مجله خبری سایرس

اقامت اروپا

تفاوت فرهنگی در آتلانتیک

آیا می خواهید آینده ای بهتر را برای خود و خانواده اتان بسازید و زندگی جدیدی را در کشوری دیگر آغاز نمایید؟ ما بهترین شرایط را برای شما فراهم می نماییم تا بتوانید اقامت اروپا را اخذ نمایید. برای آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند اطلاعاتی در رابطه با تفاوت فرهنگی اروپا با سایر مناطق جهان می توانید مفید و کاربردی باشد. این بهترین فرصت است تا فرهنگ و جامعه اروپا را بشناسید و با سایر کشورها مقایسه نمایید. با وجود اینکه آمریکا و اروپا فاصله کمی با هم دارند، تفاوت های زیادی میان سبک زندگی مردم اروپا و آمریکا وجود دارد.

 

تفاوت میان فرهنگ مردم آمریکا و اروپا

 ساعات کاری

شاید بدانید که آمریکایی ها زمان زیادی در محیط کار خود سپری می کنند و بیشتر ساعات شبانه روز را مشغول کار کردن می باشند. در حالیکه تعداد بسیار کمی از مردم اروپا بیشتر از 45 ساعت در هفته کار می کنند. قوانین کار اکثر کشورهای اروپایی به نفع نیروی کار می باشد و همین امر باعث شده تا خلاقیت و میزان تولید اروپا به نسبت آمریکا بیشتر باشد.

تعطیلات

اکثر مردم اروپا می توانند حداقل 4 هفته در طول سال به تعطیلات بروند. این در حالی است که در آمریکا اگر چند روز پشت سر هم مرخصی بگیرید کمی عجیب و نامعقول به نظر می رسد.

زمان ناهار

اروپایی ها معمولا 1 ساعت وقت ناهار دارند و می توانند میز کار خود را ترک کنند و با دوستان و همکارن خود در خارج از محل کارشان ناهار صرف کنند. در اروپا ناهار مهمترین وعده غذایی به شمار می رود.

رانندگی کمتر

به دلیل وجود سیستم حمل و نقل پیشرفته، مدرن و منظم اکثر مردم اروپا با وسایل حمل و نقل عمومی سفر میکنند. همین امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود و آرامش بیشتری را برای مردم به ارمغان می آورد.

وعده های غذایی کوچک تر

وعده های غذایی مردم آمریکا در مقایسه با مردم اروپا حجیم تر است. غذاهای اروپایی از تنوع بیشتری برخوردار است و رژیم غذایی آنها سالم تر است و بیشتر شامل سبزیجات، لبنیات و گوشت سفید است. به همین دلیل مردم اروپا سالم تر و لاغرتر هستند. به عنوان مثال رژیم غذایی فرانسویان و یونانیان رژیم غذایی مدیترانه ای و بسیار سالم است.

ورزش

برای مردم اروپا پیاده روی، دوچرخه سواری و فعالیت های روزانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که آمریکایی ها به پیاده روی به عنوان ورزش نگاه نمی کنند. از نظر آنها دویدنهای طولانی و سنگین، دوچرخه سواری استقامتی و ... ورزش محسوب می شود.

مدارس

در اکثر کشورهای اروپایی مدارس و دانشگاه ها رایگان هستند و امتحان ورودی ندارد. سطح کیفی آموزش و امکانت ارائه شده در مدارس در اروپا بالا است. تعداد زیادی از دانشگاه های اروپا رتبه  جهانی بالایی دارند. آموزش زبان های دیگر در اروپا اجباری است و اکثر کودکان 2 الی 4 زبان خارجی را از سنین پایین یاد می گیرند.

هزینه های درمانی

 مراقبت های پزشکی و درمانی خوب تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد؟ هزینه های درمانی و پزشکی در اروپا پایین تر و با استاندارهای بالاتری در مقایسه با آمریکا است.  نسبت تعداد پزشکان متخصص به بیماران در اروپا بیشتر است. امید به زندگی در بدو تولد در کشورهای اروپایی بیشتر است. بسیاری از مراکز تحقیقاتی پیشرفته سرطان و ... در اروپا به عنوان مثال در فرانسه واقع شده اند.