مجله خبری سایرس

غذاهای محبوب فرانسوی

غذاهای محبوب فرانسوی

شهرت جهانی غذای فرانسوی به دلیل عطر و طعم و ظرافتش است.غذای سنتی فرانسوی به خاطر ترکیب ساده مواد غذایی که باعث افزایش مزه طبیعی آنها می شود، مشهور است. در نهایت غذا جزو لاینفک فرهنگ غنی فرانسوی است.

پنیرهای فرانسه با طعم های منحصر به فردش از شهرت جهانی برخوردار است و شاید اولین قدم برای تجربه غذاهای فرانسوی، صرف پنیرهای لذیذ این کشور است. 

بسیاری از دستور پخت های فرانسوی ریشه در قرون گذشته دارند که به علت تنوع مواد غذایی در شهرهای مختلف تغییرات اندکی کرده است. در این مقاله به برخی از غذاهای محبوب فرانسه اشاره ای خواهیم داشت.

سوپ پیاز فرانسوی

غذاهای محبوب فرانسوی

این سوپ سنتی که از مایه گوشت گوشت و پیاز تهیه می شود معمولا با نان سوخاری و پنیر پیتزا سرو می شود و طعم و مزه‌ی قابل توجه آن به دلیل کاراملیزه شدن پیاز است. به طور معمول در سوپ پیاز از مایع مایه گوشت استفاده می‌شود و بعضی برای غلیظ کردن آن از  تخم مرغ یا آرد نیز استفاده می‌کنند.

کوک او ون

غذاهای محبوب فرانسوی

این غذای ناب فرانسوی توسط «جولیا چایلد» از طریق نمایش تلویزیونی و کتابش معروف شد. این غذا با مرغ، قارچ، پیاز و سیر تهیه می شود. طرز تهیه آن در مناطق مختلف فرانسه با هم کمی متفاوت است.

غذاهای محبوب فرانسوی

بوف بورگونیون، غذای سنتی فرانسوی به حساب می‌رود و در سطح بین ­المللی شناخته شده است. این غذا، خوراکی تهیه شده از گوشت گاو پخته، چاشنی های مختلف، سیر، پیازهای مرواریدی، سبزی های تازه و قارچ است.

سوفله شکلات

غذاهای محبوب فرانسوی

این دسر شهرت جهانی دارد به صورت طعم دار یا شیرین صرف می شود داخل سوفله با خامه، شکلات یا سورپرایزهای شیرین و خوشمزه پر می شود.

فلامیش

غذاهای محبوب فرانسوی

این غذا از شمال فرانسه در نزدیکی مرز بلژیک نشات گرفته است، دارای پوسته‌ی پفی با مغز پنیر و سبزیجات است. محتوای سنتی فرانسوی آن تره فرنگی و خامه است. معمولاً فلامیش ظاهری شبیه به پیتزا دارد که طرز تهیه آن در جنوب فرانسه متفاوت است.

ماکارون

غذاهای محبوب فرانسوی

 

این شیرینی از دو لایه خمیر که با خامه پر شده تهیه می شود که امروزه محبوب مردم سراسر جهان است ولی منشاء آن شهر پاریس است. ماکارون در طعم ها و رنگ های مختلف تهیه می شود.