وارد کالج‌های فنی- حرفه ای ( HTL) می‌شوند که دوره آن ۵ ساله است. عده ای نیز وارد دبیرستان اقتصاد ( ( HAKمی‌شوند. همه دانش آموزان دبیرستان‌ها و کالج‌ها از هر گرایشی در امتحانات نهایی دیپلم شرکت می‌کنند و در صورت قبولی، مدرک دیپلم دبیرستان را دریافت می کنند. بقیه دانش آموزان دبستان ها وارد مدارس متوسطه (Hauptschule) می‌شوند که ۳ یا ۴ ساله است. در این دوره توجه زیادی به کارهای عملی می‌شود و دانش آموزان همراه مبانی نظری، کاربردهای عملی را نیز می‌آموزند. سپس دانش آموزان ممتاز وارد کالج‌های فنی- حرفه ای HTL)و عده ای نیز وارد دبیرستان اقتصاد (HAK) می‌شوند. بقیه آن‌ها وارد هنرستان (Berufsschule) یا مدارس تخصصی ورزشی و موسیقی می‌شوند و دوره ۲ تا چهار ساله این مدارس را می‌گذرانند. مدارس دو زبانه گزینه مناسبی برای افرادی است که در این کشور اقامت کوتاه مدت دارند. مدارس دو زبانه جایگزین خوبی برای مدارس دولتی است زیرا هم کلیه دروس به دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود و هم این مدارس رایگان بوده و یا با مبلغ بسیار کمی والدین می توانند فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنند.

پیش دبستانی

در اتریش مهد كودك براي كودكان 3 تا 6 سال اختیاری مي‌باشد. با اين وجود، اين مهد كودك ها شكلي جدا از نظام آموزشي نمي باشند و كودكان در وهله اول با والدينشان حضور مي يابند. هدف از آموزش کودکان در این دوره رشد شخصيت كودك و آمادگی وی جهت ورود به مدرسه می باشد. نظام آموزشی به گونه ای طراحی شده که كودكان بتوانند از طریق فعالیتها و بازی های گوناگون تجربیات متفاوتی را کسب می نمایند. مهد كودكها يا بصورت تمام وقت يا نيمه وقت مي باشند. كودكستان هاي نيمه وقت از ساعت 7 صبح تا 12 ظهر با امكان سرو نهار به فعاليت مشغولند. كودكستانهاي تمام وقت از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر با سرو نهار به فعاليت مي پردازند. والدين هر زمان كه بخواهند مي توانند كودكشان را از مهد كودك به خانه ببرند.

مدارس ابتدایی - Volksschule

در اتریش کودکان از ۵ سالگی وارد دوره یک ساله آمادگی می‌شوند، سپس از ۶ سالگی آموزش ابتدایی در دبستان آغاز می‌شود .طول دوره آموزش ابتدايي 4 سال است. كلاسها بصورت مختلط برگزار مي شوند و دانش آموزان این دوره چهار ساله را با همان معلم سپري مي نمايند. كلاسهاي پيش دبستاني اغلب در مدرسه ابتدايي برگزار مي گردند كه در همان ساختمان يا در ساختماني مجاورواقع شده باشد.

دوره متوسطه - Hauptschule

اين دوره نیز و چهار سال به طول می انجامد (مقاطع پنجم تا هشتم ). در این مقطع آموزشي های پايه اي و عمومي ارائه می گردد. از جمله اهداف این دوره آموزشی، آماده کردن دانش آموزان براساس علاقمندي، تمايل، استعداد، توانائيهايشان براي ورود به زندگي شغلي و يا ادامه تحصيل در مدارس سطوح متوسطه و سطوح بالاتر است. تعداد کلاس، معلمان و دانش آموزان براساس شرايط منطقه اي و جمعيتي متغير است. دانش آموزان محلات و مناطق کوچک به مدارس مناطق مرکزي تر رفته و هزينه رفت و آمد آنها به مدرسه بصورت رايگان مي باشد.

پذيرش تحصيلی

پذيرش در مدارس Hauptschule مشروط به دريافت مدرک قبولي پايه چهارم ابتدايي است. برای ورود به مدارس Hauptschule موسيقي – مدارس Hauptschule ورزشي و يا مدارس Hauptschule اسکي نيز ارائه مدرک قبولی در آزمون تخصصي ضروری مي باشد). کودکاني که زبان مادريشان آلماني نيست و بين سال هاي تحصيلي از مقطع آموزشي 5 تا 8 در کشور اتريش سکنا مي گزينند، در صورتي به عنوان دانش آموز عادي پذيرفته مي شوند که به زبان آلماني تا حدي آشنايي داشته باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس

دانشجویان ایرانی می توانند در صورت قبولی در کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی کشور اتریش اقدام نمایند. این دوره 3 الی 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل در اتریش ملزم به اخذ مدرک زبان المانی جهت ورود به دانشگاه می باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی امکان کار 10 ساعت در هفته را دارند که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند مقدار زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را جبران کند.

