مجله خبری سایرس

بهترین پارک های تفریحی فرانسه

بهترین پارک های تفریحی فرانسه

گاهی اوقات تعطیلات خانوادگی نیازمند کمی هیجان نیز هست. وقت گذرانی در شهربازی ها و تم پارک ها می تواند گزینه خوبی باشد. رفتن به شهربازی و تم پارک از سرگرمی های محبوب فرانسویان است.

دیزنی لند

بزرگ ترین و مهم ترین پارک در فرانسه بدون شک دیزنی لند است. اگر به اروپا سفر کردید، بازدید از دیزنی‌لند پاریس را فراموش نکنید. این مجتمع تفریحی در ۵۱ کیلومتری پاریس قرار دارد. با بازدید از دیزنی‌لند به دنیای سفید برفی و هفت کوتوله، غرب وحشی، سرخپوستان و دیدار با رابینسون کروزوئه بروید! اگر اهل نوستالژی نیستید، می‌توانید به دنیای آدم فضایی‌ها و ماشین‌های زمان سری بزنید.

این مجموعه عظیم شامل دو شهربازی و دهکده‌های کوچک و بزرگ، فروشگاه، اغذیه فروشی‌ها،  زمین گلف، مدرسه فوتبال، زمین تنیس و هفت هتل دیزنی و البته هتل‌های مشهور دیگر می‌باشد. دیزنی‌لند پاریس که از سال ۱۹۹۲ آغاز به کار کرد، پس از توکیو، دومین دیزنی‌لند خارج از ایالات متحده به حساب می‌آید و با بیش از ۱۵.۵ میلیون بازدید کننده در سال، محبوبیتی به اندازه‌ی موزه لوور و برج ایفل دارد.

ایجاد آبشارهای مصنوعی از جمله فضاسازی‌های خاص پارک است کوه‌های صخره مانند و کشتی‌های مرموز که در دریاچه بین صخره‌ها و سنگ‌ها حرکت می‌کند از جلمه بازی‌های مورد علاقه کودکان است. پله های چوبی معلق در میان قسمتهای مختلف دریاچه به ایجاد هیجان در پارک می‌افزاید. در کل محوطه‌سازی بر پایه ایجاد فضاهای بکر و طبیعی است که با بناها ترکیب شده‌اند.

 

پارک آستریکس

پارک آستریکس یک پارک تفریحی موضوعی در فرانسه است و بخش های مختلف داستان آستریکس یکی از داستان های مشهوری است که کودکان سراسر جهان از طریق فیلم ها و کارتون ها با آن آشنا هستند، را به شکل اسباب بازی های مختلف بازسازی نموده است.  این داستان که نوشته یک نویسنده فرانسوی است ماجرای حمله رومی ها به کشور باستانی گل است که امروزه فرانسه نامیده می شود و قهرمانان هربار هجوم رومی ها با طنزی زیبا به شکست می کشانند. امروزه فرانسوی ها با الهام از این داستان شهر بازی بزرگی شبیه دیزنی لند آمریکا ساخته اند. این پارک در سال ۱۹۸۹ میلادی افتتاح شده است پارک آستریکس که در نزدیکی پاریس قرار دارد محلی برای تفریح پدر و مادرها به همراه فرزندانشان است.

فوتوروسکوپ، فرانسه

بازدید از این پارک که در سال 1987 افتتاح شد؛  قطعا تجربه ای به یاد ماندنی خواهد بود. فوتوروسکوپ که از آغاز افتتاحش بیش از ۵۰ میلیون بازدیدکننده داشته، یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین پارک‌های تفریحی فرانسه و یکی از بهترین شهربازی‌های اروپا است. این پارک، مکانی فوق‌العاده برای استراحت و تفریح است. فوتوروسکوپ ۶۰ هکتار فضای سبز آرام و دنج و ۲۵ تجربه‌ی تفریحی ناب و هیجان‌انگیز دارد که در هیچ کجای دیگر دنیا شبیه آن را نمی‌توانید پیدا کنید. کلیه جاذبه های این پارک به نحوی در رابطه با تکنولوژی است.  با هر سلیقه و هر سنی که از این پارک دیدن کنید، یک جاذبه‌ی تفریحی متفاوت، توجه شما را جلب می‌کند. به هزاران جاذبه‌ی تفریحی پارک، نمایش‌های زنده و فعالیت‌های فضای باز را هم اضافه کنید. در این مجموعه‌ی تفریحی بزرگ، چندین سینمای سه بعدی و چهار بعدی وجود دارد می توانید بسیاری از انیمیشن ها مانند عصر یخبندان را در سینمای 4 بعدی مشاهده کنید.  این پارک، ۸ رستوران فول سرویس و ۱۰ رستوران فست فود دارد.