مجله خبری سایرس

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

با اخذ اقامت اروپا می توانید امکان تحصیل در محیطی شاد که باعث پرورش استعدادها و خلاقیت های کودکان می شود  را برای فرزندانتان فراهم کنید. با اخذ اقامت اروپا می توانید از بهترین خدمات و امکانات آموزشی بهره مند شوید. با اخذ اقامت اروپا می توانید از بسیاری از تسهیلات و حقوق شهروندی برخوردار شوید.

همانطور که در مقالات گذشته چندین بار اشاره شده، سیستم آموزشی فرانسه عالی است. تحصیل در فرانسه مزایای بسیاری دارد. که در این مقاله تنها به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

اولین مزیت تحصیل در مدارس فرانسوی، ارائه جدید ترین روش های آموزشی در محیطی آرام و شاد به همراه بهترین خدمات و امکانات به دانش آموزان برای رشد فکری، جسمی و تحصیلی آنها می باشد. کلیه برنامه های ارائه شده به گونه ای است که خلاقیت و استعدادهای دانش آموزان  پرورش بیابد.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

دومین مزیت مدارس فرانسوی، برگزاری کلاس ها یا دوره های علمی و اکتشافی با توجه به نیازهای دانش آموزان است که دانش آموزان یک الی سه هفته را در محیطی جدید به عنوان مثال کنار دریا، کوه، روستاها و یا کشوری دیگر سپری می کنند. در طول این دوره دانش آموزان برنامه درسی روزانه خود را دنبال می کنند و علاوه بر یادگیری دروس به تورهای اکتشافی  و علمی نیز می روند.  برگزاری این تورها به یادگیری هر چه بهتر کودکان کمک بسیاری می کند علاوه بر آن استقلال، توانایی برقراری ارتباط و ... را در آنها پرورش می دهد. هزینه این تورها از دانش آموزان اخذ می گردد ولی در صورتی که والدین امکان پرداخت هزینه ای را نداشته باشند مورد حمایت دولت قرار می گیرند.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

سومین مزیت تحصیل در فرانسه، انجام فعالیت های تحقیقاتی است. سیستم آموزشی فرانسه تنها به آموزش های  تئوری تکیه نمی کند و برای دانش آموزان به گونه ای برنامه ریزی شده تا آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را داشته باشند.  از دوره ابتدایی به آنها پروژه های تحقیقاتی داده می شود، انجام فعالیت های تحقیقاتی در اصل پاسخ به سوالاتی است که در ذهن کودکان شکل می گیرد و به یادگیری بهتر مطالب و به روزرسانی آنها و کسب توانایی و دانش لازم درانجام این گونه امور کمک شایانی می کند.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

چهارمین مزیت تحصیل در  فرانسه، حمایت دولت از خانواده هایی است که مشکلات مالی دارند. مدارس فرانسوی بهترین سیستم آموزشی را به صورت رایگان به دانش آموزان ارائه می دهند. والدینی که استطاعت مالی برای خرید لوازم التحریر و ... را ندارند، تحت حمایت دولت قرار می گیرند.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

پنجمین مزیت تحصیل در فرانسه، توجه بسیار زیاد به تغذیه کودکان است. طبق تحقیقات انجام شده، دانش آموزان فرانسوی در مقایسه با دانش آموزان آمریکایی لاغرتر و سالم تر هستند ولی علت چیست؟

زنگ ناهار فراتر از یک زنگ تفریح بیست دقیقه ای برای دانش آموزان فرانسوی است و مانند یک کلاس آموزشی است که در آن آداب صحیح غذا خوردن به کودکان آموزش داده می شود.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

کودکان فرانسوی همانند بسیاری از کشورها در ظروف پلاستیکی غذا نمی خورند. ناهار در ظروف چینی با کارد و چنگال استیل سرو می شود.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

 سالن غذاخوری مدارس آنها همانند یک رستوران چهار ستاره است.

5 دلیل موفقیت دانش آموزان فرانسوی

 آنها همانند سایر کشورها در صف های طولانی برای گرفتن غذا نمی ایستند بلکه سر میز خود می نشینند و  سرآشپز برای کودکان غذا سرو می کند.

هر دو هفته یک بار جلساتی با حضور مدیران مدرسه، سرآشپز و متخصص تغذیه برگزار می شود که بر اساس آن برنامه غذایی کاملا سالمی برای بچه ها نوشته می شود.

ناهار در چهار وعده سرو می شود. پیش غذا، غذای اصلی، دسر و یک نوع پنیر

کلیه مواد غذایی سالم و تازه هستند. از سرو هر گونه غذاهای کنسروی همراه با مواد نگهدارنده و یا سرخ شده در روغن های ناسالم اکیدا خودداری می شود.