مجله خبری سایرس

محله های پاریس

محله های پاریس

پاریس هم همانند شهرهای دیگری که قدمتشان به پیش از دوران رومی ها باز می گردد؛ به صورت طبیعی توسعه یافته و از بیست منطقه تشکیل شده است. بنابراین کسب اطلاعاتی  راجع به محله های مختلف پاریس می تواند برای اقامت و یا سفرتان بسیار مفید باشد.

LA CITE

منطقه یک. این منطقه که کم جمعیت ترین ناحیه پاریس به شمار می رود در قسمت میانی رود سن واقع شده و قلب تاریخی پاریس است. موزه لوور و بناهای تاریخی دیگری در اینجا واقع شده اند. سینت لویس یکی دیگر از مناطق قدیمی پاریس در نزدیکی لاسیته است که در مقایسه با لا سیته بیشتر مسکونی است. مغازه ها، رستوران ها و هتل های کوچک در این منطقه واقع شده اند.

لوور/ شانزلیزه

این خیابان نواحی 1 تا 8 را در بر می گیرد. این منطقه شامل لوور،  میدان کونکورد، خیابان شانزلیزه، طاق پیروزی و موزه های متعدد می شود.

Les Grands Boulvards

این بخش شامل نواحی 2،3،8 و 11 می شود که از لامادین در منطقه 8 شروع می شود و تا باستیل در منطقه 11  ادامه می یابد و اصلی ترین و معروف ترین خیابان در مرکز پاریس برای خرید است. در قلب آن بلوار Haussmann در نزدیکی اپرا است که بزرگترین مراکز خرید در آن واقع شده اند.

محله لاتین

این بخش شامل منطقه 5 و 6 می شود که ناحیه ای دانشجویی است و دانشگاه سوربن در آن واقع  شده است. پیاده روی های آن پر از رستوران ها و کافه ها هستند. در خیابان سنت میشل سینماها، مغازه ها و کتاب فروشی ها وجود دارند.

La Marais

این ناحیه شامل منطقه 4 می شود و در کرانه رود سن واقع شده است و به منطقه مسکونی خیلی شیک تبدیل شده است. در این ناحیه می توانید خیابان های باریک با بناهای تاریخی بسیاری را ببینید. محبوبیت این منطقه پس از افتتاح موزه هنرهای معاصر و کتابخانه Pompidou  Centre افزایش یافته است.

مونتمارته

این بخش شامل مناطق 9 و 18 می شود. این منطقه سالیانه توریست های بسیاری را به خود جذب می کند و کافه ها و رستوران های معروفی در این منطقه واقع شده اند.

نواحی 18- 20

این مناطق جزو مناطق متوسط پاریس به حساب می آیند. موزه علوم پاریس در ناحیه 19 که درگذشته بخش صنعتی پاریس محسوب می شده واقع شده است.

Le Seizieme

این محله منطقه 16 را در بر می گیرد که بخش غربی پاریس و منطقه مسکونی شیک پاریس است. لوکس ترین خانه های پاریس را می توانید در این ناحیه بیابید. همچنین بسیاری از سفارت ها در این منطقه هستند.

محله چینی ها

تعداد زیادی از چینی ها و آسیای جنوب شرقی در این منطقه زندگی می کنند. بسیاری از رستوران های چینی، ویتنامی، کامبوجی و ... در این منطقه هستند.

Bastille

این منطقه اطراف باستیل است و مناطق 4، 11 و 12 را در بر می گیرد. مغازه های متعددی در این محله وجود دارند که اجناس آنها در مقایسه با بلوار Grands ارزان تر است. این منطقه نیز منطقه خوبی است و بوتیک های شیک و اپرای جدید در آن واقع شده است.

La Defense

این محله که در شمال غربی پاریس واقع شده است، بخش بیزنسی و مدرن است. این محله در امتداد شانزلیزه و در حومه شهر بعد از مناطق 16 و 17  قرار می گیرد.