مجله خبری سایرس

شهرهای توریستی آلمان

شهرهای توریستی آلمان

آیا می خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید؟ آیا به دنبال پایگاه دومی برای زندگی و کار هستید؟ مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند؛ آلمان می تواند یکی از بهترین مقاصد باشد. . در این مقاله به برخی از شهرهای توریستی آلمان اشاره ای خواهیم داشت

هایدلبرگ: شهر مارک تواین

هایدلبرگ

این شهر در جنوب غربی آلمان واقع شده است و به عنوان یکی از زیباترین مقاصد اروپا شناخته شده که الهام بخش بسیاری از نویسندگان، شعرا، نقاش ها و فیلسوف ها است. پیاده روی در خیابان های سنگ فرش آن بهترین روش برای شناخت و درک حال و هوای این شهر است. دانشگاه هایدلبرگ جزو اولین دانشگاه های ساخته شده در آلمان است که امروزه در فهرست برترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. "جاده فیلسوف ها" از جمله جاذبه های توریستی هایدلبرگ است.

فریبرگ: منطقه نورگیر جنوب آلمان

فریبرگ

شهروندان این شهر می گویند که خورشید در مقایسه با سایر شهرها بیشتر در آسمان می درخشد. فریبرگ یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است. رستوران ها و کافه های بسیاری که توسط محلی ها اداره می شوند در مناطق مختلف شهر دیده می شوند. در این شهر تاریخی و پر جنب و جوش، فستیوال های بسیاری در طول سال برگزار می شوند. فصل جشن ها از ماه ژانویه آغاز می شود و در ماه دسامبر با بازار کریسمس پایان می یابد.

هامبورگ: دروازه جهان

هامبورگ

هامبورگ، بعد از برلین، بزرگ‌ترین شهر آلمان و سومین بندر بزرگ اروپا است. در بخشی از این بندر که به “سیتی” معروف است، مجموعه بناهایی مدرن برای سکونت، کسب و کار و مراکز فرهنگی ساخته شده است. شهر همیشه زنده و چند ملیتی هامبورگ با ترکیب فرهنگی گوناگون از سراسر جهان؛ قرن هاست که پل ارتباطی میان آلمان با دیگر کشورهای اروپا است. به هر طرف که نگاه کنید مردمی از ملل گوناگون را خواهید دید که هر روز در کنار رودخانه های زیبا، سرگرم ورزش هستند. هامبورگ شهر تاریخی، فرهنگی و کانال تجاری مهم اروپاست. شهری که با قدمتی زیاد امروزه به یکی از ثروتمندترین و توسعه یافته ترین شهرهای اروپا و جهان تبدیل شده است.

کیل: پایتخت قایقرانی

کیل

کیل، مسیر آبی بسیار مهمی در المان است که آلمان را به بالتیک متصل می کند. موقعیت استراتژیک این شهر باعث شده تا کیل در قرن نوزدهم به مرکز ساخت  کشتی تبدیل شود. امروزه کیل به " پایتخت قایق رانی" شهرت یافته و بزرگترین فستیوال قایقرانی که یک هفته به طول می انجامد در اینجا برگزار می شود.

مونیخ: شهری باشکوه

مونیخ

مونیخ، سومین شهر بزرگ آلمان است و به خاطر جاذبه‌ها گردشگری دیدنی و فستیوال‌های سالانه‌اش شهرت دارد. پارک‌ها و باغ‌های متعدد، موزه‌ها، کاخ‌ها، غذاهای لذیذ آلمانی و اهالی مهمان‌نواز از دیگر ویژگی‌های مونیخ است.

دردسن: یکی از زیباترین شهرهای جهان

دردسن

درسدن، مرکز ایالت ساکسونی، در حاشیه رود البِ قرار گرفته است. این شهر همواره دارای جذابیت های فرهنگی و هنری باشکوهی بوده است. وجهه گردشگری اصلی شهر درسدن در روح تاریخی این شهر نهفته است که زمانی خانه بسیاری از شاهان ساکسونی بوده است. به دلیل معماری باروک، تعداد زیاد موزه ها و مجموعه های هنری، دردسن، شهر "فلورانس البه" نیز نامیده می شود.

کلن: زیبایی تاثیرگذار

کلن

 شهر کلن با حدود یک میلیون جمعیت، بعد از برلین، هامبورگ و مونیخ، چهارمین شهر بزرگ آلمان می باشد. این شهر در جنگ جهانی دوم صدمات بسیاری دید ، ‏به همین جهت کلن شهری مدرن و جدید است و یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری در آلمان می باشد. خیابان های تاریخی شیلدرگاسه و هوهه اشتراسه امروزه جزو پرطرفدارترین خیابان های خرید آلمان می باشند. امروزه کلن یک قطب فرهنگی و مرکزی برای رسانه ها می باشد. همچنین بزرگترین مدرسه موسیقی اروپا در کلن قرار دارد. قدیمی ترین نمایشگاه هنر جهان (Art Cologne) به صورت مرتب در اینجا برگزار می گردد.