تحصیل در مقطع ارشد

تحصیلات در مقطع ارشد در اتریش بصورت رایگان ( و فقط با پرداخت ۷۲۰ یورو در هر ترم ) امکان پذیر است. بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شوند. رشته های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی ارائه می گردند. نکته قابل توجه اینجاست که دانشجویان می توانند قبل از ورود به دانشگاه دوره های زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح پشرفته در کالج های زبان آلمانی کشور اتریش و با صرف هزینه ای اندک فرابگیرند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش اجازه دارند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند و بیشتر هزینه های خود را پرداخت نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا

کشور اتریش به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد. بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اتریش به زبان انگلیسی ارائه میشوند. دانشجویان مقطع دکترا کشور اتریش می توانند 30 ساعت در هفته کار نمایند.. بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اتریش به ۲ صورت امکان پذیر است:

 • بورسیه تحصیلی
 • زمانی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند

به دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می شوند ماهیانه حدود 2000 دلار پرداخت می گردد.

بیمه درمانی اتریش

در اتریش، بیمه درمانی اجباری است. این به این معنی است که کارمندان به طور خودکار دارای پوشش بیمه درمانی هستند. مبلغ قابل پرداخت، بستگی به حقوق هر فرد دارد. دونوع بیمه درمانی در اتریش وجود دارد: بیمه اجباری وبیمه شخصی

بیمه اجباری

بیمه درمانی اجباری شامل افراد غیر خود کفا که درآمد شان تا سقف مشخص می رسد، افراد خودکفا وتاجران می باشد. علاوه بر افراد شاغل که بیمه درمانی دارند اشخاصی که توسط اداره کار به دلیل بی کاری حمایت مالی می شوند، بازنشستگان واعضای خانواده تحت پوشش این بیمه می باشد. اعضاء خانواده که تحت پوشش بیمه درمانی هستند:

 • زن وشوهر
 • فرزندان تا 18 سالگی
 • فرزندان که صاحب شغل نیستند تا 21 سالگی
 • فرزندان که آموزش های شغلی می بیند تا 26 سالگی

بیمه اجباری کلیه هزینه های درمانی را پوشش نمی دهد. مثلا بیمه، پروتزدندان راپرداخت نمی کند واگرپرداخت هم نماید بخشی از آن مبلغ را در بر می گیرد.

بیمه شخصی

هر فرد می تواند به دلخواه خود با بیمه شخصی قرارداد بسته و بیمه درمانی خود را تا حدی گسترش دهد.

هزینه

پزشکانی که باشرکت بیمه خدمات درمانی قرارداد دارند هزینه معالجه را مستقیما ازبیمار دریافت نمی کنند بلکه آن راِ با شرکت بیمه محاسبه می کنند. اداره بیمه کارتی که به شکل کارتهای بانکی است را برای افراد تحت پوشش خود صادر می نماید. این کارت در حقیقت جایگزین دفترچه های بیمه قدیمی است و بیمار هنگام مراجعه به پزشک این کارت را ارایه می دهد.

وین

وین پایتخت اتریش یکی از بهترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی با دانشجویان بسیار و اماکن فرهنگی متعدد شناخته می شود. موارد ذکر شده به همراه دانشگاه های معتبر و شهریه های نسبتا پایین، وین را در لیست 20 شهر برتر دانشجویی قرار داده است . شهر زیبای وین دارای مساحت چشمگیری فضای سبز، ساختمانهایی با معماری چشم نواز، کاخ های زیبا و موزه های مشهورکه نشان دهنده تاریخ غنی این کشوراست می باشد. در حال حاضر نیز آکادمی های معتبر موسیقی و هنرهای زیبا در این شهر وجود دارند.

با وجود دو دانشگاه برتر اتریش (دانشگاه وین با رتبه جهانی 156 و دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه جهانی 197) این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی می باشد. 30درصد دانشجویان در دو دانشگاه یادشده، دانشجوی بین‌المللی هستند. شهریه پایین این دانشگاهها به علاوه رتبه جهانی آنها از جمله نقاط قوت این دانش گاه ها است. درواقع بین 20 شهر دانشجویی برتر دنیا در سال 2016، تحصیل در دانشگاههای وین بعد از برلین و مونیخ کمترین هزینه را دارد. همچنین با توجه به معیارهایی مانند امنیت و میزان آلودگی هوا، وین یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می‌آید.

