مجله خبری سایرس

مزایای اخذ پاسپورت دوم

مزایای اخذ اقامت و پاسپورت دوم برای کارآفرینان

مردم دنیا در جستجوی فرصتی مناسب جهت آغاز یک کسب و کار موفق در کشورهای اتحادیه اروپا هستند زیرا با اخذ اقامت اروپا امکان دسترسی آسان به بازارهای بین المللی و اروپا را دارند.

بسیاری از کارآفرینان بین المللی با مشکلاتی از قبیل تغییرات در نرخ ارز، بازار ناپایدار، تغییرات اقتصادی و مناطق زمانی متعدد رو به رو می شوند. به آخرین چیزی که نیاز دارند، برخورد با مانعی دیگر در راه کسب و کارشان می باشد. در صورتی که با بسیاری از کشورها روابط تجاری داشته باشند، سفر آسان و راحت و نوع پاسپورت نیز برایشان اهمیت پیدا می کند. حتی اگر بتوانند به مقصد مورد نظر خود سفر کنند؛ باز هم به ویزا نیاز دارند. هر شخصی که حتی یک بار پروسه درخواست ویزا را طی کرده باشد به خوبی می داند که پروسه اخذ ویزا کمی سخت و زمان بر است. حال این موضوع زمانی پررنگ تر و اظطراب آور می شود که محدودیت زمانی داشته باشید.

با نگاهی کوتاه به رتبه بندی پاسپورت ها، به سرعت متوجه می شوید که پاسپورت اکثر کشورهای اروپایی در بالای فهرست قرار دارند. خبر خوب اینجاست که بسیاری از کشورهای اروپا، افرادی که تمایل به اخذ اقامت اروپا را دارند به عنوان شهروند خود می پذیرند. این بدان معناست که امکان سرمایه گذاری و آغاز کسب و کار برای کارآفرینان فراهم آمده است. در این مقاله به برخی از مزایای اخذ پاسپورت دوم اشاره خواهیم کرد.

امکان سفر آسان بدون ویزا به مناطق کلیدی

احتمالا از دلایل اولیه که بسیاری از کارآفرینان موفق اقامت کشوری دیگر را اخذ می نمایند، امکان سفر آسان در سطح بین المللی است. لازم به ذکر است که با اخذ اقامت اروپا و پاسپورت دوم، امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن را، بدون نیاز به دریافت ویزا دارید.

مزایای مالیاتی

استفاده از مزایای مالیاتی به کشوری بستگی دارد که اقامت آن را اخذ نموده اید. اخذ اقامت و پاسپورت دوم، فرصت های بیشتری را برای بازده مالیاتی بهتر در اختیار کارآفرینان موفق قرار می دهد.

سرمایه گذاری و تراکنش های بانکی

یکی دیگر از مزایای اخذ پاسپورت دوم، وجود فرصت های سرمایه گذاری در زمینه های مختلف، افتتاح حساب بانکی در آن کشور  و نقل و انتقالات بانکی راحت است. به یاد داشته باشید که اخذ پاسپورت دوم نه تنها به شما امکان دسترسی مالی آن کشور را می دهد بلکه امکانات دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید زندگی راحت تر، بدون دغدغه، کسب و کار موفق تر و پر رونق تری داشته باشید.

اجتناب از اقتصاد ناپایدار

کارآفرینانی که پاسپورت دوم خود را اخذ کرده اند، در صورت بروز مشکلات اقتصادی یک کشور امکان انتقال کسب و کار و دارایی خود را به کشور دیگری خواهند داشت.

دسترسی بیشتر

 دارندگان پاسپورت دوم به میلیون ها مشتری در سراسر جهان دسترسی دارند و امکان ایجاد روابط تجاری در سطح بین المللی و دسترسی به بازار جهانی را نیز دارا می باشند.