مجله خبری سایرس

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

آیا می خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید؟ آیا به دنبال پایگاه دومی برای زندگی و کار هستید؟ مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای آن دسته ازعزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند؛ آلمان می تواند یکی از بهترین مقاصد باشد

مردمی که در آلمان زندگی می کنند از بالاترین سطح زندگی بهره مند می شوند. بر اساس آمار ارائه شده در " کیفیت زندگی Mercer"  که در سال 2012 به چاپ رسیده و کیفیت زندگی را در 221 شهر در سراسر جهان مورد بررسی قرار داده است، 7 شهر در میان 30 شهر برتر از لحاظ کیفیت زندگی قرار گرفته اند.  از شاخص های مهم در کیفیت زندگی؛ سیستم حمل و نقل، زیر ساخت ها و ... می باشد که از این حیث،  بسیاری از شهرهای آلمان از لحاظ زیر ساختی، ترافیک، حمل و نقل، بازدهی فرودگاهی و ... در رتبه های بالا قرار می گیرند. 

برلین

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

برلین شهری سرسبز است. پارک ها، جنگل ها و رودخانه ها 3/1 فضای برلین را تشکیل داده اند. شارلوتنبرگ، ویلمرسدورف و ... مناطق اعیان نشین برلین با خانه هایی مجلل متعلق به قرن نوزدهم هستند. البته در منطقه شارلوتنبرگ دانشجویان نیز زندگی می کنند. Kreuzberg بخش چند ملیتی برلین است و مرکزیت بیشتری دارد.

دوسلدورف

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

رتبه پنجم در زمینه کیفیت زندگی و زیر ساختی را به خود اختصاص داده که شهری چند ملیتی است. این شهر مرکز بانک های مختلف، صنایع، شرکتهای فعال در زمینه صنعت رسانه، شرکتهای چند ملیتی و هلدینگ های بین المللی، موزه ها، رستوران ها، بازارها و مدارس بین المللی است.

فرانکفورت

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

رتبه هفتم در زمینه کیفیت زندگی و رتبه دوم به همراه مونیخ در زمینه زیر ساختی را به خود اختصاص داده است. پایتخت مالی آلمان با اسمان خراشهای زیبایش همانند منهتن است. اکثر افرادی که در فرانکفورت زندگی می کنند تمایل به زندگی در حومه شهر را دارند. در قسمت غربی و شرقی بندر، ساختمان های جدیدی ساخته شده است. بسیاری از مدیران در منطقه Vordertaunus در شمال غربی فرانکفورت زندگی می کنند.

هامبورگ

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

دومین شهر بزرگ آلمان رتبه شانزدهم از لحاظ کیفیت زندگی را به خود اختصاص داده است. ویلاهای گران قیمت با منظره رودخانه را می توانید در آلتونا که به خاطر معماری قدیمی و زیبایش شهرت دارد، بیابید. Eimsbuttal ترکیبی از خانه های مجلل و بخش دانشجویی است. Hamburg Nord منطقه متوسط مناسب کارمندان و ... است.

مونیخ

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

رتبه چهارم از نظر سبک زندگی را به خود اختصاص داده است. Schwabing به علت نزدیکی به دانشگاه ها، منطقه محبوب دانشجویان است. Lehel   و Bogenhausen  مناطق گران قیمت هستند.

نورنبرگ

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

این شهر زیبا در ایالت باواریا است. درصد بالایی از افرادی که اقامت گرفته اند، این شهر را انتخاب می کنند. نورنبرگ رتبه بیست و چهارم از لحاظ کیفیت زندگی را به خود اختصاص داده است.

اشتوتگارت

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید اشتوتگارت با وجود داشتن کارخانه های خودروسازی، بسیار سرسبز و زیبا می باشد. ویلاهای زیبایی با چشم انداز خیره کننده بر روی تپه ها ساخته شده اند. با وجود پارک ها، مغازه ها، رستوران ها و دسترسی آسان؛ منطقه غرب اشتوتگارت جذاب می باشد.