مجله خبری سایرس

جاذبه های گردشگری هامبورگ آلمان

جاذبه های گردشگری هامبورگ آلمان

هامبورگ، جاذبه های توریستی بسیاری دارد و سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می‌شویم.

واندرلند، سرزمین مینیاتوری

این سرزمین مینیاتوری، بزرگترین مدل خط آهن دنیا است که  بیش از ۱۲ هزار متر مسیر راه آهن و ۸۹۰ قطار دارد. این شهر در ابعادی وسیع ساخته شده و ۱۱۵۰ مترمربع وسعت دارد و البته قرار است باز هم وسیع‌تر شود. از ویژگی‌های جذاب این سرزمین مینیاتوری بخش‌هایی است که به کشورهای مختلف اختصاص دارد. همچنین فرودگاهی که هواپیماهای آن پرواز می‌کنند. بیش از ۳۰۰ هزار لامپ، این سرزمین کوچک را روشن می‌کند و ۲۰۰ هزار مجسمه‌ی کوچک انسانی دارد. اگر بلیط خود را برای سر زدن به این مجموعه آنلاین رزرو کنید، دیگر در صف‌های بلند خرید بلیط معطل نمی‌شوید.

بندر هامبورگ

تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر هامبورگ در بندر هامبورگ قرار دارند. بهترین راه گشت و گذار در این بندر،  قایق است. تورهای زیادی از مبدا Landungsbrücken برای گشت و گذار در بندر برپا می‌شود. از جذابیت‌های این منطقه، مسیرهای پیاده‌رو است که در منطقه‌ی قرن نوزدهمی واقع شده که زمانی انبارهای بزرگ تنباکو و میوه‌های خشک و قهوه در آن قرار داشته است. یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه، پل ۳/۹ کیلومتری Köhlbrandbrücke است که از بندر می‌گذرد.

تالار شهر هامبورگ

این بنای قدیمی در مرکز بخش قدیمی شهر هامبورگ قرار دارد که به سبک نئورنسانس ساخته شده و در سال ۱۸۹۷ تکمیل شده است. این تالار دارای ۶۴۷ اتاق است که بسیاری از آنها به روی عموم باز است.  تورهای همراه با راهنما برای بازدید از این مجموعه وجود دارد و این فرصت را دارید تا دولتمردان محلی را حین انجام وظایف ببینید. از اینجا خیابان بزرگ Mönckebergstrasse که مهم‌ترین خیابان اقتصادی و خرید هامبورگ به شمار می رود را می توانید ببینید.

دریاچه‌های الستر

نقطه‌ی مرکزی منطقه‌ی داخلی هامبورگ، این دو دریاچه‌ی مصنوعی است که به رود الستر و البه متصل می‌شوند. جاذبه های توریستی شهر در اطراف این دریاچه‌ها قرار دارند. می توانید از تورهای قایق سواری برای گشت و گذار در منطقه استفاده نمایید. این دریاچه‌ها برای تفریحاتی مثل قایق‌سواری یا اسکیت در زمستان محبوب هستند و پارک‌ها و باغ‌های زیبای در اطراف آنها قرار دارد. کافه‌های قدیمی و مدرن میزبان حضور گردشگران هستند. بزرگترین مرکز خرید شهر یعنی مرکز خرید Ballindamm در همین بخش واقع شده است. منطقه‌ی Pöseldorf، با گالری‌ها، بوتیک‌ها و کافه‌های دیدنی در کنار کانال‌های زیبا از مناطق محبوب گردشگران و اهالی شهر است.

موزه‌ی هنر و صنایع دستی

موزه‌ی هنر و صنایع دستی هامبورگ، جزو برترین موزه‌های آلمان است که از موزه‌ی ویکتوریا و آلبرت لندن الهام گرفته است. این مجموعه به خاطر نمایشگاه‌های دیدنی از ابزار و وسایل، نقره از شمال آلمان و بخش مرتبط با چین و آسیای شرقی مشهور است. مجموعه‌های بی‌نظیری از ظروف و اشیای چینی و وسایل قدیمی موسیقی هم در این موزه نگهداری می‌شود.

موزه هامبورگ

این موزه در سال ۱۹۰۸ افتتاح شده و امروزه یکی از آثار ملی حفاظت‌شده‌ی آلمان است. از دیدنی‌های این موزه می‌توان به حیاط داخلی آن اشاره کرد و مجموعه‌هایی از صنایع دستی و دایوراماهایی از بندر هامبورگ که تاریخ شهر را به نمایش می‌گذارند. مدل‌های کوچک کشتی‌ها و نمایشگاه‌ها و فیلم‌های مرتبط با رویدادهای مهم شهر مثلا آتش‌سوزی بزرگ سال ۱۸۴۲، از دیگر بخش‌های دیدنی موزه است. تورهای انگلیسی زبان همراه با راهنما برای بازدید از این موزه وجود دارد.

پارک والرینگ

در منطقه‌ی بزرگ و تفریحی سینت پولی تعدادی از بزرگترین پارک‌های شهر قرار دارند که از آن جمله می توان به باغ گیاه‌شناسی قدیمی، پارک‌ والرینگ و ... اشاره کرد. شب‌ها، اجراهای زنده‌ی موسیقی و آبنمای موزیکال برای بازدیدکنندگان برپا می‌شود. از پارک والرینگ فقط چند دقیقه پیاده تا برج مخابراتی ۲۷۲ متری هاینریش هرتز فاصله دارید. از رستوران گردان این برج می‌توانید چشم‌اندازهای بسیار زیبایی از شهر را ببینید و لذت ببرید.

منطقه‌ی آلتونا

بر فراز کرانه‌ی رود البه، منطقه‌ی سرزنده‌ی آلتونا قرار دارد. شهرت این منطقه به دلیل وجود خانه‌های نئوکلاسیک متعددی است که بیشتر آنها، جزو آثار تاریخی حفاظت‌شده‌ی کشور است. موزه‌ی آلتونا در این منطقه وجود دارد که در آن آثاری مرتبط با ژئولوژی، اقتصاد و طبیعت نواحی اطراف به نمایش درآمده است. صنایع دستی و آثار هنری مرتبط با دریا و دریانوردی، مدل‌های قدیمی از کشتی‌ها و سایر وسایل مرتبط با دریانوردی از بخش‌های مختلف این موزه است. ماهیگیری و تماشای چشم‌اندازهای رودخانه و بندر از دیگر جاذبه‌های این منطقه است.

باغ وحش Tierpark Hagenbeck

در شمال غربی هامبورگ، باغ وحشی قرار دارد که در سال ۱۹۰۷ پایه‌گذاری شده و در آن مجموعه‌ای از حیوانات توسط یکی از ماهیگیران محلی نگهداری می‌شد که هنوز هم توسط نوادگان همان فرد اداره می‌شود. این باغ وحش، اولین باغ وحش در دنیا است که برای حیوانات، محیطی بزرگ و ویژه بدون قفس و در فضای باز در نظر گرفته بود. همچنین، اولین موزه‌ای بود که حیوانات را بر اساس گونه دسته‌بندی کرد.