مجله خبری سایرس

نکات کلیدی در مصاحبه شغلی در آلمان

نکات کلیدی در مصاحبه شغلی در آلمان (قسمت اول)

آیا می دانید پروسه اخذ اقامت اروپا در مقایسه با کانادا، آمریکا و استرالیا کوتاه تر است؟ با اخذ اقامت اروپا امکان دسترسی به بازار اروپا و بازارهای جهانی و استفاده از تسهیلات آن را خواهید داشت. با اخذ اقامت اروپا، امکان اشتغال در شرکتهای معتبر در عرصه بین المللی را دارید. با اخذ اقامت اروپا می توانید از حقوق شهروندی و کیفیت زندگی بالا برخوردار باشید.

سطح بالای اشتغال و اشتغال زایی از جمله فاکتورهایی هستند که نشان دهنده اقتصاد قوی یک کشور می باشند. اروپا در مقایسه با سایر مناطق جهان فرصت های شغلی بسیاری برای ارائه دارد. با این حال نرخ اشتغال در کشورهای مختلف اروپا به شکل شگفت انگیزی با هم متفاوت است.

آلمان در فهرست کشورهایی است که پایین ترین نرخ بیکاری یعنی 5.8% در ماه مارچ 2017 را داشته است. بر اساس آمار ارائه شده، افرادی که اقامت اروپا را اخذ کرده اند؛ در ظرف کمتر از 2 ماه مشغول به کار شده اند. البته افرادی که تحصیلات دانشگاهی، تجربه کاری و تسلط کمی به زبان آلمانی دارند شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب دارند. بازار آلمان فرصت های شغلی بسیاری را در اختیار افراد واجد شرایط قرار می دهد.

اخذ اقامت آلمان می تواند یک ماجراجویی هیجان انگیز باشد. آلمان کشوری با تنوع بالا و فرصت های بی نهایت است. با وجود شهرهای زیبا با طبیعت خارق العاده؛ هرگز از اقامت در آلمان پشیمان نخواهید شد.

مصاحبه شغلی در آلمان

اگر قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارید؛ آگاهی از برخی نکات در هنگام مصاحبه می تواند برایتان مفید باشد. برای اشتغال در شرکت های معتبر آلمانی به چیزی فراتر از یک رزومه خوب نیازمندید و آن هم موفقیت در جلسات مصاحبه شغلی شما است. در  این مقاله دو قسمتی به نکاتی که می تواند به جلسه برد- برد ختم شود اشاره خواهیم کرد.

آگهی استخدام را مجددا و با دقت مطالعه کنید

حتما از آگهی استخدام یک کپی تهیه نمایید و آن را به همراه خود داشته باشید. اکثر شرکت ها پس از پایان دوره درخواست، آگهی را بر می دارند بنابراین به همراه داشتن سندی که نشان دهنده منبع و زمان آگهی باشد، ایده خوبی است. مطالعه مجدد آگهی به شما کمک می کند تا دقیقا از خواسته ها و نیازهای شرکت آگاهی داشته باشید و بتوانید بهتر و با جزئیات بیشتری به سوالها پاسخ دهید و به صورت جهتمند راجع به تجربیات و توانمندی های خود صحبت کنید.

راجع به شرکت، مصاحبه کننده و شغل مورد نظر تحقیقات کاملی انجام دهید

نگران جمع آوری اطلاعات راجع به مصاحبه کننده خود نباشید. می توانید پروفایل آنها را در لینکدین مطالعه نمایید و از علایقشان مطلع باشید.

قبل از مصاحبه؛ رزومه خود را به دقت مطالعه نمایید

جهت اطمینان از صحت مطالبی که نوشته اید؛ حتما رزومه خود را مطالعه نمایید. در صورت مشاهده کمی و کاستی در برخی قسمت های رزومه، بهترین فرصت برای فکر کردن به پاسخ های منطقی و درست را پیش از مصاحبه دارید. پاسخ هایی که به سوالات می دهید باید با آنچه در رزومه خود نوشته اید یکسان باشد در غیر این صورت باعث ایجاد بی اعتمادی می شود.

روز قبل از مصاحبه از محوطه شرکت بازدید کنید و سر وقت در شرکت حاضر شوید

این کار به خاطر آشنایی با محیط اطراف شما و پروسه کاری است. مثلا اگر وارد کارخانه ای که مواد شیمیایی تولید می کند می شوید باید یک سری نکات ایمنی را رعایت کنید. در صورت عدم آگاهی یا بی توجهی به آنها 2 نمره منفی کسب خواهید کرد.

راجع به حقوق دریافتی معمول برای شغل مورد نظر با شرایط مشابه تحقیق کنید

 اکثر شرکت ها سوالاتی راجع به حقوق مد نظرتان می پرسند. بنابراین بهتر است که تحقیقاتی را راجع به حقوق دریافتی مناسب برای این سمت انجام دهید تا در این مورد اطلاعات کاملی داشته باشید. توجه به این نکته باعث می شود تا از خطر در خواست بیش از اندازه یا کمتر از حد معمول که هر دو تاثیر منفی بر روی مخاطب دارند شما را از پیش داوری های منفی دور نگه می دارد. استفاده از عباراتی مانند "حقوق دریافتی کارمندانی که سمت مشابه دارند .... یورو می باشد" به جای " حقوق درخواستی اینجانب .... یورو می باشد" می تواند تاثیر گذار باشد.