مجله خبری سایرس

زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

آیا می خواهید به اروپا مهاجرت کنید و اقامت اروپا را اخذ نمایید؟ برای آن دسته ازعزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند؛ فرانسه می تواند یکی از بهترین مقاصد باشد. علت چیست؟

اشخاصی که اقامت فرانسه  را اخذ نموده اند و تمایل به ساختن یک زندگی جدید در فرانسه را دارند، با موقعیتی فراتر روبه رو خواهند شد و آن تجربه زندگی در فرهنگی غنی، امکانات بالا و تفریحات متنوع است.  تعداد بی شماری از مردم جهان رویای زندگی در فرانسه را در سر می پرورانند که البته برای این کار دلایل خوبی نیز دارند. فرانسه فریبنده و دلربا است و به سبک منحصر به فردی ترکیبی از دنیای قدیم و مدرنیته است. همه زیبایی ها یک جا در فرانسه جمع شده.

فرانسه یکی از مراکز فرهنگی مهم در اروپا و جهان به  شمار می رود که در طول سال فعالیت های گوناگونی در زمینه هنر، آموزش، تاریخ و آشپزی اتفاق می افتد که افراد بسیاری را از اروپا و سایر مناطق جهان به سمت خود می کشاند.  بسیاری از افرادی که تمایل به اخذ اقامت اروپا را دارند، فرانسه را به دلایل مختلفی از قبیل آمار جرم و جنایت پایین، جریان آرام زندگی، هزینه های زندگی نسبتا پایین در مقایسه با محل سکونت قبلی خود، امکانات بالا و ... انتخاب می نمایند. علاوه بر همه اینها سیستم آموزشی فرانسه یکی از بهترین ها در اروپا و جهان است.

مناطق و شهرهای فرانسه با هزینه مناسب برای زندگی

لیون

لیون فرانسه

با وجود دو رودخانه و تپه هایی که شهر را احاطه کرده اند، مرکز لیون با مردمی روشنفکر و خونگرم،  زیبایی ذاتی خود را دارد. علاوه بر آن معماری رنگارنگ و متنوع، آثار هنری جذاب و مردمی شاد توجه هر شخصی را با هر رده سنی به خود جلب می کند. لیون قطب مهم بانکداری، دارویی، مواد  شیمیایی و بیوتکنولوژی است. مراکز بسیار مهمی از جمله مرکز بین المللی تحقیقاتی سرطان در این شهر قرار دارند. در سال 2014 لیون رتبه نوزدهم جهانی و دوم در فرانسه را برای نوآوری و انجام پروژه های خلاقانه به خود اختصاص داد همچنین در صنعت سینما و بازی های ویدیویی نقش مهمی داشته است.

لیون به عنوان پایتخت غذاهای خوشمزه شناخته شده است و به ندرت می توانید غذایی بی کیفیت را درمیان 1500  رستوران موجود در لیون بیابید. نه تنها کیفیت غذا در این شهر بالا است، بلکه قیمتها نیز مقرون صرفه هستند. با قدم زدن در شهر گویی در تاریخ سفر می کنید.

علی رغم امکانات بسیاری که در اختیار مردم قرار می گیرد، هزینه ها در لیون در مقایسه با پاریس پایتخت فرانسه بسیار پایین تر است.

بریتانی- رنه

رنه فرانسه

این شهر پر انرژی  که در شمال غربی فرانسه واقع شده؛ قطب فرهنگی این کشور محسوب می شود و به خاطر بناهای قرون وسطایی خود شهرت دارد. این شهر به دو قسمت تقسیم شده است، بخش قدیمی و بخش جدید که توسط رود زیبای ویلان از هم جدا شده اند. معماری زیبای این شهر به قرن 19 باز می گردد. فرصت های شغلی بسیاری در این منطقه وجود دارند. این شهر محبوب افرادی است که اقامت اروپا را اخذ نموده اند و قصد ساختن زندگی جدیدی را در محیطی آرام دارند.

 

Aquitaine- بوردو

بوردو فرانسه

بوردو  مرکز استان Aquitaine است که از لحاظ بافت معماری بسیار برجسته است و محبوب ترین شهر متخصصین جوان می باشد. بوردو همچنین یکی از مراکز اقتصادی جنوب غربی فرانسه است و در زمینه علومی همچون هوانوردی و فضایی بسیار قوی و قدرتمند ظاهر شده است. امکانات پژوهشی بوردو این شهر را در رتبه اول در کشور فرانسه قرار داده‌ است و زمینه‌های تخصصی (شیمی مولکولی، لیزر قوی، …) این رتبه را تقویت می‌کنند. همچنین بوردو به عنوان یکی از مراکز مهم تحقیقات بنیادی و توسعه پلاسما و لیزر است. مردم این شهر از استانداردهای بالای زندگی و آب و هوای مدیترانه ای لذت می برند.  مناظر زیبا، مردم خونگرم و مهربان، این شهر را به محلی ایده آل برای زندگی تبدیل کرده است. این شهر دارای بهترین مدارس و موسسات آموزشی در فرانسه است.

 

مارسی

مارسی فرانسه

بندر مارسی در جنوب شرقی فرانسه قرار گرفته و دومین شهر بزرگ فرانسه است که ملیت ها و فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است. مارسی شهری است که همه چیز را با هم دارد. شهر آفتاب، دریا، طبیعت و فرهنگ است.  آب و هوای این منطقه مدیترانه ای است، تابستان ها طولانی و زمستان ها معتدل هستند. صنایع مختلف و افزایش تعداد توریست ها باعث شده تا فرصت های شغلی مناسبی برای متخصصین فراهم باشد. افرادی که در مارسی زندگی می کنند، هیچ گاه بیکار نیستند و همیشه مشغول انجام فعالیت های گوناگون هستند.

نیس

نیس فرانسه

کلانشهر مدیترانه‌ای نیس، این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد تا همراه با شنا کردن در آب‌های نیلگون، از گالری‌ها و موزه‌های هنری، خیابان‌های زیبا و جاذبه‌های فراوان این شهر لذت ببرید نیس، بزرگ‌ترین شهر در امتداد ناحیه‌ی کوت دازور است و به دلیل موقعیت و جایگاهی که دارد، پیشنهادهای زیادی برای میهمانانش دارد. اغلب مردم، مسحور روشنایی، مناظر زیبا و غذاهای خوشمزه‌ی این شهر می‌شوند. به دلیل این که صنعت توریسم در این شهر پررونق است، فرصتهای شغلی بسیاری برای افرادی که تمایل به زندگی در آب و هوای گرم را دارند مهیا می باشد.

وین( فرانسه)- Limoges

فرانسه

وین بزرگترین شهرستان در ناحیهٔ پواتو-شارنت در کشور فرانسه است که در شمال شرقی این ناحیه قرار دارد. نام این شهرستان از رود وین گرفته شده‌است.

 

Limoges  شهری در جنوب غربی فرانسه است که به خاطر ظروف چینی زیبایش شهرت دارد. وجود اقتصاد پررونق، اخیرا این شهر را به  مقصدی محبوب برای اقامت و زندگی در سراسر جهان تبدیل کرده است. قیمت اجاره و خرید ملک در آنجا از قیمت میانگین پایین تر است و هزینه های زندگی تقریبا پایین می باشد. گالری های هنری، موزه ها و بناهای تاریخی از جمله جاذبه های این شهر هستند.