مجله خبری سایرس

چرا برلین بهترین شهر در اروپا برای کار، زندگی و خرید ملک است

چرا برلین بهترین شهر در اروپا برای کار، زندگی و خرید ملک است؟

آیا می خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید؟ آیا به دنبال پایگاه دومی برای زندگی و کار هستید؟ مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای آن دسته ازعزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند؛ آلمان می تواند یکی از بهترین مقاصد باشد

 

مردمی که در آلمان زندگی می کنند از بالاترین سطح زندگی بهره مند می شوند. بر اساس آمار ارائه شده در " کیفیت زندگی Mercer"  که در سال 2012 به چاپ رسیده و کیفیت زندگی را در 221 شهر در سراسر جهان مورد بررسی قرار داده است، 7 شهر در میان 30 شهر برتر از لحاظ کیفیت زندگی قرار گرفته اند.  از شاخص های مهم در کیفیت زندگی؛

سیستم حمل و نقل، زیر ساخت ها و ... می باشد که از این حیث،  بسیاری از شهرهای آلمان از لحاظ زیر ساختی، ترافیک، حمل و نقل، بازدهی فرودگاهی و ... در رتبه های بالا قرار می گیرند. 

 برلین

 از نظر اقتصادی برلین در سال 2017 رشد خوبی داشته است. دستمزدها به شکل قابل توجهی افزایش یافته و نرخ بیکاری پایین است. علاوه بر آن شهر در حال گسترش و جمعیت در حال افزایش است.

علت اصلی رونق زیاد اقتصاد برلین؛ ارزش نهادن به انواع مختلف کسب و کار است. با توجه به تحقیقات انجام شده در فوریه سال 2016 توسط یکی از بنگاه های املاک و مستغلات، هزینه اجاره دفتر و آپارتمان به طور قابل ملاحظه ای پایین تر از دیگر شهرهای پیشرو جهان است.

مدیر تحقیقات جهانی سویل اظهار داشت: " اجاره بهای رقابتی تنها یک عامل موفقیت برلین می باشد. علت اصلی این که آیا شهری مناسب کار، سرمایه گذاری و زندگی است در توانایی یک سازمان در تولید، رقابت و جذب سرمایه نهفته است. لازم به ذکر است که برلین در هر دو زمینه،  رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

برلین به شکل قابل توجهی در زیرساختها سرمایه گذاری کرده است. شرایط محیطی برای تاسیس یک شرکت در برلین بسیار مساعد است. حمل و نقل عمومی و خدمات درمانی در این شهر در سطح عالی ارائه می شوند.

یکی دیگر از نقاط قوت این شهر، محیط پر جنب و جوش آن است. بر اساس مطالعات انجام شده توسط سویل، برلین رتبه اول را در میان قطب های تکنولوژی جهان در زمینه ارتباطات، سلامتی و انرژی به خود اختصاص داده است.

پویایی، فرهنگ کارآفرینی، دانشگاه ها، تکنولوژی بالا، موسیقی و هنر، تنوع ملیت در این شهر به اندازه ای جذاب هستند که باعث شده جمعیت این شهر در طی 5 سال گذشته روزبه روز افزایش بیابد.

همچنین برلین در بخش استارت آپ ها عملکرد خوبی داشته است به گونه ای که در طی 5 سال گذشته رشد سریع و قابل توجهی در این زمینه وجود داشته است.

ثبات سیاسی و اقتصادی برلین نقش مهمی را در زمینه جذب سرمایه خارجی ایفا کرده است که همین امر خود موجب تقویت اقتصاد برلین شده است. مردم تمایل زیادی برای کار و زندگی در آلمان دارند که دلیل اصلی آن امنیت بالای اجتماعی این کشور است.

دلایل فوق باعث بهبود بازار محلی ملک و ارتقاء شهرت برلین به "شهری امن"  شده است. برلین به مقصد سرمایه گذاری تبدیل شده زیرا از یک طرف محیطی امن در یکی از قطب های اقتصادی اروپا است و از طرف دیگر روند خرید ملک پویای دارد.