مجله خبری سایرس

بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

در صورتی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارید، کسب اطلاعاتی راجع به دانشگاه های اروپا می تواند به شما کمک شایانی کند. از آنجایی که دانشگاه های فرانسه در سطح جهانی رتبه بندی بسیار خوبی دارند، در این مقاله به برخی از برترین دانشگاه های فرانسه اشاره ای خواهیم داشت.

اکول نرمال سوپریور

این دانشگاه دولتی است و در رتبه بندی جهانی در سال 2018، رتبه 43 را به خود اختصاص داده است. اکثر دوره هایی که در این دانشگاه تدریس می شود به زبان فرانسه هستند.  البته رشته های مهندسی با توجه به  برنامه ریزی آن دپارتمان،  هم به زبان انگلیسی هم به زبان فرانسه برگزار می شوند. برای ورود به این دانشگاه نیازمند قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی می باشید. دوره های ریاضی، فلسفه، تاریخ، زبان های مدرن، علوم کامپیوتر، فیزیک و ستاره شناسی/ نجوم، آمار و تحقیقات عملیاتی در این دانشگاه تدریس می شوند. در بخش علوم انسانی و علوم  قوی است. انجام پروژه های تحقیقاتی و خلاقانه برای این دانشگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است.  

اکول پلی تکنیک (پاریس تک)

این دانشگاه دولتی است و در رتبه بندی جهانی در سال 2018، رتبه 59 را به خود اختصاص داده است. برای ورود به این دانشگاه نیازمند قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی می باشید. برخی از رشته های دوره لیسانس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای قبولی در این رشته ها از دانشجویان مصاحبه شفاهی به زبان انگلیسی نیز گرفته می شود. پاریس تک در زمینه علوم و کسب و کار بسیار قوی عمل کرده است. این دانشگاه خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه پیر و ماری کوری

این دانشگاه دولتی، یکی از بزرگترین دانشگاه های پاریس است و در رتبه بندی جهانی در سال 2018، رتبه 131 را به خود اختصاص داده است. بیش از 125 رشته در این دانشگاه تدریس می شود که از آن میان می توان به رشته های ریاضی، شیمی، فیزیک، الکترونیک، علوم کامپیوتر، مکانیک، زمین شناسی، علوم دریایی و محیط زیست، پزشکی، life sciences اشاره کرد. بسیاری از این رشته ها به زبان فرانسه برگزار می شوند. همچنین این دانشگاه دوره هایی را به زبان فرانسه برای دانشجویان برگزار می کند و به آنها مدرک دیپلم زبان فرانسه نیز می دهد. این دانشگاه با برخی از دانشگاه های بین المللی برای دوره لیسانس به عنوان مثال دانشگاه برزیل قرارداد بسته است تا امکان استفاده از لابراتوارها و آموزش در محیطی متفاوت برای دانشجویان مهیا شود. همچنین در زمینه علوم و پزشکی بسیار قوی عمل کرده است. دانشگاه پاریس تک شرایطی را مهیا کرده است تا به دانشجویان کمک های مالی نیز اهدا شود.

Science Po

این دانشگاه دولتی است و در رتبه بندی جهانی در سال 2018، رتبه 220 را به خود اختصاص داده است. در زمینه علوم سیاسی نیز رتبه 4 جهانی را کسب کرده است.   دانشگاه ساینس پو به انجام پروژه های تحقیقاتی اهمیت زیادی می دهد تا جایی که 35%  بودجه دانشگاه صرف کارهای تحقیقاتی در این زمینه می شود همچنین بر آموزش حرفه ای، برگزاری کلاسهای فوق برنامه و تربیت نیروی متخصص تاکید دارد. در رشته های علوم اجتماعی و انسانی قوی است. و در زمینه علوم اجتماعی پیشرو است. دوره کارشناسی در این دانشگاه 3 ساله است که سال آخر دانشجو حتما باید در یکی از 470 دانشگاه پارتنر تحصیل کند. 80% دانشجویان در ظرف 6 ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند. در زمینه اشتغال به کار رتبه 161- 170 را کسب کرده است. همچنین شرایطی برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند از طرف دانشگاه کمک های مالی دریافت نمایند.

پاریس سود

این دانشگاه دولتی است و در رتبه بندی جهانی در سال 2018، رتبه 242 را به خود اختصاص داده است. دوره هایی که در این دانشگاه آموزش داده می شوند وسیع است و به غیر از علوم انسانی تقریبا کلیه رشته ها آموزش داده می شوند. این دانشگاه در زمینه داروسازی، پزشکی و فارموکولوژی شهرت دارد. دانشکده Jean Monnet  مرکز آموزش و تحقیق در زمینه حقوق، اقتصاد و مدیریت است. در صورتی که رشته مورد نظر به زبان فرانسه برگزار شود، دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های زبانی که در خود دانشگاه برگزار می شود شرکت نمایند. دانشگاه پاریس سود نیز خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد.