مجله خبری سایرس

زندگی به سبک اروپایی

زندگی به سبک اروپایی

به دلایل متعدد علاقه مردم به مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا روز به روز افزایش می یابد تا جایی که بر اساس آخرین آمار ارایه شده از اداره مهاجرت 4.7 میلیون نفر به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اند. یکی از مسائلی که پس از مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا با آن مواجه خواهید شد؛ تفاوت در سبک زندگی مردم اروپا و سایر کشورها می باشد. در این مقاله شما را با برخی از عادات مردم اروپا آشنا می کنیم و سعی می کنیم تا به برخی از نکات فرهنگ اروپایی اشاره ای مختصر داشته باشیم.

مردم اروپا عادات اخلاقی ویژه ای دارند که آنها را از آمریکایی ها متمایز می سازد (این تفاوت به معنی برتری یا نقصان نیست). اروپایی ها روشی منحصر به فرد برای زندگی کردن دارند.

مردم اروپا کلیه سفرهای درون شهری خود را با دوچرخه انجام می دهند. آمار سال 2013 نشان می دهد که 3.6 میلیون نفر از مردم بریتانیا سفرها درون شهری خود را با دوچرخه انجام می دهند که دو برابر افرادی است که ماشین دارند. در یونان تعداد دوچرخه سواران 5 برابر بیشتر از تعداد رانندگان است. این کار باعث می شود تا همیشه سلامت و سرزنده باشید و بتوانید در عزینه هایتان صرفه جویی کنید.

تعداد ماشین هایی که دوستدار محیط زیست هستند در اروپا بیشتر از سایر نقاط جهان است. مردم اروپا معمولا ماشین هایی را خریداری می کنند که کوچک تر و کم مصرف تر هستند.

زمانی که در خیابان های اروپا راه می روید خیلی سریع متوجه می شوید که اکثر مردم اروپا به پیاده روی اهمیت ویژه ای می دهند و حتی الامکان از سفرهای درون شهری با خودروی شخصی خود اجتناب می کنند. اگر به خرید یا دیدن دوستانشان می روند، پیاده می روند. تقریبا هیچ شبی را نمیبینید که مردم در خیابان های ونیز یا پارک های فرانسه مشغول پیاده روی نباشند.

در اروپا به ایجاد تنوع غذایی در رژیم غذایی اهمیت داده می شود. آنها غذاهای محلی را امتحان می کنند. در خیابان های مختلف لندن، پاریس، فلورانس و ... مردم را می بینید که در بازارهای محلی مشغول خرید مواد غذایی محلی هستند.

مردم به اروپا به پوشش توجه می کنند و اکثرا مرتب و رسمی لباس می پوشند. از رنگ های رسمی تر و تیره استفاده می کنند. تنها مواقعی که قصد ورزش کردن دارند، لباس های ورزشی می پوشند.

با آن که بسیار خوش رو و خونگرم هستند، کمتر در خیابان به هر کسی که می بینند لبخند می زنند.

مردم اروپا سعی می کنند که از همه چیز حتی از اتفاقات خیلی کوچک در زندگی لذت ببرند و خوشحال باشند. در حقیقت آنها می دانند که چطور و چگونه از همراهی دوستان و خانواده خود لذت ببرند.

در اروپا مردم کارهایشان را بدون عجله و با طمانینه و دقت انجام می دهند.