مجله خبری سایرس

 دلایل اصلی برای آغاز کسب و کار خود در آلمان

دلایل اصلی برای آغاز کسب و کار خود در آلمان

مردم دنیا در جستجوی فرصتی مناسب جهت آغاز یک کسب و کار موفق در کشورهای اتحادیه اروپا هستند زیرا با اخذ اقامت اروپا امکان دسترسی آسان به بازارهای بین المللی  را دارند.  یکی از مقاصد مورد توجه بسیاری از کارآفرینان برای آغاز کسب و کار، آلمان است. در این مقاله بر آن شدیم تا به دلایلی که آلمان را به محیطی مناسب برای آغاز فعالیت اقتصادیتان تبدیل کرده است اشاره نماییم.

اقتصاد پویا

قدرت خرید بسیار بالا، محیطی خلاقیت محور، موقعیت جغرافیایی مناسب و نیروی کار بسیار ماهر از جمله مزایای هستند که آلمان را به بستری مناسب برای آغاز کسب و کار تبدیل کرده است.

آلمان محیط بسیار مناسبی را برای پرورش و رشد خلاقیت های فردی فراهم آورده به طوری که آلمان با ثبت 32.000 اختراع  در سال 2013 رکوردی تاریخی از خود به جای گذاشته است.

بسیاری از این ایده ها در قالب شرکت های کوچک و متوسط به عنوان مشخصه اقتصاد آلمان معرفی می شوند. با توجه به این که حدود 700.000 شرکت در آلمان ریشه بین المللی دارند، برقراری ارتباط با این شرکت ها در این کشور دشوار نیست. علاوه بر آن زیر ساختها در این کشور به اندازی قوی هستند که پروسه راه اندازی کسب و کار برای شما میسر و آسان باشد.

مکانی امن برای ایده های شما

ثبات سیاسی و اقتصادی در آلمان باعث شده تا این کشور به محلی مناسب برای سرمایه گذاری و آغاز کسب و کار شما تبدیل شود. علاوه بر آن با حق مالکیت معنوی ایده و محصول، در آلمان کاملا محفوظ خواهد بود.  حق کپی، قوانین ثبت اختراع و ثبت تجاری برای محافظت از ارزشمندترین سرمایه شما به تصویب رسیده اند.

اهمیت پیشینه شما در جذب مشتری

به یاد داشته باشید که شما تنها متخصص در رشته خود نیستید. بر خلاف اکثر آلمانی ها شما به عنوان متقاضی اخذ اقامت آلمان با فرهنگ وطن  خود آشنایی دارید که خود مزیت بزرگی به حساب می آید.

آلمان کشور مهاجرپذیری است. افراد بسیاری از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آنجا را اخذ نموده اند. اکثر افرادی که به این کشور وارد می شوند، نیازها و خواسته های مشخصی دارند. طبیعتا آگاهی از این نیازها می تواند شروع ایده ای تازه برای آغاز کسب و کارتان باشد.

دانش و شناخت شما از زبان و فرهنگ برخی از این کشورها می تواند درب های بسیاری را برای معاملات بین المللی برایتان بگشاید. بیش از 20% شرکت های کوچک و متوسط در آلمان از قبل در بازارهای بین المللی فعال هستند. شاید برقرای ارتباط با یکی از این شرکتها بتواند به شروع کسب و کارتان کمک نماید.

بهره مندی از خدمات پشتیبانی حرفه ای و مالی

پس از آنکه انتخاب کردید که تمایل به فعالیت در کدام زمینه را دارید، اساس فعالیت شرکت شما شکل می گیرد. مراکزی وجود دارند که مشاوره کلی جهت راه اندازی استارت آپ و نحوه دریافت کمک های مالی را به شما ارائه می دهند. جالب اینجاست که بدانید در سال 2012 از هر دو شرکت یک شرکت توسط  متقاضیان اخذ اقامت تاسیس شد.

تبدیل شدن به بخشی از جامعه متنوع

در صورتی که تمایل به آغاز کسب و کار خود در آلمان را دارید، در اصل به نفع کشوری گام برداشته اید که خدمات شهروندی خوبی را به مردم ارائه می دهد. علاوه بر آن فرهنگ و خونگرمی آلمانی ها جذابیتهای زندگی در این کشور را افزایش می دهد. همزیستی فرهنگ ها و ملیت های متفاوت در کنار هم در آلمان باعث رشد و نمو فرهنگ و هنر در آلمان شده است. همچنین کیفیت بالای زندگی یک زندگی آرام را برای شما به ارمغان می آورد.

خانواده نیز نقش بسیار مهمی ایفا می کند. بیش از 8 میلیون خانواده در آلمان زندگی می کنند. سیاست گذاران و شرکت ها به علایق و نیازهای آنها اهمیت فراوانی می دهند. بدین گونه والدین انعطاف پذیری بیشتری برای تطبیق کار با زندگی خانوادگی اشان در آلمان خواهند داشت.