مجله خبری سایرس

شش مزایای تحصیل در آلمان

شش مزایای تحصیل در آلمان

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل بسیاری مانند نرخ بیکاری بسیار پایین، اقتصاد قوی، ارائه امکانات خوب و ... باعث شده تا بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت، آلمان را به عنوان پایگاهی دوم برای کار و زندگی انتخاب نمایند. بسیاری از علاقمندان اخذ اقامت، آلمان را با نام " کشور فرصتها " می شناسند. علاوه بر آنکه آلمان فرصت های شغلی خوبی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد، بستری مناسب برای تحصیل و آموزش است. در این مقاله بر آن شدیم تا به برخی از مزایای تحصیل در آلمان اشاره ای داشته باشیم.

آلمان در قرون متمادی در بسیاری از رشته ها و زمینه ها مانند هنر، علوم و ... پیشرو بوده و در سطح بین المللی نقشی پررنگ داشته و جوایز ارزشمند بسیاری را به خود اختصاص داده است.

برگزاری دوره های رایگان با سطح کیفی عالی باعث شده تا این کشور به مقصد محبوب دانشجویان سراسر دنیا تبدیل شود. البته رایگان بودن دوره ها تنها مزیت تحصیل در آلمان نیست. در ادامه به  برخی دلایلی که توجه علاقمندان تحصیل در آلمان را به خود جلب کرده است اشاره خواهیم کرد.

1.      برگزاری دوره های رایگان در کلیه دانشگاه های دولتی آلمان

کلیه هزینه های دانشگاه ها توسط دولت پرداخت می شود بنابراین دانشجویان آلمانی و بین المللی در دوره های رایگان شرکت می کنند. سیستم آموزش عالی آلمان شامل 400 موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی است.

2.      زیر ساخت های فوق مدرن

موسسات آموزش عالی متفاوتی سیستم آموزش عالی را شکل می دهند که عبارتند از:

·         دانشگاه ها

·         دانشگاه های علمی- کاربردی

·         کالج ها/ دانشگاه های موسیقی، هنر و ...

دانشگاه های آلمان در زمینه زیر ساخت و برنامه ریزی آموزشی در مقایسه با سایر دانشگاه ها برتر هستند. همچنین ارائه امکانات مطلوب، اساتید معروف، برنامه ریزی تحصیلی درست و ... باعث شده که نسل بعدی آینده روشنی را پیش رو داشته باشند. خلاقیت و نوآوری، همکاری با اساتید و دانشگاه های معتبر بین المللی و اهمیت دادن به تئوری در کنار انجام پروژه های عملی انقلابی را در آموزش ایجاد کرده است.

3.      اخذ مدرکی که در سراسر جهان معتبر و شناخته شده است

4.      برگزاری بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان نه تنها رایگان است بلکه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. همین امر باعث شده تا دانشجو بتواند با ارامش و به دور از استرس به تحصیل بپردازد و به موازات آن زبان آلمانی را نیز بیاموزد.

5.      فرصت های شغلی عالی

با تحصیل در دانشگاه های المان مدرکی معتبر اخذ خواهید کرد و رزومه ای  قوی برای خود خواهید ساخت که خود نقطه قوتی در زمان مصاحبه شغلی شما به حساب می آید و امکان اشتغال در شرکت های معتبر بین المللی را برای شما افزایش می دهد. علاوه بر آن برخی از دانشگاه ها موفق به عقد قرارداد با شرکت های معتبر شده اند و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند دوره های کارآموزی خود را در این شرکت ها بگذرانند که خود تاثیر بسازیی در رزومه  و امکان اشتغالشان دارد.

6.      تحصیل در کشوری با امنیت اجتماعی بالا

آلمان در مقایسه با سایر کشورها، کشوری امن است. ثبات اقتصادی و سیاسی،  این کشور را به مقصدی امن برای تحصیل تبدیل کرده است.