مجله خبری سایرس

حمل و نقل در فرانسه

حمل و نقل در فرانسه

آیا در طی سال چندین بار به اروپا سفر می کنید؟ ایا از پروسه زمانبر و پر هزینه اخذ ویزا خسته شده اید و به دنبال روش های سریع تر و آسان تر هستید؟ مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در صورتی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارید، کسب اطلاعاتی در مورد سبک زندگی و کیفیت زندگی در کشورهای اروپایی کمک شایانی به شما خواهد کرد. همانطور که می دانید یکی از مواردی که نشان دهنده کیفیت بالای زندگی است، سیستم حمل و نقل یک کشور است. در این مقاله بر آن شدیم تا اطلاعاتی را راجع به سیستم حمل و نقل در فرانسه برای شما عزیزان فراهم نماییم.

بدون شک فرانسه یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل اروپا محسوب می شود.  شبکه متراکمی از بزرگراه ها، راه آهن ها، مسیرهای قایق رانی و مسیرهای هوایی، سفر به فرانسه و مسافرت در داخل این کشور را تبدیل به تجربه ای دلپذیر کرده است.

اتوبوس

شبکه های اتوبوسرانی برای جابجایی بین شهرهای کوچک و بزرگ به صورت گسترده در دسترس هستند. اتوبوس ها از قطار ها کندترند اما همچنان پرطرفدارند. در مسیرهای بین المللی شرکت های مختلفی مانند یورولاین  به مسافران خدمات خوبی را ارئه می دهند که مسافران را به ۵۰۰ مقصد مختلف در اروپا و مراکش منتقل می کنند.

خودرو

فرانسه دارای شبکه جاده ای گسترده ای به وسعت بیش از ۸۹۳٫۳۰۰ کیلومتر است که متشکل است از سیستم بزرگراهی توسعه یافته ای که بخش اعظم آن را جاده های عوارضی تشکیل می دهند. برای رانندگی در فرانسه باید گواهینامه بین المللی، مدارک معتبر و کارت بیمه وسیله نقلیه را همراه داشته باشید. راهنما و نقشه جاده به صورت گسترده در ایستگاه های بین راه و کتاب فروشی های محلی در دسترس است.در بزرگراه ها حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر، در جاده های اصلی ۱۱۰ و در شهر ۵۰ کیلومتر است. بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب و جلوی خودرو اجباری است. بزرگراه های فرانسه با شبکه های جاده ای کشورهای همسایه به خوبی هماهنگ هستند. مبلغ عوارضی بستگی به منطقه و فاصله ای که پیمودید، دارد.

قطار

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در فرانسه که خدمات بسیار خوبی را به مسافران ارائه می دهد قطار است. فرانسه دارای شبکه ریلی گسترده و عالی است. تمام محدوه ۳۲٫۰۰۰ کیلومتری خط آهن فرانسه تحت پوشش خدمات شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNCF) است.بین اکثر شهرهای بزرگ و کوچک فرانسه مسیر ارتباطی سریع و قابل اطمینان راه آهن وجود دارد. قطارهای بین المللی مسافران را به ایتالیا، آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، اسپانیا، سوییس و موناکو انتقال می‌دهند. بر اساس توافقات صورت گرفته بین بعضی از ایرلاین ها و شرکت ملی راه آهن فرانسه مسافران این امکان را دارند تا  از بلیط های ترکیبی هواپیما- قطار برای جابجایی از فرودگاه چارلز دوگل به ایستگاه های بوردو،آنگرز، لی مانس، مارسی، نانت  و … استفاده کنند.  قطارهای سریع السیر (TGV) نیز تحت نظارت شرکت ملی راه آهن فرانسه است. این قطارهای سریع السیر با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت، شهرهای اصلی در سراسر کشور را به یکدیگر و به شهرهای خارجی در بلژیک،آلمان و هلند متصل می‌کند. قطارهای سریع السیر معتبر یورواستار در مسیر کانال انگلیسی (English Channel) هم خدمات ارائه می کنند که، زمان جابه جایی لندن به پاریس را به دوساعت و نیم کاهش داده است.

هواپیما

فرانسه دارای تعداد زیادی فرودگاه بین المللی است که خدمات مسافرت هوایی را به سراسر دنیا ارائه می دهد. فرودگاه بین المللی چارلز دوگل  یکی از ورودی های اصلی و یکی از مراکز هوانوردی بسیار مهم در اروپا به حساب می آید وبه چیزی در حدود ۶۰ میلیون مسافر در سال خدمات رسانی می کند.  از سایر فرودگاه های بین المللی مهم در فرانسه می توان به پاریس اورلی، مرینا در بوردو،لسکین در لیل، بلانا در تولوز و فرودگاه استراسبورگ اشاره کرد. اکثر شهرهای بزرگ معمولا فرودگاه دیگری نیز دارند که از مرکز شهر فاصله بیشتری دارند و ایرلاین های بین المللی ارزان تر در آنجا خدمات رسانی می کنند.  شرکت ایرفرانس بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات پرواز داخلی است که به ۵۰ فرودگاه داخلی پرواز دارد.ایرلاین ایزی جتهم یک ایرلاین ارزان است که خدمات پروازی بین پاریس ، نیس و تولوز ارائه می کند.

کشتی و قایق

کشتی ها و قایق هایی که از فرانسه به انگلیس می روند از بنادر کاله، کائن، چربورگ و سنت مالو خدمات ارائه می کنند. بنادر جنوبی برای سفر به موناکو و ایتالیا استفاده می شوند.

حمل و نقل شهری

وسایل حمل و نقل شهری در فرانسه معمولاً بسیار منظم و به راحتی قابل برنامه ریزی هستند. در پاریس، لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز مترو وجود دارد. در بوردو، نیس و مارسی سیستم های مدرن در حال راه اندازی هستند. در پاریس سیستم RER با موفقیت در حال اجرا است. RER یک شبکه ریلی شهری هیبریدی است که ریل های موجود در منطقه را با یک مترو مدرن ترکیب می کند. روش های قدیمی تر حمل و نقل نیز هنوز به صورت گسترده مورد استفاده است. در سال های اخیر در شهر های بزرگ مانند پاریس، مارسی، لیون، استراسبورگ، بوردو،کائن،گرنوبل، لیل، مونپلیه، نانسی، اورلئان و نانت، شبکه های تراموا شهری احیا شده اند. در شهرهای بزرگ شبکه های اتوبوسرانی و تاکسی گسترده نیز وجود دارند که به جزیی از مناظر شهری در فرانسه تبدیل شده است.