مجله خبری سایرس

مناطق معروف پاریس

مناطق معروف پاریس

در صورتی که تمایل دارید بهترین پنیرها را در طعم ها و رنگ های مختلف میل کنید، در مناطق فرهنگی مانند موزه ها، گالری های هنری، کتب فروشی ها و ... گشتی بزنید و یا بعد از ظهرها در کافه هایی که در پیاده رو هستند شیرینی های خوشمزه فرانسوی میل کنید و در فرهنگ فرانسوی غرق شوید، پاریس بهترین مقصد برای شما خواهد بود. زمانی که راجع به بازدید از پاریس صحبت می کنیم، بلافاصله به یاد برج ایفل، طاق پیروزی، خیابان شانزلیزه و ... می افتیم ولی مقاصد بهتری از جاذبه های مشهور آن وجود دارند که به درک بهتر ما از فرهنگ فرانسوی و شناخت بهتر مردم کمک می کنند. یکی از مقاصدی که حتما باید به آن سری بزنید، کتاب فروشی های قدیمی و محبوب پاریس است.

 

شکسپیر و شرکا

از میان آنها می توان به معروف ترین کتاب فروشی فرانسه به نام شکسپیر و شرکا که در منطقه 5واقه شده اشاره کرد. سفر شما به فرانسه بدون بازدید از این کتاب فروشی هرگز کامل نخواهد شد. این کتاب فروشی قدیمی الهام بخش بسایری از نویسندگان معروف بوده است. داخل آن راهروهای پرپیچ و خم، اتاق های مطالعه و قفسه هایی پر از کتاب ها ی مختلف را خواهید یافت. در کنار این کتاب فروشی قدیمی کافه ای وجود دارد که این امکان را به علاقمندان می دهد تا در از نوشیدن قهوه و چای هنگام مطالعه لذت ببرند. 

 گالیگنانی

این کتاب فروشی که در منطقه 1 واقع شده در سال 1801 آغاز به کار کرد و امروزه به عنوان قدیمی ترین کتاب فروشی در قاره اروپا شناخته شده است. در این کتاب فروشی مجموعه ارزشمند از کتاب های ادبی وتاریخی به زبان انتگلیسی و فرانسوی را خواهید یافت.

ویولت و شرکا

این کتابفروشی جالب در بنایی 800 متری نزدیکی باستیل در منطقه 11 واقع شده است. مجموعه بسیار خوبی راجع به مسائل فرهنگی، اجتماعی آموزشی و ... می توانید در اینجا بیابید. جلسات کتابخوانی، نمایشگاه های هنری و ... در این کتاب فروشی به صورت متناوب برگزار می شوند.

هون

این کتاب فروشی که در ناحیه 6 است،  با شکل اولیه آن که سبکی قدیمی داشت، تفاوت زیادی دارد و سبک و سیاق مدرن تری دارد. در طبقه اول کتاب های زیادی راجع به علوم انسانی و ادبیات فرانسه و در طبقه بالا کتاب هایی راجع به هنر و سینما  پیدا خواهید کرد.

لاکورنه لوکس لیورس

 

این کتابفروشی در حومه‌ی پاریس در واقع به عنوان لوکیشن یک فیلم ساخته شده بود، اما امروز به صورت یک کتابفروشی به سبک قدیمی در آمده و گویی زمان در آن به عقب برگشته است.