مجله خبری سایرس

کسب و کار در هامبورگ

کسب و کار در هامبورگ

در صورت که تمایل دارید کسب و کار خود را گسترش دهید، به بازارهای بین المللی و اروپا دسترسی راحت تری داشته باشید و مشتریان خود را افزایش دهید، مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند به شما کمک شایانی بنماید. از آنجایی که آلمان یکی از قطب های اقتصادی اروپا به شمار می رود و بستر مناسبی را برای کارآفرینان فراهم کرده، اخذ اقامت آلمان می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. در این مقاله بر آن شدیم تا اطلاعاتی را راجع به دومین شهر بزرگ آلمان یعنی هامبورگ برایتان فراهم کنیم.

آلمان، سرزمین قلعه‌های دیدنی، مناظر زیبا و آثار تاریخی باشکوه است. زندگی شهری مدرن در آلمان، جنبه‌ی دیگری از زیبایی‌های این کشور است. امکانات رفاهی بالا، فرهنگ غنی، امنیت اجتماعی، سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته، فستیوال‌های موسیقی، جنگل‌های دیدنی، رستوران‌های عالی، غذاهای سنتی لذیذ، شهرها و روستاهای قدیمی از مواردی هستند که هر ساله میلیون ها گردشگر را به آلمان می‌کشانند. همچنین این کشور مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت در سراسر جهان نیز می باشد.

هامبورگ یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان است که بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت آلمان، این شهر را به عنوان مقصد خود و پایگاهی برای زندگی خود انتخاب می‌کنند. هامبورگ ترکیبی از فضای یک شهر مدرن همراه با جاذبه های دریایی منحصر به فرد و مناظر فوق العاده زیبا است.

بندر هامبورگ  با 755 کیلومتر مربع مساحت، در شمال آلمان، در مجاورت رودخانه ی الب و آلستر نزدیک دریای شمال واقع شده است که بعد از بندر روتردام  هلند، دومین بندر بزرگ اروپا و نهمین بندر فعال دنیاست. می توان گفت که، پرجمعیت ترین شهر اتحادیه ی اروپا که پایتخت کشوری نیست، هامبورگ است. مرکز شهر هامبورگ، در اطراف دو دریاچه ی اینرالستر و اوترالستر  است. شهر هامبورگ، از یک بخش قدیمی در قسمت شرقی رود الستر و یک بخش جدید در قسمت غرب آلستر و چند محله در حومه ی شهر تشکیل شده است. در بخش قدیمی شهر که مرکز منطقه ی اقتصادی و بازرگانی است، کانال های بسیاری دیده می شود.

این شهر بندر اصلی و مرکز عمده ی تجارت و بازرگانی آلمان است. هامبورگ، علاوه بر پذیرش کشتی های اقیانوس پیما، از طریق خطوط راه آهن و آبراه های داخلی، با اروپای مرکزی در ارتباط است. همچنین پس از سیاتل آمریکا و تولوز فرانسه، سومین مرکز صنعت هوایی غیر نظامی جهان است. هواپیماهای مسافربری ایرباس، در تولوز و هامبورگ، تولید نهایی، مونتاژ و تحویل می شوند. کارخانه های کشتی سازی بزرگی را می توان در هامبورگ دید. تولیدات صنعتی دیگر ان، شامل پالایش نفت، تولید مواد شیمیایی، ماشین الات، کالاهای فلزی و فراورده های غذایی است.

این شهر، مرکز عمده و مهم صنعت چاپ و نشر نیز هست. بزرگترین کارخانه ی مسی اروپا نیز در هامبورگ، واقع است. این شهر مانند دیگر شهرهای آلمان، سیستم حمل و نقل خوب و بهترین سیستم راه آهن مسیر اروپای شمالی را دارد.