مجله خبری سایرس

جاذبه های توریستی نیس

جاذبه های توریستی نیس

در صورتی که قصد مهاجرت به اروپا، اخذ اقامت اروپا و یا حتی سفر به اروپا رادارید، کسب اطلاعاتی راجع به شهرهای معروف اروپا به شما کمک شایانی به شناخت بهترتان از اروپا خواهد کرد. در این مقاله بر آن شدیم تا اطلاعاتی راجع به جاذبه های توریستی شهر نیس  که مورد علاقه بسیاری از مردم می باشد را به شما بدهیم.

الدتاون

خیابان‌های مخروطی شکل الدتاون توریست های زیادی را به خود جذب می کند. الدتاون، بخش قدیمی شهر نیس است که کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های زیادی در آن وجود دارد. این منطقه برای افرادی که به خرید، معماری و تاریخ علاقه دارند بسیار مناسب است. روزهای دوشنبه، یک بازار عتیقه‌فروشی در الدتاون برپا می‌شود. در اینجا می‌توانید با چانه زدن اجناس را با قیمتی کمتر تهیه کنید.

بازار Cours Saleya

این بازار در الدتاون قرار دارد می توانید بهترین فروشگاه ها را در این منطقه بیابید. این بازار، روزهای سه‌شنبه تا یکشنبه برپا می‌شود و در این مدت، مردم مشغول خرید و فروش دسته‌های گل، میوه‌های رسیده و سبزیجات تازه می‌شوند. رستوران‌ها و کافه‌های این ناحیه پر از جمعیت هستند. این بازار، مکانی عالی برای میل کردن یک نوشیدنی گرم یا سرد و گرفتن انرژی برای ساعات باقی‌مانده از روز است.

تفرجگاه انگلس

تفرجگاه دیز آنگلس یکی از بهترین نقاط نیس برای قدم زدن محسوب می‌شود.. علاوه بر نمای زیبای ساحلی، این مسیر دیدنی، نقاط مشخصی را برای دوچرخه‌سواری، دویدن و اسکیت‌سواری  پیش روی شما می‌گذارد. همچنین می‌توانید به سادگی در اطراف بنشینید و یک نوشیدنی خوشمزه یا بستنی میل کنید.

میدان ماسنا

میدان ماسنا منطقه محبوب ثروتمندان و اشراف نیس برای گشت و گذار است. این میدان، هنوز هم با وجود ساختمان‌های قوس‌دار، پیاده‌روهای شطرنجی، فواره‌های زیبا و مجسمه‌های مزین، گذشته‌ی باشکوه شهر نیس را فریاد می‌زند. در خیابان های اطراف میدان می توانید کافه های متعددی را بیابید. همچنین مناظر این منطقه بسیار زیبا هستند و برای عکاسی مناسبند. در طول شب، این میدان پر از هنرمند و نمایش‌های خیابانی می‌شود. همچنین فواره‌ها هم با نورانی شدن، درخشش خاصی دارند.

کسل هیل

کسل هیل یا قلعه تپه، مناظری چشمگیر از بندر و بام شهر نیس را پیش روی شما به نمایش می‌گذارد. پیاده‌روی، پیک‌نیک یا نوشیدن قهوه بالای تپه، از جمله سرگرمی‌هایی است که می‌توانید در اینجا از آن‌ها لذت ببرید. کسل هیل برای همه‌ی افراد مناسب است، چرا که یک ناحیه‌ی بازی مخصوص کودکان و همچنین یک آسانسور برای بالا یا  پایین رفتن  در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد.