مجله خبری سایرس

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

با مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا را برای خود فراهم کنید. با مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا از آموزش، در سطح جهانی برخوردار شوید و در کنار تحصیل از امکانات خوبی که در اختیار شما قرارداده می شود نیز بهره مند شوید. با مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا آینده ای بهتر را برای خود بسازید.

ایا می دانید فرانسه یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارا می باشد؟ آیا می دانید فرانسه یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی است؟ آیا می دانید سطح کیفی آموزش رشته های پزشکی در فرانسه بسیار بالا است. در این مقاله اطلاعاتی را راجع به تحصیل پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

دانش آموزانی که قصد تحصیل  در رشته پزشکی را دارند و می خواهند از دوره دبیرستان در فرانسه تحصیل نمایند؛ باید در دبیرستان رشته علوم را بخواند.  کسب نمرات خوب از اهمیت زیادی برخوردار بوده و معیاری مهم برای پذیرش دانش آموز در دانشگاه است. سپس در آخرین سال دبیرستان، دانش آموزان درخواست پذیرش خود را به دانشگاه می دهند. زمانی که مدرک BAC اخذ شد و نمرات به  حدنصاب نمرات قبولی برای آن دانشگاه رسید در شهریور ماه می توانند وارد دانشگاه شوند. تمامی دانشگاه های پزشکی فرانسه یک برنامه واحد را اجرا می کنند.

پزشکی در فرانسه به 3 سیکل تقسیم می شود.  پروسه درخواست برای دانش آموزان بین المللی به کشوری که از آن اقدام می کنند بستگی دارد.

سیکل اول: 2 سال به طول می انجامد. در پایان سال اول امتحان سراسری (PACES) از دروس خوانده شده در سال اول گرفته می شود . قبولی در این آزمون سخت است و بعد از قبولی،  دانش آموزان می توانند وارد سیکل دوم بشوند.

دروس دو سال اول برای رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و psycho- kinetotherapy یکی است.

آزمون سراسری سال اول رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی نیز یکی است.

سیکل دوم: 4 سال طول می کشد.

برای ورود به سیکل سوم حتما باید سیکل دوم را با موفقیت طی کرده باشند. امتحانات تئوری را پاس کنند، در سمینارها شرکت کنند و در دوره های آموزشی در بیمارستان شرکت کرده باشند. سپس در پایان سال ششم امتحان سراسری بدهند و  رتبه قبولی کسب کنند.

سیکل سوم: از دو برنامه تشکیل می شود:

  • انترنی که 3 سال است و باید در بیمارستان باشد.
  • تخصصی که باید 6 ماه با یک پزشک متخصص کار کند.

 زبان آموزش برای پزشکی عمومی در سال های اول زبان فرانسه است. امکان دارد که رشته های تخصصی به زبان انگلیسی باشد.