گراتز

گراتز دومین شهر بزرگ اتریش و پایتخت آشپزیاین کشور می باشد. همچنین به عنوان یکی دیگر از شهر های دانشجویی اتریش شناخته می شود. این شهر با وجود جامعه دانشجویی نسبتا بزرگ همچنان دارای زندگی پر شور و هیجان و مردمی آرام است. معتبرترین دانشگاه این شهر، دانشگاه گراتز با رتبه جهانی 411 می باشد.

اینزبروک

اینزبروک به علت قرار گرفتن در دامنه کوه آلپ 2 بار میزبان المپیک ورزشهای زمستانی انتخاب شده و برای علاقه مندان به اسکی، یک بهشت محسوب می شود. رشته کوههای آلپ همیشه از درون اینزبروک قابل مشاهده هستند و شما می توانید با استفاده از تله کابین در کمتر از نیم ساعت بالای قله ها باشید. این شهر به دلیل ترکیب معماری سنتی و مدرن در دامنه کوه قابل مقایسه با جای دیگر نیست. اینزبروک همچنین به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی اتریش شناخته می شود که سومین جامعه بزرگ دانشجویی اتریش در این شهر زندگی می کنند و چندین دانشگاه در این شهر وجو د دارند که معتبرترین آنها، دانشگاه اینزبروک با رتبه جهانی 288 می باشد.

لینز

جدا از معماری تاریخی و سبک زندگی سنتی که ویژگی اکثر شهرهای مشهور اتریش می باشد، لینز به دلیل سبک زندگی مدرن شهری شناخته می شود. سومین شهر بزرگ اتریش که در سال 2009 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد، مرکز شهر را به فضایی سرشار از معماری مدرن و آثار هنری معاصر تبدیل کرده است. قسمت قدیمی شهر همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده و پر از کافه های متنوع می باشد. همچنین این شهر دارای اماکن فرهنگی بزرگ مانند براکنراهاس و موزه هنر لنتوز، یکی از بزرگترین موزه های هنر اتریش، می باشد. شهر لینز همچنین به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی اتریش دارای دانشگاه های متعددی می باشد و معتبرترین دانشگاه این شهر، دانشگاه یوهانز می باشد.

سالزبورگ

آخرین شهر از شهرهای دانشجویی اتریش که به معرفی آن خواهیم پرداخت یکی دیگر از مقاصد توریستی محبوب در اتریش شهر تاریخی سالزبورگ است که در کنار قلعه Festung Hohensalzburg باقی مانده از قرن شانزدهم که در بالای کوه بنا نهاده شده، قرار دارد. همچنین بافت قدیمی شهر به عنوان یک اثر تاریخی در لیست اماکن تاریخی جهان ثبت شده است. ولی شهر سالزبورگ فقط یک شهر تاریخی نیست، هنگامی که بازدید توریستی شما به اتمام برسد اماکن زیادی مانند کافه ها، اماکن سنتی و مدرن فرهنگی و پیست ورزشهای زمستانی برای گشت و گذار وجود دارند که می توانید از آنها لذت ببرید. معتبرترین دانشگاه این شهر، دانشگاه پاریس لودرن می باشد.

محبوب ترین مقاصد توریستی

اتریش قطعاً یکی از مقاصد گردشگری برای دوستداران سفر محسوب می شود.
اتریش با هوای کوهستانی تازه و مناظر نفس گیرش و در عین حال مکان های فرهنگی و موزه ها و نگارخانه های مدرن و معماری بسیار چشمگیری دارد.
صومعه Melk Abbey
بیشتر بدانیـد
اپرای ملی وین
بیشتر بدانیـد
سیفلد، تیرول
بیشتر بدانیـد
قلعه Hohensalzburg
بیشتر بدانیـد
کاخ سلطنتی Hofburg
بیشتر بدانیـد
پیست اسکی سنت البرگ
بیشتر بدانیـد
هال اشتات ( Hallstatt )
بیشتر بدانیـد
کاخ Schonbrunn
بیشتر بدانیـد
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6

اخبار کشور اتریش

آخرین رویدادها و اخبار پیرامون اقامت و توسعه کسب و کار در کشور اتریش

امکان ندارد که به اروپا سفر کنید و از تاریخ غنی، آثار هنری، آشپزی متنوع و مناظر زیبای آن متحیر نشوید. علاوه بر همه

...

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین

...

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل

...

نوعی دیگر از زندگی را می توانید در کشوری که رتبه دوم " امید به زندگی"  را در سال 2017 به خود اختصاص داده تجربه کنید

...
بیشتر بخوانیـد ...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موسسه حقوقی سایروس از پیشنهادات شگفت انگیز ما بهره مند شوید.
بیشتر بدانیـد